Mezoterapia Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Mezoterapia igłowa – Kielce

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze niezbędnych jej substancji odżywczych, leczniczych i regenerujących jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg, który znacznie poprawia wygląd skóry poprzez głębokie wnikanie w jej warstwy. Mezoterapia regeneruje skórę, redukuje jej niedoskonałości i świetnie sprawdza się w walce ze zmarszczkami.

Mezoterapię wykonuje się na niemal całej powierzchni skóry, aczkolwiek najpopularniejszymi częściami ciała poddawanymi temu zabiegowi są: twarz, szyja i dekolt, dłonie, czy owłosiona skóra głowy, ponieważ mezoterapia zapobiega również łysieniu czy wypadaniu włosów. Zabieg ten wykonywany na udach, pośladkach czy brzuchu rozprawi się z cellulitem i zredukuje tkankę tłuszczową. Mezoterapia igłowa stanowi również świetną profilaktykę w walce z pojawiającymi się, jak i obecnymi już zmarszczkami.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Z pomocą igły, która wbija się na głębokość około 2,3 milimetrów w naszą skórę, dostarczamy jej wszelkich niezbędnych jej substancji. Mieszanka tych substancji jest dobierana indywidualnie, w zależności od potrzeb danej klientki. Niemniej jednak najpopularniejszymi substancjami stosowanymi podczas mezoterapii są: kwas hialuronowy, witaminy A,E czy C, lub wyciągi z alg czy ekstrakt z zielonej herbaty.

Nie ma co ukrywać, że nakłuwanie skóry nie należy do rzeczy przyjemnych, stąd też każda osoba poddająca się zabiegowi mezoterapii musi poddać się znieczuleniu miejscowemu. Nakłucia na skórze wykonuje się w odległości około 5, 10 milimetrów. Mezoterapię igłową wykonuje się w wykwalifikowanych salonach kosmetycznych czy centrach medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa – Przeciwskazania

Pomimo bycia zabiegiem regenerującym, mezoterapia nie jest stworzona dla każdego. Jest ona polecana w walce ze zmarszczkami, rozstępami, cellulitem lub z gorszą kondycją skóry. Jej regularne stosowanie chroni też przed łysieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów. Ale zabieg ten ma też swoje przeciwwskazania. Mezoterapii igłowej nie powinny wykonywać kobiety ciężarne bądź w okresie laktacji, jak również osoby chore na cukrzycę, z widoczną opryszczką czy stanami zapalnymi skóry. Zabiegu tego nie poleca się też osobom uczulonym na substancje stosowane w trakcie jego trwania. Mezoterapia jest zabroniona jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwkrzepliwe lub jest chory na nowotwór.

Skutki niepożądane mezoterapii igłowej

Jak wskazuje nam już sama nazwa mezoterapii igłowej, w czasie jej trwania używa się igieł. Ich zastosowanie może prowadzić do występowania szeregu niedogodności i skutków ubocznych. Są nimi często różnego rodzaju krwiaki, sińce, ale i zwykły ból. Czasami skutkiem ubocznym zabiegu są różnorakie reakcje alergiczne czy obrzęk.

Jak często można wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Dużą zaletą tego zabiegu są szybko zauważalne i długotrwałe efekty. Koktajl wstrzykiwany w naszą skórę sprawia, że szybko staje się ona gęstsza i bardziej napięta, a zmarszczki spłycają się. Aby efekty nas naprawdę satysfakcjonowały, poleca się powtarzać zabieg średnio od trzech do sześciu razy w odstępie około dwóch tygodni. Aby efekty były jeszcze bardziej spektakularne, należy powtarzać zabieg co kilka bądź kilkanaście tygodni.

W końcu mezoterapia nie jest zabiegiem permanentnym i wymaga ona powtarzania. Niemniej jednak jest to wciąż jeden z popularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Osoby korzystające z mezoterapii igłowej, chwalą jej szybkie efekty i rezultaty, które są widoczne przez naprawdę stosunkowo długi czas. Mezoterapia igłowa staje się coraz powszechniejszym sposobem walki z przeróżnymi chorobami i schorzeniami skóry.