Ciało kobiety Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Kawitacja ultradźwiękowa – Kielce

Kawitacja ultradźwiękowa jest zabiegiem, w czasie którego dochodzi do usuwania tkanki tłuszczowej. Jego wykonanie jest możliwe dzięki falom radiowym, mamy przy tym do czynienia z techniką stosunkowo nową. Kawitacja ultradźwiękowa jest chwalona za wiele korzyści, jakie pociąga za sobą, należy jednak pamiętać również o pewnych przeciwwskazaniach i zagrożeniach, jakie zabieg ten pociąga za sobą.

Kto powinien zainteresować się zabiegiem?

Kawitacja ultradźwiękowa jest promowana jako bezpieczna alternatywa dla liposukcji, a więc zabiegu, w czasie którego odsysany jest tłuszcz. Mamy do czynienia przy tym z zabiegiem bezinwazyjnym, co również postrzegane jest jako jego zaleta.

Może się wydawać, że głównymi odbiorcami omawianego tu zabiegu są osoby otyłe. Tymczasem okazuje się, że wcale nie do nich są adresowane. Mogą się im poddać przede wszystkim te osoby, które wykonują ćwiczenia i stosują odpowiednią dietę, a mimo to nie radzą sobie z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z takich części ciała, jak biodra, ramiona oraz brzuch. Nie jest to zatem sposób na odchudzanie, a jedynie rozwiązanie, które wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej.
Metoda ta nie ogranicza się jednak do redukowania tkanki tłuszczowej. Ma także wpływ na zmniejszenie widoczności cellulitu, choć zwykle efekty widoczne są przede wszystkim po serii zabiegów.

Jak wygląda zabieg?

W czasie zabiegu kawitacji ultradźwiękowej fale emitowane są z wykorzystaniem głowicy specjalnego urządzenia, które pozwala im na działanie bezpośrednio na komórki tłuszczowe w tkance podskórnej. Już w trakcie zabiegu dochodzi do wytwarzania się mikropęcherzyków, te zaś przyczyniają się do rozerwania komórek tkanki podskórnej. Właśnie na tym etapie dochodzi najpierw do uwolnienia, a potem również do wydalenia z organizmu tłuszczu.

Zabieg można wykonać nie tylko po to, aby zredukować trudne do usunięcia złogi pojawiające się w naszym organizmie. Jest on polecany także osobom chcącym wysmuklić i ujędrnić swoje ciało i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej pojawiającej się choćby w okolicach talii.

Nie oznacza to jednak, że poddając się zabiegowi nie musimy liczyć się ze skutkami ubocznymi. Sama osoba odpowiedzialna za jego wychowanie powinna posiadać odpowiednie przeszkolenie. Nie należy też pozwalać, aby ultradźwięki generowały zbyt duże ciepło, to bowiem zwiększa ryzyko pojawienia się na skórze pęcherzy i oparzeń.

Kawitacja ultradźwiękowa jest zaliczana do zabiegów modelujących sylwetkę. Jest przy tym znacznie bezpieczniejsza od wielu konkurujących z nią metod. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o poddaniu się zabiegowi, warto ją jednak skonsultować z lekarzem.

Cennik

Kawitacja ultradźwiękowa – brzuch

Kawitacja ultradźwiękowa – pośladki

Kawitacja ultradźwiękowa – ramiona

Kawitacja ultradźwiękowa – uda (przód lub tył)

Więcej informacji:

Kawitacja ultradźwiękowa-wyszczuplanie

Nowe miejsce - ul. Hoża 18, Kielce
Pn-Pt: 8-21 / Sb: 8-16
info@gabinetlumiere.pl 500 230 124 | 532 081 200