joanna krupa secret lashes Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Przedłużanie rzęs – Kielce – Co warto wiedzieć ?

Istnieje wiele sposobów n przedłużanie rzęs i tylko od nas zależy to, czy zdecydujemy się na ich pogrubienie, zagęszczenie, przedłużenie, czy też podkręcenie. Oczywiście, nie można zapominać i o tym, że rzęsy różnią się między sobą z uwagi na swoją długość, grubość oraz profil.

Wśród profilów rzęs wyróżniamy typ podkręcenia, który jest w największym stopniu zbliżony do naturalnego, tym podkręcenia przypominający podkręcenie zalotką, typ podkreślenia jak w efekcie zastosowania trwałej na rzęsy oraz typ podkręcenia teatralny, który jest stosowany na specjalne okazje. Rzęsy nie zawsze mają też tą samą grubość i waha się ona od 0,15 do 0,3 milimetrów.

Oczywiście, gdy mówimy o 0,15 mamy do czynienia z grubością przeciętną, rzęsy o grubości 0,2 milimetry uważa się za grube, a te, które mają około 0,3 milimetrów mają zastosowanie punktowe. Sama długość rzęs również nie zawsze jest taka sama i przeważnie mieści się w przedziale wynoszącym od ośmiu do szesnastu milimetrów. Rzęsy o długości 8 milimetrów najczęściej są stosowane w wewnętrznych kącikach oczu, te o długości do 12 milimetrów są zaś uważane za najbardziej standardowe. W przypadku rzęs o długości 16 milimetrów zwykle możemy mówić o ich punktowym stosowaniu na specjalne okazje.
Zarówno długość i grubość, jak i typ podkręcania, są dobierane indywidualnie. Pod uwagę brane są przy tym nie tylko oczekiwania klientki, ale i budowa jej oka.

Jak długo trwa przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs trwa zwykle od dwóch do nawet czterech godzin. Duże znaczenie ma tu zarówno chęć sprostania naszym oczekiwaniom, jak i doświadczenie stylistki. Średnio do naturalnych dokleja się przy tym od 50 do 100 rzęs.

Jak długo utrzymuje się efekt końcowy

Co do zasady, efekt jest widoczny od trzech do czterech tygodni. Jest to nieco mniej niż naturalny cykl życia rzęs, ten bowiem wynosi około 60 dni. Nie wszystkie rzęsy rosną zresztą w tym samym tempie i zazwyczaj znajdują się w różnych fazach wzrostu, przynajmniej kilka przedłużonych może więc wypaść wcześniej.

Kto powinien zainteresować się przedłużaniem rzęs?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, może więc zainteresować się nim każdy, komu zależy na ładnych i długich, gęstych rzęsach. Najczęściej poddają mu się jednak osoby, które mają bardzo krótkie rzęsy oraz te, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu makijażowi oka. Zabieg cieszy się szczególną popularnością wśród kobiet szykujących się do ślubu, zależy im bowiem w szczególny sposób na atrakcyjnym wyglądzie w ten dzień. Przedłużenie rzęs może być też doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie wyglądu w wakacje. Dzięki tej metodzie nie trzeba obawiać się o nienaturalny wygląd rzęs, a sam efekt końcowy prezentuje się znakomicie przez całą dobę.

Czy możemy mówić o bezpiecznym zabiegu?

Przedłużenie rzęs jest zabiegiem nie tylko bezpiecznym, ale i taki, który nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Ponieważ klej nie może dotykać skóry, stylistka dba o to, aby okolice oczu zostały dokładnie zabezpieczone, a oczy klientki były zamknięte przez cały czas trwania zabiegu. Współczesne kleje sa bezpieczne i nie wpływają niekorzystnie na naturalne rzęsy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przedłużania rzęs w Kielcach:

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – Secret Lashes

 

Nowe miejsce - ul. Hoża 18, Kielce
Pn-Pt: 8-21 / Sb: 8-16
info@gabinetlumiere.pl 500 230 124 | 532 081 200