depilacja laserowa kielce Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Epilacja laserowa Light Sheer

Masz już dosyć nieustannie odrastających mieszków włosowych, których usuwanie naraża Cię na odczuwanie silnego bólu? Zapewne stosowałaś zatem jedną z takich metod pozbywania się owłosienia jak golenie, woskowanie, wyrywanie, elektroliza, depilacja chemiczna lub IPL. Wiedz zatem, że jedyną skuteczną i niemal bezbolesną techniką trwałej redukcji mieszków włosowych jest poddanie się zabiegowi laserowej epilacji z użyciem urządzenia o nazwie Light Sheer®.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Dermatolodzy zalecają przeprowadzenie zabiegu laserowego Light Sheer® w przypadku problemów natury estetycznej i zdrowotnej, takich jak m.in.:

• zapalenie mieszków włosowych, spowodowane m.in. ich usuwaniem za pomocą maszynki,
• wzrastające włoski na skutek stosowanie wosku, depilatora lub podobnych metod,
• uwarunkowania o podłożu genetycznym, prowadzące do nadmiernego owłosienia określonych części ciała,
• podrażnienia i różnego typu zmiany naskórka wynikające ze stosowania pesety,
• zmiany hormonalne,
• problemy zdrowotne takie jak policystyczne jajniki czy hirsutyzm.

W jaki sposób działa metoda laserowa Light Sheer®?

Stosowanie promieni laserowych emitowanych przez urządzenie Light Sheer® to metoda cechująca się aż 95% skutecznością pod kątem trwałej redukcji owłosienia. Proces ten polega na przenikaniu wiązki lasera do mieszka włosowego. Wiązka światła przechodzi przez powierzchnię skóry, po czym, w wyniku fototermolizy, ma miejsce jej pochłanianie przez ciemny barwnik zwany melaniną. Wytwarza się wówczas energia cieplna, doprowadzająca do trwałego zniszczenia mieszków włosowych, bez naruszenia okolicznych komórek ciała.

Należy mieć na uwadze, że laser Light Sheer® niszczy jedynie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Dlatego konieczne jest kilkukrotne powtarzanie zabiegu (4-6 razy) w odstępach czasowych co 4-6 tygodni. Wówczas możliwe stanie się usunięcie cebulek, które wcześniej znajdowały się w fazie uśpienia.

Czy przeprowadzenie zabiegu jest bezpieczne?

W przypadku braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu, metoda Light Sheer® nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Nie jest wskazane poddanie się zabiegowi m.in. w przypadku ciąży, stosowania antybiotyków, posiadania ciemnej karnacji lub opalenizny, a także włosów o kolorze blond, siwym lub rudym.

O bezpieczeństwie i skuteczności urządzenia Light Sheer® świadczy m.in. certyfikat nadany przez amerykański rząd ds. Żywności i Leków FDA, a także europejski certyfikati ISO 9001. Poza tym laser ten został odznaczony Złotym Laurem Kosmetologii 2014. Decydując się na zabieg w Gabinecie Kosmetycznym Lumiere, możesz również zyskać pewność maksymalnego ograniczenia bólu. Jest to zasługą zastosowania systemu chłodzenia w głowicy lasera. Każdy zabieg jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych kosmetologów.

Depilacja laserowa Kielce LightSheer