Depilacja woskiem Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Depilacja woskiem Kielce – zalety, wady i wskazówki

Kobiety pragną cieszyć się gładką skórą, którą o wiele łatwiej jest pielęgnować i która w dodatku prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Wiele pań narzeka jednak na konieczność ciągłej depilacji – włoski mają tendencję do błyskawicznego odrastania, a już minimalny ich wzrost potrafi zaburzyć gładkość skóry. Na szczęście istnieją sposoby na dokładniejszą i trwalszą depilację – przy pomocy wosku.

Kobiety pragną cieszyć się gładką skórą, którą o wiele łatwiej jest pielęgnować i która w dodatku prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Wiele pań narzeka jednak na konieczność ciągłej depilacji – włoski mają tendencję do błyskawicznego odrastania, a już minimalny ich wzrost potrafi zaburzyć gładkość skóry. Na szczęście istnieją sposoby na dokładniejszą i trwalszą depilację – przy pomocy wosku! Jakie są zalety takiego rozwiązania, a jakie wady? Komu poleca się podobny pomysł, a jakie są przeciwwskazania do jego wykonywania? W tekście można znaleźć wszystko na temat depilacji woskiem!

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Depilacja woskiem polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy rozgrzanego wosku. Włoski usuwa się w sposób mechaniczny, wyrywając je w trakcie zrywania zastygłego wosku. Jego zadaniem jest bowiem przywarcie do włosów i usunięcie ich wraz z cebulkami. Taka metoda pozwala o wiele dłużej cieszyć się gładszą skórą, ponieważ włoski muszą odrastać od podstaw. Używając maszynki, nigdy nie uzyska się podobnego efektu, z uwagi na fakt, że włoski o wiele szybciej odrosną – bo są jedynie skracane. Depilacja woskiem polega na nałożeniu na skórę rozgrzanego, płynnego wosku, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wosk bardzo dokładnie oblepia włoski, wnikając dość głęboko, by je później wyrwać razem z cebulkami. Co istotne, podobnej depilacji można poddać dowolną partię ciała – to znaczy zarówno pachy, jak i nogi, okolice bikini, ramiona, jak i obszar nad górną wargą, by usunąć pojawiający się tam często nawet u kobiet wąsik.

Zalety depilacji przy użyciu wosku

Depilacja przy użyciu wosku przynosi o wiele lepsze efekty – warto dodać, że długotrwałe. Jeden zabieg może wystarczyć na około 2-5 tygodni. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań, jednak zawsze to możliwość dłuższego cieszenia się gładką skórą. Jednocześnie na zabieg mogą przyjść wszyscy, którzy tylko chcą – zarówno młodzi, jak i starsi, kobiety, jak i mężczyźni. Coraz więcej panów decyduje się na depilację woskiem z powodu zbyt bujnego owłosienia na przykład na plecach czy klatce piersiowej.

Zalet depilacji jest o wiele więcej. Przede wszystkim regularne jej wykonywanie osłabia włoski i sprawia, że za każdym kolejnym razem odrastają wolniej i są cieńsze. Efekt gładkiej skóry jest natychmiastowy, a do tego prezentuje się ona o wiele lepiej. Dlaczego? Ponieważ depilacja woskiem działa również jak peeling, usuwając wierzchnie, martwe części naskórka. Pojawia się na powierzchni skóra gładka, młodsza, ładniejsza – co jest korzystne dla naszego wyglądu. Co więcej, u wielu osób po depilacji przy użyciu maszynki pojawia się podrażnienie, pieczenie lub świąd skóry. Depilacja woskiem nie stwarza takich problemów i nie wywołuje podobnego dyskomfortu.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Depilacja jest zabiegiem bezpiecznym i polecanym wszystkim – również i tym, którzy posiadają skórę wrażliwą. Każda kobieta przecież w jakiś sposób depiluje skórę, a coraz częściej robią to też panowie. Co za tym idzie, warto zdecydować się na możliwie najbardziej skuteczny sposób, by przedłużyć gładkość skóry. Depilacja woskiem jest polecana każdemu, jednak nie należy przeprowadzać zabiegu samodzielnie, we własnym domu. Warto raczej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdyż tylko w ten sposób mamy pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone w sposób fachowy – i szybki.

Zbyt powolne oderwanie wosku może wywołać przerwanie ciągłości naskórka, a zatem nawet rany. Wosk trzeba też nałożyć w odpowiednim kierunku.  Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do stosowania tego zabiegu, o których należy zawsze pamiętać. Są to:- rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki- zapalenie żył- alergia na wosk- zapalenie mieszków włosowych- stany zapalne i ropne skóry- zbyt krótkie włosy (odpowiednia do zabiegu długość to 5-10 milimetrów)- skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.

Jak często powtarzać zabieg depilacji?

Zabieg depilacji powinien być powtarzany co miesiąc – jednak wszystko zależy od indywidualnych przypadków. U każdego człowieka włosy rosną z nieco inną szybkością – poza tym osoby z ciemniejszymi włosami zwykle mają grubsze włosy i szybciej pojawiają się u nich na skórze ciemne kropki, gdy włoski odrastają.

Usuwanie ich przy pomocy depilacji i tak jest jednak wygodniejsze, ponieważ wszystko to występuje o wiele później.  Z racji na fakt, że u każdej osoby włosy rosną z inną prędkością, dobiera się częstotliwość wizyt do każdej klientki czy klienta. Włosy odrastają w przedziale 3-6 tygodni, przy czym by było możliwe ich ponowne wyrwanie, muszą osiągnąć co najmniej 5 milimetrów długości.

Depilacja woskiem Lycon