Usuwanie kurzych łapek – Kielce

Każdego z nas kiedyś dosięgnie proces starzenia się skóry. Właściwie można powiedzieć, że rozpoczyna się on już po 20 roku życia, co jednak nie jest początkowo widoczne gołym okiem. Pierwsze zauważalne zmiany można zaobserwować ok. 25-30 roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze kurze łapki i lwie zmarszczki. Jest to spowodowane spadkiem regeneracji skóry i zmniejszoną produkcją włókien kolagenu i elastyny.

Włókna te odpowiadają za elastyczność skóry. To, w jakim tempie się zestarzejemy jest uzależnione od wielu czynników, m.in. grubości i rodzaju cery (skóra mieszana i tłusta starzeją się wolniej), czynników genetycznych i środowiskowych.

Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, ponieważ brakuje w niej gruczołów łojowych. Do tego również wrażliwa, co może zniechęcać do używania kremów pod oczy, ponieważ część z nich może powodować łzawienie oczu lub pieczenie spojówek.

Kurze łapki są zmarszczkami, które podobnie jak lwie zmarszczki, powstają na skutek ruchów mimicznych twarzy. W przeciwieństwie do lwich zmarszczek, które po części spowodowane są smutkiem i stresem, kurze łapki to efekt częstego uśmiechania się.

Inne przyczyny powstawania i pogłębiania się kurzych zmarszczek to:

  • opalanie się na słońcu bez kremów ochronnych
  • korzystanie z solarium
  • nieodpowiednia pielęgnacja okolic oczu
  • niewysypianie się
  • palenie papierosów
  • spożywanie alkoholu

Kiedy pielęgnacja domowa nie wystarcza, można pomyśleć nad zabiegami medycyny estetycznej. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Przykładowo Perfectus to najnowszej generacji laser frakcyjny, wykorzystujący fale o długości 1550 nm.

Dzięki temu jego promień wnika głęboko do skóry właściwej, nie uszkadzając przy tym naskórka. Brak uszkodzeń naskórka to brak śladów i możliwość wykonania makijażu już na drugi dzień po zabiegu usuwania kurzych łapek przy pomocy lasera.

Ponieważ terapii nie jest poddawana cala powierzchnia tkanki, a jedynie jej część w postaci punktów, zdrowa, nienaświetlona tkanka pozwala na szybką regenerację, przebudowę kolagenu i gojenie. Taka terapia laserem jest uznawana za metodę bezpieczną.

Efektem zabiegu jest silnie ujędrniona i napięta skóra w obrębie kurzych łapek. Po upływie kilku miesięcy następuje poprawa gęstości skóry i wygładzenie zmarszczek.

Częstotliwość zabiegów:

Chociaż efekt można już zobaczyć po pierwszym zabiegu, z reguły potrzeba ich kilka. Serię zabiegów wykonuje się najczęściej w odstępach 5-6 tygodni. O ilości i częstotliwości zabiegów zdecyduje lekarz.

Inne metody usuwania kurzych łapek to:

Botox – jest to najstarsza metoda usuwania kurzych łapek. Toksyna botulinowa typu A osłabia pracę mięśnia okrężnego oka, co skutkuje wygładzeniem zmarszczek. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

Rozpuszczalne nici PDO – działają dwukierunkowo: stymulują produkcję kolagenu i elastyny, a także osłabiają funkcję mięśnia okrężnego oka. Nici ulegają całkowitemu rozpadowi w okresie do 8 miesięcy, ale efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – tutaj efekty widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się 6-12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego – zabieg silnie poprawia nawilżenie skóry, dzięki czemu delikatnie wypełnia ją, rozjaśnia, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.

Więcej informacji na tematu usuwania kurzych łapek kwasem hialuronowym: 

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

 

ul. Żeromskiego 15/2, Kielce Pn-Pt: 8-20 / Sb: 8-16 info@gabinetlumiere.pl 500 230 124