Kobieta z makijażem Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Radiofrekwencja mikroigłowa / Fala radiowa MesoTherm

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg powstały z połączenia dwóch metod kosmetologicznych. Polega on na jednoczesnym oddziaływaniu na skórę poprzez falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej oraz mikronakłuwaniu tkanki skórnej. Poprzez mikronakłuwanie (mechaniczne uszkadzanie naskórka), pobudza się regenerację.

Do wykonania zabiegu potrzebna jest głowica emitująca promieniowanie elektromagnetyczne, która zawiera 49 mikroigieł. W tym samym czasie kiedy z głowicy emitowane są promienie, mikroigły są wprowadzane na określoną głębokość (od 0,5 do 3,5 mm). 

Uszkodzona w ten sposób tkanka zostaje pobudzona do regeneracji. Przed przeprowadzeniem zabiegu na skórę zostaje zaaplikowany krem znieczulający, z kolei po jego zakończeniu nakłada się serum, którego zadaniem jest przyspieszenie odnowy tkanek.

Czy radiofrekwencja mikroigłowa jest bolesna?

Zabieg nie należy do bolesnych. Uczucie dyskomfortu może pojawić się jedynie w czasie radiofrekwencji igłowej, ale nawet w tym wypadku po kilku chwilach nawet najwrażliwsze osoby mówią, że uczucie to staje się akceptowalne.

Przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • zaburzenia gojenia;
  • występowanie u pacjenta skłonności do powstawania blizn przerostowych;
  • posiadanie aktywnych infekcji skórnych (grzybiczych, bakteryjnych, wirusowych);
  • epilepsja;
  • posiadanie metalowych implantów i rozrusznika serca;
  • choroby psychiczne;
  • choroby przewlekłe (AIDS, cukrzyca, nowotwory);
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Po zabiegu skóra będzie ujędrniona oraz uelastyczniona. Zwiększy się także jej gęstość. Dodatkowo staje się ona napięta, koloryt zostaje wyrównany, a blizny są mniej widoczne.

Ile zabiegów należy wykonać?

Efekty są widoczne już po pierwszym wykonaniu zabiegu. Jednak maksymalny rezultat uzyskuje się poprzez odbycie dobranej indywidualnie przez specjalistę serii zabiegów. Najczęściej jest to od sześciu do dziesięciu zabiegów. Ilość występujących w serii wizyt jest ustalana na podstawie wielu czynników, takich jak kondycja oraz wiek skóry, a także tryb życia, dieta i zanieczyszczenie środowiska zewnętrznego.

Przeprowadzone badania pokazują, że osoby regularnie korzystające z terapii mają wyraźnie obniżony wiek skóry. W niektórych przypadkach było to nawet o kilkanaście lat mniej niż wynosił wiek biologiczny.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Skóra po przeprowadzonym zabiegu potrzebuje nawilżenia oraz mocnego natłuszczenia. Bezpośrednio po nie należy również stosować makijażu. W czasie regeneracji oraz kuracji powinno się używać wysokich filtrów przeciwsłonecznych przed wyjściem na zewnątrz (bez względu na porę roku i pogodę).

Należy również zachowywać szczególną higienę poprzez regularne zmienianie poszewki na poduszce, unikanie przebywania w miejscach zakurzonych, utrzymywanie czystości dłoni oraz niedotykanie twarzy telefonem. Najlepiej jest również przez około trzy dni po zabiegu zrezygnować z chodzenia na saunę oraz basen.

Fale radiowe RF na twarz – Kielce

Nowe miejsce - ul. Hoża 18, Kielce
Pn-Pt: 8-21 / Sb: 8-16
info@gabinetlumiere.pl 500 230 124 | 532 081 200