Makijaż Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Karboksyterapia – Kielce

Karboksyterapia jest nowatorskim zabiegiem, który pomaga na wiele różnych dolegliwości. Rzeczywiście, mamy w tej chwili o wiele lepsze możliwości dbania o siebie niż to było dotychczas – technologia stale się zwiększa, co przekłada się na jeszcze lepsze maszyny do wykonywania różnych, specjalistycznych zabiegów. Oczywiście, nauka, medycyna, kosmetologia – we wszystkim tym obserwujemy postęp i mamy możliwość korzystania z dotychczasowej wiedzy dla poprawy zdrowia oraz wyglądu, a przez to również samopoczucia.

Karboksyterapia jest zabiegiem z użyciem medycznego dwutlenku węgla, przy czym nie jest to wcale nowe odkrycie, bo pierwsze zabiegi z użyciem dwutlenku węgla zaczęto przeprowadzać już w latach 30’ XX wieku. W tej chwili jednak wszystko jest oczywiście ulepszone, unowocześnione.

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia jest nowoczesnym zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, co dzieje się w ściśle określonych miejscach. Pierwszy taki zabieg został przeprowadzony jeszcze w latach 30’ ubiegłego wieku, kiedy to francuscy kardiolodzy wstrzyknęli dwutlenek węgla pacjentom z niewydolnością żylną. Jednak wiele dekad później okazało się, że dwutlenek węgla może pomagać w wielu innych sytuacjach – wpływając również na stan skóry. Oczywiście, w sposób pozytywny. To, jak dokładnie wygląda zabieg i ile będzie trwał, uzależnione jest w dużym stopniu od miejsca, w jakim chcemy go zastosować i powodu, dla którego sięgamy po karboksyterapię. Bywa, że już po jednym zabiegu stan skóry wyraźnie się poprawia – czasem jednak konieczne jest przeprowadzenie całej serii. Na przykład jeśli ktoś walczy z cellulitem, musi powtarzać zabieg raz w tygodniu i to przez 8-10 tygodni.

Jak przebiega zabieg karboksyterapii? 

Zaraz po wykonaniu zastrzyku można wręcz zobaczyć, jak gaz rozchodzi się pod skórą – pacjent czy pacjentka może to również odczuwać, choć wrażenia są podobne jak przy zwykłym zastrzyku. To ukłucie, a następnie uczucie rozpychania – nic szczególnie bolesnego, więc nie ma się czego obawiać. Gaz rozchodzi się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne, tym samym odżywiając i dotleniając komórki oraz stymulując procesy regeneracyjne, zachodzące w tkankach. Aktywacji ulega też czynnik wzrostu naczyń VEGF, dzięki czemu tworzą się pod skórą nowe naczynia włosowate. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od konkretnego efektu, jaki się chce uzyskać, problemu, jaki ma zostać zniwelowany, a także miejsca, jakie ma podlegać zabiegowi. Na przykład jeśli komuś zależy na zmniejszeniu zmarszczek w okolicach oczu, wystarczą na to zaledwie 3 minuty, ale jeśli chodzi na przykład o walkę z tkanką tłuszczową, zabieg będzie trwał już 30 minut i na pewno na jednym się nie skończy. Jeśli ktoś potrzebuje dokładnych informacji, dwutlenek węgla wprowadzany jest do organizmu przez cienką igłę, umieszczoną w specjalnym aparacie, który reguluje temperaturę, ilość gazu oraz siłę jego przepływu.

Karboksyterapia – wskazania i przeciwwskazania 

Nie każdy może zgłosić się na zabieg karboksyterapii – istnieją bowiem przeciwwskazania do jego wykonania. Na przykład jeśli ktoś niedawno przeszedł zawał serca, albo udar mózgu, jest w ciąży, albo w okresie karmienia piersią, cierpi na trądzik różowaty, opryszczkę, czy też jakąś wirusową infekcję skóry, nie powinien zgłaszać się na zabieg. Inne przeciwwskazania to również:- choroby płuc, w tym POCHP- problemy z ciśnieniem krwi, zwłaszcza nadciśnienie- padaczka- niekontrolowana cukrzyca- przebyte niedawno zapalenie żył lub zator płucny- nowotwór, stan w trakcie chemioterapii- hemofilia- poikilodermia- choroby tkanki łącznej- zaburzenia gojenia- choroba Von Willebranda- cellulitis- ostra infekcja skóry (to przeciwwskazanie aż do chwili, gdy zostanie wyleczona)- stałe przyjmowanie aspiryny oraz/lub innych leków przeciwzapalnych. Podobnie jak istnieją przeciwwskazania, tak są również liczne wskazania do wykonania zabiegu.

Mogą one mieć naturę kosmetyczną lub medyczną – karboksyterapia pomaga bowiem zarówno w przypadkach, gdy chodzi o piękno zewnętrzne, jak i wówczas, gdy zależy nam na poprawie ściśle zdrowia organizmu. Najczęściej do gabinetu kosmetycznego zgłaszają się osoby, które cierpią na rozstępy, cienie pod oczami, jak również cellulit w stadium od I do IV.

Inne wskazania do wykonania tego zabiegu to:- nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach i kolanach- łysienie i wypadanie włosów (zabieg wzmacnia cebulki i ogranicza utratę włosów)- zmarszczki- łuszczyca- rozszerzone naczynka (teleangiektazje)- zwiotczenie skóry po porodzie- blizny, w tym również potrądzikowe- opadanie powiek- brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu- podwójny podbródek- regeneracja skóry na dłoniach i stopach- poduszeczki tłuszczowe pod powiekami- trudno gojące się rany- przewlekłą niewydolność żylną- owrzodzenia żylakowe i cukrzycowe- Zespół Raynauda- zaburzenia krążenia- skurcze kończyn.

Karboksyterapia