Kobieta z makijażem Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Zabieg mikronakłuwania skóry dostępny w Gabinecie Lumiere – Kielce

Mikronakłuwanie jest to jeden z nieinwazyjnych zabiegów, który ma na celu spowolnienie naturalnego procesu starzenia się skóry. Zabieg polega na pobudzeniu tkanek do wewnątrzustrojowej odbudowy i odnowy, do czego dochodzi podczas niewielkich skaleczeń. Efekt taki osiągany jest poprzez niewielkie nakłucia na powierzchni skóry, które wykonywane są specjalnymi igłami. Podczas zabiegu używany jest przyrząd podobny do wałka, który wyposażony jest w szereg małych igieł, za pomocą których dokonywane są kontrolowane uszkodzenia skóry.

Zabieg może być wykonywany na powierzchni ciała i twarzy. Dobór odpowiedniej długości igieł, uzależniony jest od powierzchni skóry, na której będzie przeprowadzany. W trakcie mikronakłównia, skóra zostaje aktywowana do produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych, czego efektem jest naprężenie i znaczna poprawa elastyczności skóry. Zabieg zaleca się wykonywać nie częściej niż co 4 do 5 tygodni z uwagi na to, że odbudowa włókien kolagenowych następuję po 2 do 4 tygodni od zabiegu.

Metoda poprawy kondycji skóry jaką jest mikronakłuwnie nie stwarza żadnego zagrożenia oraz nie powoduje dyskomfortu w postaci bólu. Przed zastosowaniem serii nakłóć, skóra traktowana jest znieczulającym kremem, który ma za zadanie zniwelować nieprzyjemne odczucia i sprawia, ze zabieg jest całkowicie bezbolesny. Cały proces jest niezwykle szybki i z reguły nie trwa więcej niż 20 minut.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona z nieznacznie widocznymi śladami krwi. W sytuacji, gdy zabieg wykonywany był na twarzy, bardzo ważne jest, aby przez dobę powstrzymać się od nakładania makijażu i stosowania codziennych kosmetyków w przypadku innych partii ciała ponieważ w odróżnieniu od niektórych zabiegów, mikronakłuwanie może być stosowane o każdej porze roku. Jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej przed jego wykonaniem zalecana jest specjalistyczna konsultacja.

Wskazania do zabiegu mikronakłuwania to:

  • zmarszczki
  • różnego rodzaju blizny na twarzy i ciele
  • widoczne obniżenie kondycji skóry
  • utrata elastyczności skóry na twarzy i ciele
  • rozstępy i przebarwienia

Przeciwwskazania do zabiegu mikronakłuwania:

  • zmiany zapalne na powierzchni skóry, w tym opryszczka
  • rany i skaleczenia
  • okres ciąży
  • okres terapii niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi
  • okres przyjmowania leków przeciwko nadmiernej krzepliwości krwii

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, a także o to, by zabieg przyniósł oczekiwany efekt ważny jest wybór odpowiednich salonów medycyny estetycznej, w których usługi świadczą zaufani lekarze posiadający doświadczenie i odpowiednie certyfikaty.