Depilacja woskiem Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Pedicure leczniczy – Kielce – profilaktyka i poprawa wyglądu

O zabiegu manicure mówi się bardzo dużo – wiele kobiet zgłasza się na niego do kosmetyczki i bardzo sobie chwali te wizyty. Rzeczywiście, poprawiają wygląd paznokci i pozwalają się cieszyć ich pięknym wyglądem. Dużo mniej popularny jest zabieg pedicure, a wszystko dlatego, że po prostu rzadziej pokazujemy stopy – zwykle ukryte w zabudowanych butach. Jednak pedicure jest odpowiednim zabiegiem nie tylko dla osób, które chcą poprawić wygląd paznokci u stóp ze względów estetycznych. To także zabieg natury medycznej, który pozwala sobie poradzić z wieloma problemami w obrębie stóp.

Czym dokładnie jest pedicure leczniczy i co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega pedicure leczniczy?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego obejrzenia stóp klientki/klienta przez kosmetyczkę. Możliwe bowiem, że dany człowiek cierpi z powodu jakiejś przewlekłej choroby, której nie da się wyleczyć wizytą u kosmetyczki – lecz trzeba się udać do chirurga, albo po preparaty na grzybicę. Po takiej wstępnej ocenie specjalista wie również jakie są problemy ze stopami i co ewentualnie należy zrobić, żeby prezentowały się perfekcyjnie. Jeśli kosmetyczka nie zauważy żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, przystępuje do działania.  Wszystko rozpoczyna się od moczenia stóp – w ciepłej wodzie z dodatkiem soli, albo też z dodatkiem specjalnego płynu. Taka kąpiel ma na celu zmiękczenie skóry oraz dokładne oczyszczenie stóp i może trwać od 3 do nawet 10 minut. Po upływie tego czasu stopy się osusza, a następnie dezynfekuje – wówczas można przystąpić do dalszych działań. Zrogowaciały naskórek złuszczany jest przy pomocy frezarki, albo delikatnej tarki. Następnie wygładzana jest i skracana płytka poszczególnych paznokci. Kosmetyczka w tej chwili radzi sobie również z innymi, ewentualnymi dolegliwościami danej osoby – jak na przykład wrastający paznokieć.  Po uporaniu się z nimi można przystąpić do odsuwania skórek lub ich wycinania. Kiedy już kosmetyczka poradzi sobie z paznokciami, nakłada na skórę stóp peeling, a po jego spłukaniu specjalną maseczkę do stóp. Owijane są one także folią na kwadrans lub pół godziny – by skóra jeszcze bardziej się odżywiła. Co potem? Krem do stóp oraz polerowanie paznokci. Na samym końcu są one malowane na kolor wybrany przez klientkę.

W czym pomaga pedicure leczniczy?

Nie da się ukryć, że pedicure leczniczy ma na celu przede wszystkim ogólną poprawę wyglądu stóp – które po zabiegu prezentują się pięknie. Są gładkie, pachnące, zadbane, z idealnymi paznokciami i bez szpecących zmian – jak na przykład wrastające paznokcie czy odciski.

Dlatego właśnie pedicure leczniczy ma na celu nie tylko poprawę wyglądu, lecz również leczenie zmian, które nie tylko pogarszają wygląd, lecz również czasem wręcz utrudniają funkcjonowanie. Odciski na stopach mogą na przykład powodować ból przy chodzeniu. Usuwa również modzele, czyli płaskie, żółtobrązowe zrogowacenia.  Istnieje wiele specjalnych sprzętów, które mogą się przydać przy radzeniu sobie z licznymi problemami. Kosmetyczka może używać na przykład frezarki z gruboziarnistym frezem, frezu próżniowego, różyczkowego, frez gumowych ze ściernymi nakładkami, diamentowego frezu, pilnika kątowego, a nawet specjalnej klamry, która pomaga wyprostować paznokieć, by więcej nie wrastał.

Technologia jednocześnie stale się rozwija, więc radzenie sobie z podobnymi problemami będzie na pewno wkrótce jeszcze szybsze i prostsze.

Więcej informacji oraz cennik:

Pielęgnacja dłoni i stóp