Niebieskie oko Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Laminacja / laminowanie rzęs w Kielcach – ceny, efekty, przeciwskazania

Jednym z największych trendów wśród zabiegów kosmetycznych w 2018 roku okazało się laminowanie rzęs. Jest to proces, który sprawia, że każda kobieta poczuje się piękniejsza dzięki efektowi zwiększenia objętości i poprawie kondycji swoich rzęs. Na czym polega zabieg laminowania rzęs? Z jakimi kosztami się on wiąże?

Laminowanie rzęs wypiera z salonów kosmetycznych zabieg przedłużania rzęs. Z jakiego powodu? Przedłużanie rzęs bowiem wiąże się z osłabieniem naszych naturalnych rzęs, a laminowanie poprawia ich kondycję i wygląd.

Jak przebiega laminowanie rzęs?

Zabieg ten opiera się na trzech najważniejszych etapach: odżywieniu rzęs, uniesieniu ich i lekkim podkręceniu. To proces absolutnie bezpieczny dla naszych rzęs, nie osłabia ich, nie wyniszcza. Bywa, że laminowanie rzęs mylone jest z liftingiem rzęs, ale jest to błędne myślenie, dlatego że lifting rzęs to tylko ich uniesienie.

Zalety laminowania rzęs

Z ręką na sercu można powiedzieć wprost: laminowanie rzęs ma same plusy. Jedne z największych zalet tego zabiegu to między innymi:

  • odżywienie rzęs
  • przystępna cena zabiegu
  • dostępność tej usługi w wielu salonach kosmetycznych
  • poprawa kondycji rzęs
  • długotrwałe uniesienie i podkręcenie rzęs
  • spektakularny efekt, dzięki któremu nasze spojrzenie nabiera głębi

Jak wygląda zabieg laminowania rzęs?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, laminowanie rzęs przebiega etapami. Na samym początku kosmetyczka oczyszcza naszą twarz i odtłuszcza rzęsy. Następnie dolne rzęsy zabezpiecza się przed sklejeniem z górnymi rzęsami za pomocą specjalnych płatków. Oprócz zapobieganiu sklejaniu się rzęs, płatki chronią też naszą wrażliwą skórę okolicy oczu przed wpływem preparatów używanych do laminowania. Kolejnym krokiem jest nakręcenie rzęs na silikonowy wałeczek, który nakłada się na górną powiekę.

Potem, na „nakręcone” rzęsy nanosi się odżywczy preparat. To dzięki niemu rzęsy staną się ciemniejsze, gęstsze i mocniejsze. Gdy preparat wyschnie, na rzęsy nakłada się specyficzną farbę, która nadaje im nowy kolor. Etapem końcowym jest nałożenie na rzęsy keratyny, w celu utrwalenia efektu zabiegu.

Laminowanie rzęs trwa maksymalnie półtorej godziny.

Efekty laminowania rzęs:

Ze względu na to, że efekt pojedynczego zabiegu jest długotrwały, laminowanie rzęs ma szansę szybko wyprzeć z salonów kosmetycznych pozostałe zabiegi poprawiające wygląd i kondycję rzęs. Po pierwsze, efekt laminowania utrzymuje się od sześciu do ośmiu tygodni. Po drugie zaś, zabieg wystarczy powtarzać w odstępie dwóch miesięcy.

Laminowanie, a lifting rzęs

Jak również zostało już wcześniej wspomniane, laminowanie i lifting rzęs często są ze sobą mylone. Czasem słyszy się opinie, że laminowanie rzęs to tak naprawdę ich keratynowy lifting. Jednak nie można zapominać o tym, że efektem liftingu rzęs jest tylko i wyłącznie ich uniesienie, a nie, jak w przypadku laminowania, również ich odżywienie i wzmocnienie. Efekty obu zabiegów są obiecujące, ale różni je ich koszt. Lifting rzęs można wykonać w cenie stu złotych, laminowanie rzęs to koszt dwa razy większy.

Jak dbać o rzęsy po zabiegu laminowania?

Pielęgnacja rzęs poddanych laminowaniu nie różni się w zasadzie od pielęgnacji rzęs niepoddawanych działaniu żadnych zabiegów. Można to uznać za kolejny, duży plus tego procesu. Jedyną istotną rzeczą jest zakaz moczenia oczu przez okres dwudziestu czterech godzin po zabiegu. Po upływie tego czasu, możemy postępować z naszymi rzęsami jak wcześniej: możemy je rozczesywać, poddawać demakijażowi. Nie ma też żadnych przeciwwskazań w korzystaniu z basenu czy sauny.

Podsumowując: jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu swoich rzęs, na zyskaniu wyrazistego i seksownego spojrzenia, bez tracenia czasu na ich malowanie, polecamy laminowanie rzęs. Dzięki temu zabiegowi nasze rzęsy staną się mocne, odżywione, gęstsze i uniesione. A – co najważniejsze – efekt zabiegu jest bardzo naturalny.

Wybór jest prosty: jeśli zależy Ci tylko i wyłącznie na uniesieniu rzęs, zdecyduj się na ich lifting. Jeśli spodziewasz się po swoich rzęsach czegoś więcej niż tylko ich uniesienia, zdecyduj się na laminowanie.

Nie da się ukryć, że kobiety stawiają dziś na naturalność, z tego też względu zarówno lifting jak i laminowanie rzęs mają coraz więcej zwolenniczek. Niemniej jednak warto pamiętać, że laminowanie rzęs nie daje efektu, który całkowicie odmieni nasz wygląd. Jeśli pożądamy właśnie takiego efektu, powinnyśmy raczej zdecydować się na zabieg przedłużenia rzęs, albo zagęszczenia ich metodą objętościową.

Więcej informacji:

Laminacja rzęs