Laserowy peeling węglowy – Kielce

Czym jest laserowy peeling węglowy i jakie ma zastosowanie?

Laserowy peeling węglowy stosuje się w celu gruntownego oczyszczania skóry oraz obkurczania porów skóry. Zabieg polega na pokryciu skóry twarzy specjalną koloidalną zawiesiną węgla, a następnie poddaniu jej działaniu promieni laserowych. Pod wpływem naświetlania laserem drobinki węgla wnikają w pory skóry i absorbują energię światła laserowego.

W wyniku tej procedury zachodzi gruntowne oczyszczenie oraz obkurczenie porów skóry. Zniwelowane zostają wszelkie stany zapalne. Ponadto poprawia się ubarwienie skóry, staje się ona jednolita, a komórki jej zostają pobudzone do rekonstrukcji. Produkcja naturalnego sebum również się stabilizuje.

Laserowy peeeling węglowy – jak jest przeprowadzany?

Na początku należy dokładnie oczyścić skórę twarzy, usuwając makijaż i zanieczyszczenia. Następnie, na przygotowaną skórę dokładnie rozprowadzamy i wmasowujemy warstwę węglową. Tak nałożona maseczka pozostaje na twarzy około 10-15 minut, ilość czasu potrzebną, by węgiel został całkowicie wchłonięty przez skórę. Po tym czasie odbywa się naświetlanie laserem.

Najpierw skóra poddawana jest dawce o dużej energii, co powoduje mikroeksplozje drobinek węglowych na skórze, a co za tym idzie złuszczenie i wygładzenie powierzchni skóry.

Cząsteczki węglowe świetnie asymilują światło lasera, co wpływa pobudzająco na procesy regeneracyjne skóry. Na koniec zabiegu należy ostudzić skórę twarzy. Można użyć do tego celu kawałków lodu lub maseczkę kojąco-nawilżającą. By cieszyć się trwałymi i widocznym rezultatami, zaleca się 3 do 5 zabiegów przeprowadzanych co około 2-3 tygodnie.

laserowy peeling węglowy

W jakich przypadkach zaleca się przeprowadzenie peelingu laserowego?

Peeling laserowy może okazać się skutecznym remedium przy takich problemach skórnych jak:

  • miejscowe lub całościowe przebarwienia skóry, cera ziemistoszara,
  • szorstka i łuszcząca się skóra,
  • kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki, oznaki starzenia się skóry,
  • na rozszerzone pory,
  • przy trądziku, wągrach zamkniętych i otwartych
  • przy niewielkich  stanach zapalnych skóry,
  • skóra nadmiernie wydzielająca naturalne sebum.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Na pewno nie zaleca się tego zabiegu, jeśli mają miejsce jakiekolwiek  choroby nowotworowe czy choroby tkanki łącznej. Osoby przechodzące radioterapię lub chemioterapię nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

Również ciąża i karmienie piersią stanowią przeciwwskazanie. Nie zaleca się go też osobom chorym na cukrzycę lub wykazującym wrażliwość na światło lasera.

Podsumowując, laserowy peeling węglowy jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie niesie za sobą potencjalnego ryzyka, a jednocześnie przynosi wiele korzyści. Znacznie poprawia kondycję skóry dotkniętej trądzikiem, różnego rodzaju przebarwieniami, zaskórniakami czy drobnymi stanami zapalnymi.

Pozytywnie wpływa na jej elastyczność, gładkość, koloryt i regenerację, opóźniając w znacznym stopniu procesy starzenia, a jednocześnie poprawiając samopoczucie jej właścicielki czy właściciela.

Peeling węglowy Kielce – więcej informacji oraz cena:

Laserowy peeling węglowy

ul. Żeromskiego 15/2, Kielce Pn-Pt: 8-20 / Sb: 8-16 info@gabinetlumiere.pl 500 230 124