Malowanie paznokci Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Manicure Japoński dostępny w Gabinecie Kosmetycznym Lumiere – Kielce

Jednym z zabiegów kosmetycznych coraz bardziej zyskujących na popularności w salonach piękności jest manicure japoński. Klientki cenią sobie ten rodzaj manicure z uwagi na fakt, iż wpływa na wzmocnienie płytki paznokcia. Mniej znanym odpowiednikiem nazwy jest P.Shine.

Manicure japoński, jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Japonii, a początki swojego istnienia zawdzięcza zamożnym arystokratom. Japonki od zarania dziejów bardzo dbały o swój wygląd, chętnie oddając się różnorodnym zabiegom pielęgnacji ciała. Poszukiwania oryginalnych możliwości dbania o paznokcie przywiodły na myśl niezwykle istotne odkrycie, a mianowicie Japonki stwierdziły, iż wcieranie w paznokcie mieszanek o odpowiednich składnikach sprawia, iż paznokcie są ożywione, a jednocześnie płytka paznokcia pokryta jest połyskiem.

Manicure japoński kierowany jest do kobiet posiadających łamliwe oraz rozdwajające się paznokcie i ma na celu ich wzmocnienie oraz ożywienie. Ponadto może być wykorzystywany u osób o bardzo cienkiej płytce paznokcia, a także chcących zregenerować paznokcie po zabiegach hybrydowych, żelowych bądź akrylowych.

Zadaniem manicure japońskiego jest poprawa ukrwienia płytki, a co za tym idzie szybszy wzrost paznokcia. Polega on na uszczelnieniu płytki wymagającej odbudowy, zabezpieczając przed czynnikami zewnętrznymi, powodującymi uszkodzenia mechaniczne. W wielu przypadkach brak jest przeciwwskazań na tego typu zabiegi, jedynym są bardzo osłabione paznokcie. Manicure japoński skierowany jest nie tylko dla płci pięknej, ale również dla mężczyzn, dbających o zachowanie naturalnego i zdrowego wyglądu paznokci.

Manicure Japoński – Kielce

P.Shine składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie paznokcia do zabiegu, a mianowicie usunięcie skórek, piłowanie paznokcia, a także zmatowienie, ponieważ składniki odżywcze, dostarczane podczas manicure będą się lepiej wchłaniać w płytkę paznokcia. Kolejnym elementem wykonywanym podczas zabiegu jest wcieranie specjalnej pasty, której zadaniem jest dostarczenie odżywczych składników, a mianowicie m.in. witaminy A, C, F, pantenol, keratyna itp., nabłyszczenie oraz ukrwienie. Na zakończenie zabiegu następuje wtarcie pudru, zatrzymującego w paznokciu wmasowanych już składników.

Jeżeli chodzi o częstotliwość wykonywania zabiegu manicure japońskiego, to efekty są zauważalne już po jednym zabiegu. Efekt manicure utrzymuje się do około 2 tygodni, po czym należy go powtórzyć, ponieważ efekt blasku i zdrowych paznokci może stopniowo się zmniejszać. W przypadku, kiedy nasze paznokcie są słabe i zniszczone należy wykonywać manicure japoński w 4-5 seriach, a odstęp wykonania nie powinien być mniejszy niż 2 tygodnie. Jednocześnie należy dodać, iż po P.Shine nie można malować paznokci, gdyż ma to negatywny wpływ na efekt końcowy zabiegu. Ponadto lakier i tak nie będzie w stanie utrzymać się na natłuszczonej, a także wypolerowanej płytce paznokcia. Podsumowując powyższe, efekt zdrowych i pięknych paznokci można uzyskać już po pierwszym zabiegu, natomiast posiadacze słabych i zniszczonych paznokci muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż należy wykonać serię zabiegów by uzyskać taki sam efekt.

Wskazania do wykonywania manicure japońskiego to przede wszystkim osłabione oraz łamliwe paznokcie, a także rozdwajająca się płytka. Niemniej jednak manicure japoński wykonuje się celem posiadania zdrowych, pięknych oraz pełnych blasku paznokci. Występują również przeciwwskazania do zabiegu, a są to między innymi grzybica, stany zapalne, brodawki, czy też niezagojone rany.

Nowe miejsce - ul. Hoża 18, Kielce
Pn-Pt: 8-21 / Sb: 8-16
info@gabinetlumiere.pl 500 230 124 | 532 081 200