przebarwienia Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Sprawdzone sposoby na usuwanie przebarwień posłonecznych – Lumiere Kielce

Przebarwienia skóry to problem estetyczny, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Wszyscy marzymy o promiennej cerze bez plam, przebarwień czy innych niedoskonałości. Godzinami pracujemy nad piękną opalenizną, często bez należytego starania o właściwe zabezpieczenie.

Wówczas zamiast atrakcyjnej oliwkowej karnacji, po urlopie prezentujemy skórę w różnych odcieniach w zależności, którą część ciała na jak długo wystawialiśmy na słońce używając lub nie preparat przeciw szkodliwemu promieniowaniu. Ratunkiem w takiej sytuacji może być wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie specjaliści wiedzą, jak przywrócić skórze zdrowy i piękny wygląd.

Skuteczne zabiegi kosmetyczne – Peeling chemiczny

Działanie takiego peelingu polega na użyciu specjalnych kwasów naturalnego pochodzenia, które powodują usunięcie zniszczonego naskórka. W zależności od rodzaju przebarwień, ich intensywności, miejsca na ciele czy powierzchni, kwasy dobiera się indywidualnie do potrzeb klienta, aby ich działanie było jak najskuteczniejsze. Na efekty nie trzeba długo czekać; zwykle znaczącą poprawę wyglądu skóry uzyskamy już po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie około 5, aby skutki były trwałe.

Innym popularnym zabiegiem jest mikrodermabrazja laserowa, polegająca na mechanicznym złuszczeniu warstwy rogowej naskórka. Robi się to używając specjalnego urządzenia z głowicą, na której umieszcza się laserową końcówkę. Zabieg również jest spersonalizowany pod kątem konkretnych potrzeb. Jego działanie jest szersze niż peelingu. Dermabrazja nie tylko usunie martwe komórki warstwy rogowej naskórka, ale także pomoże oczyścić skórę i zmniejszyć łojotok oraz liczbę zaskórników. W efekcie uzyskujemy regenerację skóry, jej wygładzenie i bardziej jednolity koloryt.

Kolejną pomocną metodą jest karboksyterapia, polegająca na zastosowaniu dwutlenku węgla pod skórę. To bezpieczny i nieinwazyjny zabieg. Dwutlenek węgla występujący normalnie w ciele, dostarczony w zwiększonej dawce wzmacnia swoje zdrowotne działanie, pozostawiając naszą skórę jędrną, gładką, z ładnym kolorytem i bez przebarwień.

W walce z przebarwieniami i innymi problemami skórnymi możemy też zdecydować się na mezoterapię mikroigłową Nanopore Turbo Roller. Jak nazwa wskazuje, używa się tu igieł do wprowadzenia sybstancji czynnej pod skórę. Nakłucia są wykonywane specjalnym urządzeniem, dlatego niemal nie czujemy dyskomfortu podczas zabiegu. Technologię Nanopore Turbo Roller stosuje się m.in. w gabinecie kosmetycznym Lumiere w Kielcach, a jej dodatkowym atutem jest brak okresu rekonwalescencji, co oznacza oszczędność czasu i wygodę.

Jak działają zabiegi kosmetyczne?

Każdy organizm jest inny i skuteczność poszczególnych zabiegów również może być inna u różnych osób. Dlatego warto zastosować się do wskazówek specjalistów i wykonać rekomendowaną liczbę zabiegów, aby uzyskać oczekiwany efekt, który będzie trwały. Podobnie należy pamiętać o zabiegach przypominających. Wykonuje się je zwykle po pół roku, ale dokładne informacje uzyskamy w gabinecie Lumiere.