Na czym polega wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy LED

Gdybyśmy mieli wskazać na ten zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który wykonywany jest najczęściej, z pewnością byłoby nim wybielanie zębów. Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest dziś symbolem urody i pełni zdrowia, nic więc dziwnego, że każdy z nas chce go mieć. Oczywiście, biel zębów oferują nam też pasty wybielające dostępne w sklepach, osoby korzystające z tego rozwiązania zwykle przyznają jednak, że jego efekty są rozczarowujące.


Czy zatem mamy w ogóle szansę na skuteczne, a jednocześnie szybkie wybielanie zębów Wiele wskazuje na to, że nie jest to wcale niemożliwe. Jednym z najciekawszych rozwiązań wydają się w tym kontekście zabiegi wybielania zębów wykonywane z zastosowaniem lampy LED.

Zabieg wykorzystujący możliwości lampy LED zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że mamy w jego przypadku do czynienia ze stosowanym najczęściej w gabinetach zabiegiem wybielającym. Tym, co wyróżnia go na tle innych metod jest przede wszystkim tempo, w jakim można liczyć na widoczne efekty wybielania. Zabieg nigdy nie trwa dłużej niż 30 minut, a pozwala na wybielenie zębów od pięciu do nawet czternastu odcieni.
Pacjentów przekonuje do zabiegu także charakterystyczna dla niego prostota. Zęby pokrywane są więc specjalnym żelem wybielającym z nadtlenkiem wodoru. Lekarz stara się też zabezpieczyć dziąsła osoby decydującej się na wybielanie zębów, a po wstępnych przygotowaniach zęby są naświetlane z wykorzystaniem lampy LED.

Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny dla zębów, a jego efekt końcowy może utrzymać się nawet przez trzy lata, choć tu spore znaczenie wydają się mieć nawyki pacjenta. Już po jego wykonaniu należy liczyć się z tym, że przez kolejne 48 godzin zęby mogą być nadwrażliwe. Warto też powstrzymywać się od picia płynów o działaniu silnie barwiącym takich, jak choćby kawa i czerwone wino. W tym czasie należy też sięgać przede wszystkim po „białe” posiłki.

Więcej informacji na temat zabiegu oraz cennik znaleźć można poniżej

Wybielanie zębów lampą LED

ul. Żeromskiego 15/2, Kielce Pn-Pt: 8-20 / Sb: 8-16 info@gabinetlumiere.pl 500 230 124