Mezoterapia igłowa skóry głowy – Kielce

Piękne i gęste włosy to marzenie nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jednak bez względu na płeć może dojść do przerzedzenia a wręcz utraty włosów. Wpływ na to ma styl życia, stres, częsta i intensywna koloryzacja oraz stylizacja włosów, a także podłoże hormonalne. Dowiedz się, w jaki sposób mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere może pomóc na problemy związane z  wypadaniem włosów.

Najczęstsze przyczyny utraty włosów

Łysienie typu męskiego inaczej zwane androgenowym charakteryzuje się nadwrażliwością mieszków włosowych na związek chemiczny o nazwie dihydrotestosteron, który jest pochodną testosteronu. Najczęściej objawia się pomiędzy 20 a 40 rokiem życia w postaci nadmiernego wydzielania łoju skórnego. Pierwsze znaki łysienia androgenicznego wiążą się z powiększaniem tzw. zakoli oraz utratą włosów na czubku głowy.

Co ważne, problem związany z wypadaniem włosów nie dotyka jedynie mężczyzn, również kobiety mogą borykać się z utratą bujnej fryzury w związku z ciążą, laktacją, zmianami hormonalnymi, łysieniem plackowatym czy spowodowane innymi czynnikami, jak np. stres czy niewłaściwy styl życia. Zanim jednak wpadniesz w rozpacz, widząc, ile włosów tracisz podczas czesania, wypróbuj mezoterapię igłową skóry głowy w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy? 

Mezoterapia igłowa skóry głowy w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach to zabieg kosmetyczny, który polega na iniekcji odżywczych substancji pod skórę głowy. Preparaty mają na celu odżywienie i pobudzenie komórek włosowych do rozrostu. Ważne są w tym przypadku nie tylko cebulki, ale także stan skóry głowy. Mezoterapia igłowa jest tak skuteczna, gdyż omija naturalną barierę, jaką tworzy naskórek i wstrzykuje odżywcze koktajle wprost w głębokie warstwy skóry, dzięki temu pobudzone jest nie tylko krążenie, ale i synteza kolagenu.

Jeśli masz obawy związane z igłami, to na szczęście do zabiegu są używane bardzo cienkie narzędzia, dzięki czemu nie jest odczuwany ból, a także istnieje możliwość zastosowania maści znieczulającej. Pojedyncza sesja mezoterapii igłowej skóry głowy trwa maksymalnie pół godziny i nie wymaga rekonwalescencji, dzięki temu nie jest konieczny żaden urlop i możesz wrócić od razu do swoich aktywności. Pierwsze efekty mezoterapii igłowej widać po kilku tygodniach. W zależności od potrzeb zaleca się przeprowadzenie 4 do 8 zabiegów.

Zabieg na wypadanie włosów – Kielce

Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach to skuteczna metoda na walkę z wypadaniem włosów. Warto również pamiętać, że im wcześniej zostanie zastosowana, tym lepsze mogą być efekty. Zabieg można przeprowadzać również profilaktycznie, dzięki czemu możliwe jest znaczne zredukowanie problemów związanych z łysieniem, a włosy będą bardziej odżywione i lśniące. Dlatego warto reagować na nadmierne wypadanie włosów i przerzedzoną fryzurę możliwie jak najszybciej, dzięki temu możesz zminimalizować, a nawet zwalczyć łysienie.