Mezoterapia Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Zabiegi kosmetyki leczniczej – Kielce

Choć usługi z zakresu medycyny estetycznej często kojarzą się z pielęgnacją czy profilaktyka przeciwstarzeniową, to warto również wiedzieć, że istnieje kosmetyka lecznicza. Koncentruje ona się na działaniu profilaktycznym oraz redukcji ewentualnych efektów schorzeń. Dowiedz się, jak wyglądają zabiegi z zakresu kosmetyki leczniczej.

Zamykanie naczynek – Kielce 

Pękające naczynka mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Wśród powodów ich występowania można zaliczyć ekspozycję na nadmierną temperaturę, stres, nieodpowiednią dietę, zaburzenia hormonalne oraz schorzenia. Warto jednak wiedzieć, że są stosowane metody, które zamykają rozszerzone naczynka. W Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach są wykonywane następujące zabiegi:

  • Alma Harmony Rejuve 

Ten zabieg wykorzystuje Technologię IPL, a jednym ze wskazań do jego wykonania są właśnie zmiany naczyniowe. Urządzenie emituje pulsacyjne światło, które wpływa na redukcję oraz zamknięcie rozszerzonych i pękających naczynek. Zabieg Alma Harmony Rejuve można wykonywać na twarzy, dekolcie czy nogach. Przeciwskazaniami do niego są choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, zakrzepica, nadciśnienia, ciąża i laktacja.

  • laserowe zamykanie naczynek MedArt470

Laseroterapia jest szeroko stosowana przy zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych. Działanie lasera MedArt470 polega na emitowaniu diodowego światła i pochłanianiu przez barwnik jego energii, co doprowadza do zniszczenia naczynka. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego znacząco podnosi komfort. 

Za pomocą tych zabiegów możliwa jest redukcja lub zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych. 

Kosmetyka lecznicza – Mezoterapia mikroigłowa 

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonaniu powierzchownych mikronakłuć oraz wprowadzeniu substancji aktywnych w skórę. Dzięki temu możliwe jest pobudzenie produkcji kolagenu, co w efekcie przekłada się na wizualnie młodszą i jędrniejszą tkankę. Zabieg jest wykonywany za pomocą urządzenia Nanopore Roller, które automatyczne robi mikronakłucia – dzięki temu dyskomfort podczas mezoterapii jest ograniczony do minimum. Dobór substancji aktywnych jest uzależniony od uwarunkowań osoby. Mezoterapia mikroigłowa jest wykorzystywana przy spłycaniu blizn, rozstępów, ujędrnianiu, redukcji cellulitu, zmarszczek, profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz przy korekcji owalu twarzy. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się aktywny trądzik różowaty, zmiany zapalne, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, łuszczycę, bielactwo czy opryszczkę.