Spłycanie zmarszczek – Kielce

Powstawanie zmarszczek jest naturalnym procesem związanym ze starzeniem się człowieka. Warto jednak wiedzieć, że u niektórych przebiega on szybciej. Wpływ na to mogą mieć zarówno geny, jak i stres, choroby, tryb życia czy nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Dowiedz się, w jaki sposób za pomocą zabiegów kosmetycznych w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere możesz zredukować zmarszczki.

Dlaczego na skórze zaczynają się pojawiać zmarszczki?

Warto wiedzieć, że choć nie da się uniknąć wiotczenia skóry i pojawiania się zmarszczek, to nie u wszystkich ten proces przebiega podobnie. Wpływ na starzenie się cery mają geny, styl życia i pielęgnacja. Wraz z wiekiem komórki tracą szybką zdolność odnowy, a ich regeneracja trwa znacznie dłużej. Spada również poziom elastyny i wiązań kolagenowych tworzących się w skórze. Tkanka staje się cieńsza, opadająca i można zaobserwować tworzenie się zmarszczek. Warto jednak wiedzieć, że jest to proces, z którym można walczyć, stosując odpowiednie zabiegi kosmetyczne w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach

Wypełnianie kwasem hialuronowym – jak to działa?

Jednym z zabiegów przeciwzmarszczkowych cieszących się dużą popularnością w Lumiere jest wypełnianie ich za pomocą kwasu hialuronowego. Dlaczego ten związek jest tak chętnie używany? Otóż odpowiada on za wiązanie się cząsteczek wody i nawilżanie. Dzięki ostrzyknięciu kwasem hialuronowym możliwe jest nie tylko spłycenie się zmarszczek poprzez nadanie objętości skórze, ale również jej dogłębne nawilżenie. Warto również pamiętać, że jest to związek bezpieczny, gdyż naturalnie występuje w organizmie, a wraz z zachodzącymi procesami starzenia można zaobserwować jego spadek.  Kwas hialuronowy można zastosować do:

  • spłycania bruzd i zmarszczek,
  • korekcji owalu twarzy,
  • modelowania ust.

Efekty ostrzyknięcia skóry kwasem hialuronowym mogą się utrzymywać nawet do 12 miesięcy. Cera jest znacznie bardziej nawilżona, a zmarszczki widocznie spłycone. Do tego można zaobserwować również zwiększoną objętość i jędrność skóry, która prezentuje się młodziej. 

Botoks na zmarszczki – Kielce

Kolejnym z efektywnych zabiegów przeciwzmarszczkowych Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach jest zastosowanie botoksu. Ta substancja jest znana również pod nazwą toksyny botulinowej i jej wstrzyknięcie powoduje czasowy paraliż mięśni. W jaki sposób to pomaga w walce ze zmarszczkami? Otóż dzięki rozluźnieniu się tkanek mięśniowych następuje spłycenie bruzd i innych oznak starzenia. Pełny efekt zabiegu można zaobserwować po kilku dniach. Co ciekawe, botoks jest używany nie tylko w zabiegach przeciwzmarszczkowych, ale pomaga również w walce z uporczywymi migrenami. 

Zabiegi przeciwzmarszczkowe – Kielce 

Warto wiedzieć, że regularne stosowanie zabiegów przeciwzmarszczkowych w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach może pomóc w niwelowaniu widocznych oznak starzenia się skóry. Należy pamiętać o systematycznym nawilżaniu i oczyszczaniu cery. Sprawdź sam, jaką pielęgnację może Ci doradzić specjalista w Lumiere.