Medycyna estetyczna Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Usuwanie kurzych łapek – Kielce

Każdego z nas kiedyś dosięgnie proces starzenia się skóry. Właściwie można powiedzieć, że rozpoczyna się on już po 20 roku życia, co jednak nie jest początkowo widoczne gołym okiem. Pierwsze zauważalne zmiany można zaobserwować ok. 25-30 roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze kurze łapki i lwie zmarszczki. Jest to spowodowane spadkiem regeneracji skóry i zmniejszoną produkcją włókien kolagenu i elastyny.

Włókna te odpowiadają za elastyczność skóry. To, w jakim tempie się zestarzejemy jest uzależnione od wielu czynników, m.in. grubości i rodzaju cery (skóra mieszana i tłusta starzeją się wolniej), czynników genetycznych i środowiskowych.

Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, ponieważ brakuje w niej gruczołów łojowych. Do tego również wrażliwa, co może zniechęcać do używania kremów pod oczy, ponieważ część z nich może powodować łzawienie oczu lub pieczenie spojówek.

Kurze łapki są zmarszczkami, które podobnie jak lwie zmarszczki, powstają na skutek ruchów mimicznych twarzy. W przeciwieństwie do lwich zmarszczek, które po części spowodowane są smutkiem i stresem, kurze łapki to efekt częstego uśmiechania się.

Inne przyczyny powstawania i pogłębiania się kurzych zmarszczek to:

  • opalanie się na słońcu bez kremów ochronnych
  • korzystanie z solarium
  • nieodpowiednia pielęgnacja okolic oczu
  • niewysypianie się
  • palenie papierosów
  • spożywanie alkoholu

Kiedy pielęgnacja domowa nie wystarcza, można pomyśleć nad zabiegami medycyny estetycznej. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Emerge™ to laser frakcyjny przeznaczony do resurfacingu (odmładzania skóry), usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Emerge™ posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Efektem zabiegu jest silnie ujędrniona i napięta skóra w obrębie kurzych łapek. Po upływie kilku miesięcy następuje poprawa gęstości skóry i wygładzenie zmarszczek.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – tutaj efekty widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się 6-12 miesięcy.

Więcej informacji na tematu usuwania kurzych łapek kwasem hialuronowym: 

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek