Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami. Toksyna powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki na jakiś czas rozprostowywują się. Podany we wstrzyknięciach działa miejscowo, ale ponieważ włókno nerwowe ma zdolność tworzenia nowych połączeń, efekt terapeutyczny botuliny stopniowo maleje i zanika po ok. 4-6 miesiącach. Zabieg wówczas powinien zostać powtórzony.

Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

W dermatologii, obok zastosowania toksyny botulinowej do wygładzania zmarszczek, stosuje się go również do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach.

Cennik:
Toksyna botulinowa – cała twarz – 1200 zł
Toksyna botulinowa – czoło – 900 zł
Toksyna botulinowa – bruzda – 600 zł
Leczenie nadpotliwości i migren –  1600 zł – 2500 zł w zależności od powierzchni
Leczenie bruksizmu 900 zł

Umów się na wizytę: +48 500 230 124

Umów się na wizytę: +48 532 081 200