Makijaż Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Elektrokoagulacja dermatologiczna – zamykanie naczynek, usuwanie włókniaków trwałe usuwanie owłosienia

Jeśli chcesz zamknąć naczynka, usunąć włókniaki lub trwale pozbyć się owłosienia – elektrokoagulacja jest wyborem dla Ciebie!

Nasz gabinet kosmetyczny Lumiere w Kielcach dysponuje urządzeniem firmy EMED służącym do wykonywania tego typu zabiegów.

EMED jest specjalistą w produkcji urządzeń do elektrochirurgii. Najwyższy poziom bezpieczeństwa i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne to standardy, które firma stosuje podczas projektowania i produkcji, które gwarantują najwyższą jakość urządzeń.

Elektrokoagulacja polega na zastosowaniu właściwości prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości i dzięki temu znajduje wszechstronne zastosowanie. Metoda jest całkowicie bezpieczna a przy tym bezinwazyjna i służy do eliminacji rozszerzonych naczynek krwionośnych, prosaków lub włókniaków. W przypadku, gdy laser zawodzi można ją zastosować do elektrolizy czyli ograniczenia nadmiernego owłosienia.

Elektrokoagulacja dermatologiczna – Kielce – Opis zabiegu

Do wykonania zabiegu używane są elektrody o różnym kształcie. Wytwarzany jest przez nie prąd, który ścina białka w tkankach, co znajduje zastosowanie w procesie leczniczym. Wielkość zmian, które chcemy usunąć determinuje czas zabiegu. Wynosi on średnio od kilku do kilkudziesięciu minut. Proces elektrokoagulacji prowadzi do unieszkodliwiania komórek epidermy, co powoduje, że zmiany mają trwały efekt.

Nawet osoby z niskim progiem bólu, nie poczują dyskomfortu. Zaraz po odbyciu zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja, od razu można podjąć zwyczajową aktywność. Bezpośrednio po wykonaniu elektrokoagulacji możliwe jest wystąpienie obrzęków, zaczerwienienia lub zasinienia lecz wszelkie zmiany ustępują po kilku dniach.