Emerge laser frakcyjny Kielce Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Laser frakcyjny nieablacyjny – Kielce

Firma Palomar – przodująca na świecie w innowacjach z zakresu medycyny estetycznej oraz technologii laserowych – stworzyła nieablacyjny laser frakcyjny nieablacyjny. Służy on do niwelowania niedoskonałości skórnych, znajdujących się na jej powierzchni. Usuwane są w ten sposób również przebarwienia, blizny, rozstępy oraz zmarszczki.

Laser frakcyjny nieablacyjny głęboko regeneruje skórę. Wykonując resurfacing, zużywa on energię z mikrowiązek światła. Te z kolei, w sposób kontrolowany, uszkadzają poszczególne powierzchnie skóry właściwej, a także naskórka. Poddane działaniu lasera fragmenty skóry w sposób naturalny, przez regenerację, stają się odnowione – zastąpione zdrową tkanką. Dzięki temu otrzymujemy młodziej wyglądającą skórę – bez zmarszczek i bruzd.

Kto może korzystać z zabiegów laserem frakcyjnym nieablacyjnym?

Laser frakcyjny nieablacyjny z pewnością pomoże osobom z niedoskonałościami skórnymi takimi, jak: zmarszczki mimiczne oraz te powstałe w wyniku starzenia się. Dzięki certyfikatowi FDA mamy pewność, że laser ten skutecznie usunie nawet cienkie linie, występujące w delikatnych częściach ciała – jak np. kurze łapki. Redukuje on także inne rodzaje zmarszczek: czołowe, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, lwią zmarszczkę. Dodatkowo laser frakcyjny nieablacyjny likwiduje rozstępy, wygładza nierówną teksturę, zamyka rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, jak również koryguje zmiany pigmentowe na powierzchni skóry.

Efektem szybkiego lub zbyt dużego rozciągnięcia skóry są rozstępy, znane nam powszechnie. Mogą pojawić się w trakcie dojrzewania, gdy tracimy wagę lub u kobiet po ciąży. Tu z pomocą przychodzi laser frakcyjny nieablacyjny, który nieinwazyjnie, bez konieczności rekonwalescencji, serią zabiegów rozwiąże każdy z powyżej wymienionych problemów skórnych.

Blizny są znamionami przykrych doświadczeń – przypominają o nich nieustannie. Bywa, że wstydzimy się blizn trądzikowych, oparzeniowych, po cesarskim cięciu, czy po szwie. Wpływa to negatywnie na samoakceptację i zdarza się, iż obniża poczucie własnej wartości. Laser frakcyjny nieablacyjny jest i tu doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala on odnowić skórę – zastąpić zniszczoną tkankę zdrową. Wystarczy kilka zabiegów, aby niechciane znaki na ciele zostały znacznie zredukowane.

Sposób działania lasera frakcyjnego nieablacyjnego?

Jest to laser frakcyjny, co oznacza – niecałkowity. Nazwa pochodzi stąd, iż wiązka laserowa nie skupia się na całej powierzchni miejsca badanego, lecz na jego części. Te części to punkty. Pomiędzy nimi znajduje się ten fragment tkanki, który nie jest naświetlany, dzięki czemu mogą uaktywnić się naturalne procesy regeneracji skóry. Produkowane są wówczas nowe włókna kolagenowe i w ten sposób, ciało po zabiegu jest jędrniejsze, bardziej napięte. Z kolei to, że laser jest nieablacyjny znaczy, że działa poprzez uszkadzanie, a następnie pobudzanie do produkcji nowego kolagenu. Nie narusza przy tym ciągłości skóry i naskórka. Po zabiegach pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji – szybko się regeneruje.

Przebieg zabiegu laserem frakcyjno-nieablacyjnym

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację kosmetyczną, która wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Nie trzeba wykonywać dodatkowych badań. Pacjent nie jest znieczulany miejscowo. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, wykonywane są zdjęcia miejsca na ciele, które zostanie poddane działaniu lasera. Po uzyskaniu takiej dokumentacji, zostają ustawione odpowiednie parametry lasera. Jego głowicę przykłada się do skóry dopiero po wnikliwym odtłuszczeniu i wysuszeniu miejsca przeznaczonego do zabiegu. Mikrowiązki światła wysyłane przez laser, po jego uruchomieniu, penetrują skórę powyżej 1,5 mm jej głębokości. Im głębiej sięgną wiązki, tym więcej nowych tkanek. Skoncentrowane w jednym miejscu złogi komórkowe zostają rozbite i zastąpione zdrowymi. Podczas zabiegu i tuż po nim odczuwany jest minimalny dyskomfort. W takich przypadkach zalecane są lekkie środki przeciwbólowe.

Czas trwania, częstotliwość zabiegów i efekty

Jeden zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym trwa zazwyczaj od 15 do 30 min (zawsze poniżej 1 godziny na każde jedno znamię). Zaleca się wykonanie serii od 3 do 10 zabiegów, w zależności od stanu skóry. Wówczas uzyska się najlepsze efekty. Odmładzanie skóry powinno trwać od 3 do 6 zabiegów – raz na 2 tygodnie. Redukcja blizn, przebarwień oraz rozstępów to od 5 do 10 zabiegów, co 3 tygodnie każdy. Pierwsze rezultaty zabiegu widać już kolejnego dnia. Jednak na najbardziej optymalne wyniki należy poczekać ok. 2-3 tygodni. Skóra po zabiegu (do wieczora) może być nieco zaczerwieniona i ciepła. Znakomicie sprawdzi się tu zimy kompres żelowy. Natomiast niewielkie strupki, widoczne po zabiegu – niezrywane – po około tygodniu powinny całkowicie zniknąć.

Jak zadbać o swoją skórę po zabiegu laserem?

Po zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym można stosować preparaty łagodzące, w tym wspomniany już – zimny kompres. Skórę twarzy należy oczyszczać delikatnymi środkami i nie podrażniać jej ręcznie. 24 godziny po zabiegu to czas, w którym nie powinno się mocno malować i używać silnie nawilżających produktów. Już po zagojeniu się skóry, pacjent może odczuwać – jeszcze przez pewien czas – suchość i swędzenie. To uczucie będzie stopniowo zanikać. Poza tym – do 3 dni po zabiegu nie nie wolno wykonywać intensywnych ćwiczeń. W tym czasie wskazana jest szczególna dbałość o higienę skóry (w tym: zmienianie poszewki na poduszkę). Nawet do 2 tygodni po zabiegu nie powinno się pozostawać pod wpływem promieni słonecznych lub lamp na solarium. Pomiędzy następującymi po sobie zabiegami, zaleca się używania kosmetyków do cery wrażliwej z ochroną SPF 45 (lub wyżej) i filtrami UVA/UVB.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym

Z zabiegów laserem frakcyjnym nieablacyjnym nie mogą skorzystać osoby:

 • w ciąży,
 • chore na cukrzycę,
 • cierpiące na fotodermatozę – chorobę skóry spowodowaną światłem,
 • z nowotworem skóry,
 • z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi,
 • które niedawno zrobiły sobie peeling,
 • o obniżonej odporności,
 • po terapiach doustnych steroidami, izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) oraz retinoidami (Roaccutan, Accutan),
 • po przewlekłych stanach zapalnych dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),
 • pijące zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp),
 • przyjmujące leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne),
 • ze stanami zapalnymi skóry
 • z opaloną skórą,
 • po stosowaniu samoopalaczy
 • które w czasie ostatnich 4 tygodni wypełniały zmarszczki kwasem hialuronowym.

Zapraszamy do skorzystania z usługi w naszym gabinecie.

Laser frakcyjny Emerge