Rady Experta

60+

Skóra po 60 roku życia stanowi wiele wyzwań dla specjalistów. Nie oznacza to jednak, że nie ma na rynku kosmetycznym, kosmetologicznym metod i technik pozwalających spowolnić procesy starzenia oraz poprawić jakość skóry po 60-tym roku życia . Chcąc podtrzymać lub przywrócić zdrowy i piękny wygląd skóry, warto skonsultować się z kosmetologiem, lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednią terapię. W gabinecie kosmetycznym Lumiere w Kielcach świadczymy usługi konsultacji kosmetycznych oraz konsultacji lekarskich z zakresu medycyny estetycznej.

Zaczynając przygodę z odmładzaniem skóry po 60-tym roku życia warto skupić się na właściwym doborze kuracji przeciwstarzeniowej, tak aby nie podrażnić skóry dojrzałej a zarazem uzyskać widoczne efekty odmłodzenia skóry.

Najnowszą technologią stosowaną w naszym salonie kosmetycznym w Kielcach jest MESOTHERM, który wykorzystuje tzw. radiofrekwencję mikroigłową. Zabieg MESOTHERM łączy kilka technologii w trakcie jednej sesji zabiegowej: mikrodermabrazję laserową, radiofrekwencję mikroigłową, falę radiową oraz elektroporację. Do zabiegu dodatkowo wykorzystujemy odpowiednio dobrane koktajle pielęgnujące skórę. Kosmetolog dobiera je indywidualnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. MESOTHERM z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na uzyskanie w krótkim czasie szybkich efektów w tzw. niechirurgicznym liftingu skóry twarzy, poprzez wywołanie w skórze miejscowej termolizy za pomocą odpowiednio rozgrzanych mikroigiełek. Dzięki temu dochodzi do uruchomienia procesów odbudowy i regeneracji nowego kolagenu, skóra staje się bardziej napięta, jaśniejsza, wygładzona, bez widocznych porów, spłycenie lub zniwelowanie zmarszczek jest znacząco widoczne. Zabiegi MESOTHERM należy wykonać w serii 3-6 zabiegów co ok 3 tygodnie.

Wśród szerokiej gamy nowoczesnych zabiegów dostępnych w naszym gabinecie Lumiere polecamy również zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego EMERGE.. Laseroterapia EMERGE to metoda bezpiecznego, frakcyjnego odmładzania i liftingu skóry. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego EMERGE polega na tzw frakcjonowaniu skóry, czyli nieinwazyjnie “nakłuwamy” wiązką lasera fragmenty skóry z zachowaniem przerw wolnych od uszkodzenia. W ten sposób skóra bardzo silnie się regeneruje, odnawia. Po serii 3-5 zabiegów wykonywanych co ok 2-3 tygodnie uzyskujemy silny efekt napięcia skóry, spłycenia rozszerzonych porów, zniwelowania zmarszczek. Zabieg laserowy EMERGE warto przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym.

Odpowiednie złuszczanie i regeneracja w przypadku skór 60+ będzie odgrywać duże znaczenie. Idealnym zabiegiem przebudowującym skórę jest zabieg z użyciem RETINOLU. Retinol jest substancją doskonale przebadaną, sprawdzoną i od wielu lat skutecznie wykorzystywaną do odmładzania i regeneracji skóry, stanowi zaawansowane narzędzie o wysokiej intensywności. Swoje zastosowanie znajduje w głębokim złuszczaniu naskórka, przez co efektywnie spłyca zmarszczki, poprawia gęstość skóry. Ponadto ujędrnia i liftinguje, a także poprawia koloryt skóry wyraźnie zmniejszając lub likwidując przebarwienia. Zabieg polecamy wykonać w serii 5 zabiegów co 3 tygodnie. Zabiegi z retinolem wykonujemy w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Bardzo ważną sprawą w trakcie kuracji RETINOLEM jest stosowanie wysokiej fotoprotekcji, czyli kremów SPF 50. Na rynku pojawiły się także inne formy retinolu (zamknięte w nanosomach, które uwalniają się bardzo powoli) które możemy stosować również w okresie letnim. Należy mieć na uwadze, że przebudowa skóry wymaga czasu, ale efekty są warte cierpliwości.

Kolejny zabieg, który polecamy w gabinecie kosmetycznym Lumiere w Kielcach, to zabieg z użyciem rollera. Polega on na wykorzystaniu derma rollera i równomiernym nakłuwaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu. Nakłucia rollerem wygładzają skórę, niwelują zmarszczki, poprawiają wyraźnie kondycję skóry. Roller służy do intensywnego pobudzenia skóry, aby w naturalny, bezinwazyjny sposób zmusić ją do tworzenia nowych, zdrowych komórek a także do przebudowy włókien kolagenowych, aby stały się bardziej sprężyste. Kuracja rollerem powoduje także spłycenie blizn. Zabieg ten polecamy w serii 3-5 zabiegów co ok 3-4 tygodnie. Można go wykonywać całorocznie (z pewnymi obostrzeniami, o których poinformuje kosmetolog podczas konsultacji przed zabiegiem).

Innowacyjną metodą w naszym salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach jest nieinwazyjny lifting twarzy ENDERMOLIFT LPG.. Jego zadaniem jest poprawa jędrności i gęstości skóry w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki specjalnej technice wykorzystującej do masażu rolki masujące, owal twarzy natychmiast zostaje uniesiony, zmarszczki ulegają spłyceniu i wygładzeniu a skóra na twarzy, szyi, dekolcie staje się bardziej napięta i nabiera zdrowego, promiennego kolorytu. Zabieg ENDERMOLIFT LPG gorąco polecamy jako zabieg tzw. bankietowy, zabieg przed “wielkim wyjściem”. natomiast, aby efekty utrzymywały się dłużej zalecana seria to 6-8 zabiegów co 1 tydzień lub 2 razy w tygodniu. Jest to zabieg bardzo przyjemny, relaksujący, nieinwazyjny.

Polegając na wiedzy i doświadczeniu kosmetologów gabinetu kosmetologicznego Lumiere w Kielcach, warto również przyjrzeć się kolejnemu zabiegowi zwanemu “zabiegiem gwiazd”, jakim jest infuzja tlenowa INTRACEUTICALS. Zabieg ten łączy w sobie zastosowanie hiperbarycznego tlenu wraz z dedykowanym specjalnym serum (odpowiedni koktajl dobieramy do potrzeb skóry, stopnia zaawansowania starzenia się skóry, jej kondycji), które zawsze bazuje na kwasie hialuronowym o różnej wielkości cząsteczkach, tak, aby dotrzeć do każdej warstwy skóry oraz aktywnych składnikach antyoksydacyjnych. Takie połączenie skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry, wypełnia zmarszczki oraz bardzo skutecznie nawilża ją. Skóra staje się młodsza, zdrowsza co natychmiast wpływa na poprawę samopoczucia. Zabiegi INTRACEUTICALS polecamy wykonać w serii 3-5 zabiegów 1 raz w tygodniu. W salonie kosmetycznym Lumiere polecamy go także jako tzw. zabieg bankietowy oraz “przed wielkim wyjściem”, ponieważ daje natychmiastowe efekty już po pierwszym zabiegu.

Wśród szerokiej gamy zabiegów przeciwstarzeniowych w salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach proponujemy również zabiegi z wykorzystaniem pulsacyjnego źródła światła, technologii IPL zwanej także FOTOODMŁADZANIEM. IPL to metoda bezpiecznego zastosowania światła pulsacyjnego, które działając na odpowiedniej głębokości skóry (zastosowanie odpowiednio dobranej długości fali) poprawia jej napięcie, wyrównuje koloryt a po serii zabiegów wyraźnie poprawia napięcie i jędrność twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. FOTOODMŁADZANIE IPL jest zabiegiem, który w naturalny sposób pobudza skórę do regeneracji i odbudowy, rozjaśnia lub usuwa przebarwienia. Jest to zabieg, który bardzo skutecznie radzi sobie z częstym problemem skór dojrzałych jakim jest rumień, zaczerwienienie skóry twarzy, drobne naczynka krwionośne. IPL jest zabiegiem sprawdzonym, bezpiecznym, stosowanym z powodzeniem od wielu lat w kosmetyce, kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg FOTOODMŁADZANIA IPL wymaga serii 5-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie.

Dla skóry dojrzałej 60+ polecamy także w Lumiere nowoczesne urządzenie do indukcji oraz stymulowania produkcji kolagenu w skórze – NANOPORE TURBO ROLLER. Jest to jedna z najnowocześniejszych, bezinwazyjnych, bezigłowych metod mezoterapii. Pozwala ona na wprowadzenie substancji aktywnych przy pomocy automatycznego, bezbolesnego nakłuwania, wykorzystując w trakcie zabiegu specjalnie dedykowane mezokoktajle. Zabiegi przy wykorzystaniu NANOPORE TURBO ROLLER mają działanie odmładzające, spłycające blizny i zmarszczki, odżywiające skórę, ujędrniające, wzmacniające odporność tkanki łącznej, poprawiające owal twarzy. Urządzenie NANOPORE TURBO ROLLER wykonuje około 150 pulsacji na 1 sekundę, co przy 6 igłach daje średnio 900 nakłuć na sekundę! Tak stworzone mikrokanały zamykają się po około dziesięciu minutach, więc nie ma ryzyka rozwoju infekcji. Zabieg mikronakłuć nie tylko zwiększa przenikanie transdermalne, ale także naprawia macierz skóry, a dzięki naturalnym mechanizmom jej regeneracji, skutecznie zwiększa produkcję włókien kolagenowych. W trakcie kuracji do skóry dostarczane są aktywne składniki odżywcze, między innymi: kwas hialuronowy, aminokwasy, koenzymy, peptydy biomimetyczne oraz kwasy nukleinowe. Zalecana seria mikronakłuć NANOPORE TURBO ROLLER to 5 zabiegów co 2-3 tygodnie

Współczesną innowacją polecaną przez specjalistów w gabinecie kosmetycznym oraz medycyny estetycznej dla skór dojrzałych 60+ jest linia szwajcarskiej marki dermokosmetycznej SELVERT THERMAL – CELL VITALE ANTI AGE. To rewolucyjna linia z komórkami macierzystymi i nowoczesnymi składnikami, szczególnie bogata w odżywcze witaminy. Chroni i przedłuża życie komórek macierzystych skóry, zwiększa ich witalność oraz spowalnia proces starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Zabieg SELVERT THERMAL ANTI AGE to rewolucyjny, jeden z najlepszych zabiegów kosmetologicznych opóźniających starzenie się skóry dojrzałej.. Dzięki cytozolowi (płyn wewnątrzkomórkowy z komórek macierzystych jabłoni) – chroni i przedłuża życie komórek macierzystych skóry, zwiększa ich witalność oraz skutecznie spowalnia proces starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Dzięki specjalnie opatentowanemu składnikowi OVALISS™ redukuje i napin. Zabieg przeciwstarzeniowy SELVERT THERMAL ANTI AGE korzystnie działa na krążenie powierzchniowe oraz gospodarkę wodną skóry. Poprawia natlenienie komórek i przywraca właściwy metabolizm skóry. Działa przeciw wolnym rodnikom, regeneruje i rozjaśnia. Wspomaga produkcję kolagenu i restrukturyzację jego sieci, odmładza i ujędrnia. Zabieg ten należy do zabiegów bardzo relaksujących i odprężających, gdyż towarzyszy mu liftingujący masaż twarzy, szyi i dekoltu. Zalecany jest w serii 5 zabiegów 1 raz w tygodniu.


50+

Skóra po 50 roku życia jest bardzo wymagająca. Różne zmiany hormonalne, gwałtowne tycie i chudnięcie, stres, duże zanieczyszczenie powietrza i promieniowanie UV prowadzą często do wielu niechcianych zmian w obrębie naszej skóry. Chcąc przeciwdziałać negatywnym skutkom owych negatywnych zmian warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych dedykowanych właśnie dla skór dojrzałych po 50 roku życia.

W gabinecie kosmetologicznym Lumiere w Kielcach rekomendujemy kilka sprawdzonych i skutecznych terapii anti age dla pań i panów po 5 dekadzie życia. Mogą to być zabiegi mniej lub bardziej inwazyjne. Wśród nich polecamy nieinwazyjny lifting twarzy ENDERMOLIFT LPG. Jego zadaniem jest poprawa jędrności i napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki tej technice zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, twarz staje się bardziej napięta i nabiera zdrowego kolorytu. Ponadto ENDERMOLIFT LPG stanowi doskonałe uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej. Jest zabiegiem, który szczególnie polecamy przed tzw. “wielkim wyjściem” oraz jako zabieg bankietowy. W tych przypadkach może być stosowany jako pojedynczy zabieg. Jeżeli zależy nam na długotrwałych i wyraźnych efektach anti age rekomendujemy serię 6-8 zabiegów jeden raz w tygodniu. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący.

Najnowszą technologią stosowaną w naszym salonie kosmetycznym w Kielcach jest MESOTHERM, który wykorzystuje tzw. radiofrekwencję mikroigłową. Zabieg MESOTHERM łączy kilka technologii w trakcie jednej sesji zabiegowej: mikrodermabrazję laserową, radiofrekwencję mikroigłową, falę radiową oraz elektroporację. Do zabiegu dodatkowo wykorzystujemy odpowiednio dobrane koktajle pielęgnujące skórę. Kosmetolog dobiera je indywidualnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. MESOTHERM z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na uzyskanie w krótkim czasie szybkich efektów w tzw. niechirurgicznym liftingu skóry twarzy, poprzez wywołanie w skórze miejscowej termolizy za pomocą odpowiednio rozgrzanych mikroigiełek. Dzięki temu dochodzi do uruchomienia procesów odbudowy i regeneracji nowego kolagenu, skóra staje się bardziej napięta, jaśniejsza, wygładzona, bez widocznych porów, spłycenie lub zniwelowanie zmarszczek jest znacząco widoczne. Zabiegi MESOTHERM należy wykonać w serii 3-6 zabiegów co ok 3 tygodnie.

Idealnym zabiegiem, który polecamy dla klientek 50+ w salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach regenerującym, przebudowującym skórę jest zabieg z użyciem RETINOLU. Pochodna wit A – retinol jest substancją doskonale przebadaną, sprawdzoną i od wielu lat skutecznie wykorzystywaną do odmładzania i regeneracji skóry, stanowi zaawansowane narzędzie o wysokiej intensywności. Swoje zastosowanie znajduje w głębokim złuszczaniu naskórka, przez co efektywnie spłyca zmarszczki, poprawia gęstość skóry. Ponadto ujędrnia i liftinguje, a także poprawia koloryt skóry wyraźnie zmniejszając lub likwidując przebarwienia. Zabieg polecamy wykonać w serii 5 zabiegów co 3 tygodnie. Zabiegi z retinolem wykonujemy w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Bardzo ważną sprawą w trakcie kuracji RETINOLEM jest stosowanie wysokiej fotoprotekcji, czyli kremów SPF 50. Na rynku pojawiły się także inne formy retinolu (zamknięte w nanosomach, które uwalniają się bardzo powoli) które możemy stosować również w okresie letnim. Należy mieć na uwadze, że przebudowa skóry wymaga czasu, ale efekty są warte cierpliwości.

Kolejne rozwiązanie dla skóry po 50 roku życia, który polecamy w gabinecie kosmetycznym Lumiere w Kielcach, to zabieg z użyciem rollera. Polega on na wykorzystaniu derma rollera i równomiernym nakłuwaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu. Nakłucia rollerem wygładzają skórę, niwelują zmarszczki, poprawiają wyraźnie kondycję skóry. Roller służy do intensywnego pobudzenia skóry, aby w naturalny, bezinwazyjny sposób zmusić ją do tworzenia nowych, zdrowych komórek a także do przebudowy włókien kolagenowych, aby stały się bardziej sprężyste. Kuracja rollerem powoduje także spłycenie blizn. Zabieg ten polecamy w serii 3-5 zabiegów co ok 3-4 tygodnie. Można go wykonywać całorocznie ( z pewnymi obostrzeniami, o których poinformuje kosmetolog podczas konsultacji przed zabiegiem).

Polegając na wiedzy i doświadczeniu kosmetologów gabinetu kosmetologicznego Lumiere w Kielcach, warto również przyjrzeć się kolejnemu zabiegowi zwanemu “zabiegiem gwiazd”, jakim jest infuzja tlenowa INTRACEUTICALS. Zabieg ten łączy w sobie zastosowanie hiperbarycznego tlenu wraz z dedykowanym specjalnym serum (odpowiedni koktajl dobieramy do potrzeb skóry, stopnia zaawansowania starzenia się skóry, jej kondycji), które zawsze bazuje na kwasie hialuronowym o różnej wielkości cząsteczkach, tak, aby dotrzeć do każdej warstwy skóry oraz aktywnych składnikach antyoksydacyjnych. Takie połączenie skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry, wypełnia zmarszczki oraz bardzo skutecznie nawilża ją. Skóra staje się młodsza, zdrowsza co natychmiast wpływa na poprawę samopoczucia. Zabiegi INTRACEUTICALS polecamy wykonać w serii 3-5 zabiegów 1 raz w tygodniu. W salonie kosmetycznym Lumiere polecamy go także jako tzw. zabieg bankietowy oraz “przed wielkim wyjściem”, ponieważ daje natychmiastowe efekty już po pierwszym zabiegu.

Współczesną innowacją polecaną przez specjalistów w gabinecie kosmetycznym oraz medycyny estetycznej jest linia szwajcarskiej marki dermokosmetycznej SELVERT THERMAL – CELL VITALE ANTI AGE oraz CELL VITALE HYDRANT. To rewolucyjna linia z komórkami macierzystymi i nowoczesnymi składnikami, szczególnie bogata w odżywcze witaminy. Chroni i przedłuża życie komórek macierzystych skóry, zwiększa ich witalność oraz spowalnia proces starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Zabieg SELVERT THERMAL ANTI AGE to rewolucyjny, jeden z najlepszych zabiegów kosmetologicznych opóźniających starzenie się skóry dojrzałej.. Dzięki cytozolowi (płyn wewnątrzkomórkowy z komórek macierzystych jabłoni) – chroni i przedłuża życie komórek macierzystych skóry, zwiększa ich witalność oraz skutecznie spowalnia proces starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Dzięki specjalnie opatentowanemu składnikowi OVALISS™ redukuje i napin. Zabieg przeciwstarzeniowy SELVERT THERMAL ANTI AGE korzystnie działa na krążenie powierzchniowe oraz gospodarkę wodną skóry. Poprawia natlenienie komórek i przywraca właściwy metabolizm skóry. Działa przeciw wolnym rodnikom, regeneruje i rozjaśnia. Wspomaga produkcję kolagenu i restrukturyzację jego sieci, odmładza i ujędrnia. Zabieg ten należy do zabiegów bardzo relaksujących i odprężających, gdyż towarzyszy mu liftingujący masaż twarzy, szyi i dekoltu. Zalecany jest w serii 5 zabiegów 1 raz w tygodniu.

Zabieg SELVERT THERMAL CELL VITALE HYDRANT to unikalny zabieg sformułowany specjalnie dla skóry odwodnionej, okazującej oznaki utleniania się komórek, polecany dla skór 50+. W salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach polecamy go, aby przywrócić równowagę w warstwie hydrolipidowej a także zapobiec transepidermalnej utracie wody oraz maksymalnie ją zabezpieczyć przed jej utratą w głębszych warstwach skóry. SELVERT THERMAL CELL VITALE HYDRANT bazuje na komórkach macierzystych z różanecznika alpejskiego (rododendron) oraz oligo elementach z najlepszych wód termalnych na świecie: kojącej z Pirenejów, przeciwutleniającej z Alp i natleniającej z Anatolii. Zapobiega transepidermalnej utracie wody, utlenianiu się komórek macierzystych. Zabieg chroni skórę, intensywnie dotlenia komórki, likwiduje przekrwienia, zwalcza suchość, skutecznie regeneruje skórę oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu oraz zapewnia witalność i blask. Zabieg jest bardzo przyjemny, relaksujący dzięki zastosowaniu odprężającego masażu twarzy, szyi,dekoltu. Rekomendujemy wykonanie go w serii 5 zabiegów 1 raz w tygodniu.

Wśród szerokiej gamy zabiegów przeciwstarzeniowych w salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach proponujemy również zabiegi z wykorzystaniem pulsacyjnego źródła światła, technologii IPL zwanej także FOTOODMŁADZANIEM. IPL to metoda bezpiecznego działania światła pulsacyjnego, które działając na odpowiedniej głębokości skóry (zastosowanie odpowiednio dobranej długości fali) poprawia jej napięcie, wyrównuje koloryt a po serii zabiegów wyraźnie poprawia napięcie i jędrność twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. FOTOODMŁADZANIE IPL jest zabiegiem, który w naturalny sposób pobudza skórę do regeneracji i odbudowy, rozjaśnia lub usuwa przebarwienia. Jest to zabieg, który bardzo skutecznie radzi sobie z częstym problemem skór dojrzałych jakim jest rumień, zaczerwienienie skóry twarzy, drobne naczynka krwionośne. IPL jest zabiegiem sprawdzonym, bezpiecznym, stosowanym z powodzeniem od wielu lat w kosmetyce, kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg FOTOODMŁADZANIA IPL wymaga serii 5-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie.

Nowoczesną technologią laserową dostępną od wielu lat i bardzo chętnie stosowaną przez klientki w gabinecie Lumiere jest technologia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego EMERGE. Laseroterapia EMERGE to metoda bezpiecznego, frakcyjnego odmładzania i liftingu skóry. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego EMERGE polega na tzw frakcjonowaniu skóry, czyli nieinwazyjnie “nakłuwamy” wiązką lasera fragmenty skóry z zachowaniem przerw wolnych od uszkodzenia. W ten sposób skóra bardzo silnie się regeneruje, odnawia. Po serii 3-5 zabiegów wykonywanych co ok 2-3 tygodnie uzyskujemy silny efekt napięcia skóry, spłycenia rozszerzonych porów, zniwelowania zmarszczek. Zabieg laserowy EMERGE warto przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym

Dla skóry dojrzałej 50+ polecamy także w Lumiere nowoczesne urządzenie do indukcji oraz stymulowania produkcji kolagenu w skórze – NANOPORE TURBO ROLLER. Jest to jedna z najnowocześniejszych, bezinwazyjnych, bezigłowych metod mezoterapii. Pozwala ona na wprowadzenie substancji aktywnych przy pomocy automatycznego, bezbolesnego nakłuwania, wykorzystując w trakcie zabiegu specjalnie dedykowane mezokoktajle. Zabiegi przy wykorzystaniu NANOPORE TURBO ROLLER mają działanie odmładzające, spłycające blizny i zmarszczki, odżywiające skórę, ujędrniające, wzmacniające odporność tkanki łącznej, poprawiające owal twarzy. Urządzenie NANOPORE TURBO ROLLER wykonuje około 150 pulsacji na 1 sekundę, co przy 6 igłach daje średnio 900 nakłuć na sekundę! Tak stworzone mikrokanały zamykają się po około dziesięciu minutach, więc nie ma ryzyka rozwoju infekcji. Zabieg mikronakłuć nie tylko zwiększa przenikanie transdermalne, ale także naprawia macierz skóry, a dzięki naturalnym mechanizmom jej regeneracji, skutecznie zwiększa produkcję włókien kolagenowych. W trakcie kuracji do skóry dostarczane są aktywne składniki odżywcze, między innymi: kwas hialuronowy, aminokwasy, koenzymy, peptydy biomimetyczne oraz kwasy nukleinowe. Zalecana seria mikronakłuć NANOPORE TURBO ROLLER to 5 zabiegów co 2-3 tygodnie.


40+

Starzenie się skóry wraz z wiekiem jest nieodwracalnym procesem, którego skutki na pewny, etapie życia możemy skutecznie opóźniać. Po przekroczeniu 40 roku życia warto zadbać o lepszą kondycję skóry, stosując odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny anty-aging. Renomowane gabinety medycyny estetycznej oferują szerokie spektrum możliwości i zabiegów odmładzających. Wśród nich znajdziemy mniej i bardziej inwazyjne, dlatego każda z Pań może wybrać coś dla siebie. Jednym ze sposobów na spowolnienie procesów starzenia może być infuzja Intraceuticals. Bazuje na połączeniu zastosowania hiperbarycznego tlenu ze specjalnym serum, zawierającym kwas hialuronowy oraz aktywne składniki regenerujące. Preparat stosowany wraz z infuzją tlenową wpływa liftingująco na powierzchnię skóry, wygładza i wypełnia zmarszczki w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Innym rozwiązaniem może być zabieg wykorzystujący derma roller, polega on na zastosowaniu mikronakłuć w celu wygładzenia zmarszczek, poprawy kondycji skóry, jak również w celu redukcji blizn po trądziku i cieni pod oczami. Powoduje silne rozjaśnienie i rewitalizację skóry. Ponadto redukuje przebarwienia, poprawia napięcie tkanek, a tym samym spłyca zmarszczki oraz stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg ten polecany jest również dla osób z rozstępami i cellulitem. Roller jest stosowany przy usuwaniu zasinień pod oczami, czy też usuwaniu blizn potrądzikowych. Inną propozycją jest laserowy peeling węglowy, którego działanie stymulacyjne zawdzięcza odpowiedniej wiązce lasera, zastosowanego w obszarze skóry, która wcześniej została pokryta koloidalną zawiesiną węgla. Efektem zabiegu jest ujednolicenie kolorytu skóry oraz zmniejszenie stanu zapalnego naskórka. Dzięki temu dochodzi do głębokiej stymulacji skóry. Laseroterapia IPL to kolejna skuteczna metoda fotoodmładzania, która stosowana jest w celu usuwania przebarwień i lepszego napięcia skóry. Innowacyjną metodą stosowaną w coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej są mikronakłucia Nanopore. Współczesna medycyna anty-aging, bazuje na skutecznej stymulacji odbudowy kolagenu skóry, dzięki temu poprawia jędrność naskórka oraz spłyca niechciane zmarszczki. Innym sposobem radzenia sobie z mało elastyczną i wiotką skórą jest radiofrekwencja mikroigłowa. Najbardziej zaawansowana i obecnie najsilniejsza technologia w niechirurgicznym liftingu skóry twarzy i nieinwazyjnym usuwaniu rozstępów. Precyzyjne i optymalne rozmieszczenie igieł w głowicy pozwala na równomierne ogrzanie tkanek bez ryzyka ich przegrzania. Wywołany w ten sposób efekt miejscowej termolizy (uszkodzenie włókien kolagenowych) jest sygnałem dla organizmu, aby włączyć procesy odbudowy i regeneracji nowego kolagenu. Dzięki temu uzyskujemy efekt zdrowej i napiętej skóry, a w przypadku rozstępów stają się one bardziej płaskie i mniej widoczne. Endermolift to również metoda zaliczająca się do nieinwazyjnego liftingu twarzy. Niweluje główne przyczyny starzenia się skóry i utraty jej gęstości. Dzięki tej technice zmarszczki ulegają spłyceniu, twarz staje się bardziej wymodelowana, a cera nabiera wyrównanego kolorytu. Ponadto stanowi doskonałe uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej i sprawdza się w przygotowaniu skóry do pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych. Zalicza się do nich Cell Vitale Selvert Thermal, który rekomendowany jest, jako jeden z najlepszych zabiegów opóźniających starzenie się, szczególnie dedykowany do skóry dojrzałej. Dzięki cytozolowi chroni i wydłuża żywotność komórek macierzystych skóry, poprawia ich witalność oraz spowalnia procesy starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Jego działanie koncentruje się na natlenieniu komórek z jednoczesnym przywróceniem właściwego metabolizmu tkankowego. Działa przeciw wolnym rodnikom, regeneruje i rozjaśnia. Ponadto indukuje produkcję kolagenu i restrukturyzację jego sieci, dzięki czemu ujędrnia i odmładza.


30+

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia wymaga odpowiedniego traktowania. To właśnie wtedy większość kobiet zaczyna dostrzegać coraz więcej oznak starzenia się na twarzy, szyi i dekoltu. Chcąc przeciwdziałać tym inwolucyjnym procesom, warto zadbać o właściwy dobór metod pozwalających cieszyć się młodym i pięknym wyglądem na dłużej. Proces starzenia skóry jest nieodwracalny, jednakże obecna kosmetologia, dermatologia i medycyna estetyczna, potrafią skutecznie opóźniać ten proces. Dzięki zabiegom z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej możemy oddziaływać na skórę w sposób wielotorowy i inwazyjny. Pozwalają na to m.in. peelingi, których zadaniem jest oczyszczanie skóry, poprzez silne złuszczanie zrogowaciałego naskórka w celu jego odbudowy. Do wyboru mamy peeling kawitacyjny, który złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Inną formą złuszczania jest peeling pirogronowy, który wykazuje największą przenikalność do mieszków włosowych oraz do gruczołów łojowych. Dzięki temu sprawdza się do cery ze skłonnościami do przetłuszczania się i pozwala na normalizacje łojotoku skóry. Podobne działanie wykazuje peeling salicylowy, który ponadto rozjaśnia i przyspiesza procesy gojenia skóry. Innowacyjnym rozwiązaniem może okazać się terapeutyczny peeling dyniowy. Opisywany peeling dyniowy pomaga przy stanach zapalnych skóry, w trądziku, jak również sprawdza się przy niwelowaniu przebarwień. Natomiast peeling retinolowy to zaawansowany peeling o wysokiej intensywności, który złuszcza skórę, zmniejsza drobne linie i zmarszczki, pomaga w redukcji trądziku, ujędrnia i liftinguje. Oprócz chemicznego oddziaływania peelingów, możemy również skorzystać z zabiegów mikrodermabrazji laserowej, która polega na umiarkowanym usunięciu górnej warstwy naskórka. Łączy w sobie elementy peelingu z równoczesnym naświetlaniem laserem biostymulującym, prowadząc do intensyfikacji procesów regeneracyjnych i przebudowy skóry. Inną propozycją jest laserowy peeling węglowy, który polega na naświetlaniu twarzy światłem laserowym w obszarze skóry, która wcześnie została pokryta koloidalną zawiesiną węgla. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry oraz zwężenie porów skóry. Koloryt skóry ulega ujednoliceniu, stany zapalne zostają zminimalizowane, a komórki skóry stymulowane są do odnowy. Laseroterapia IPL to kolejna skuteczna metoda fotoodmładzania, która stosowana jest w celu usuwania przebarwień i lepszego napięcia skóry. Ponadto warto zdecydować się na mniej inwazyjne zabiegi pielęgnacyjne skóry z wykorzystaniem takich akcesoriów jak roller do masażu skóry twarzy, jak i odpowiednio dobranych preparatów np. Selvert Thermal, które tonizują normalizują i właściwie oczyszczają zmęczoną skórę. Wśród kosmetyków polecanych przez specjalistów można znaleźć taką pozycję jak Vitasphery. Preparat pozwala na silną neutralizację wolnych rodników i zmniejsza skutki fotostarzenia. Rozjaśnia skórę oraz nadj jej zdrowy, świeży i pełen blasku wygląd. Wiele kobiet również walczy z trądzikiem i zmianami na skórze po jego wyleczeniu. W tym przypadku sprawdza się terapia DMK – zabieg pozwala na eliminację czynników związanych z patofizjologią trądziku, dzięki czemu hamuje łojotok i zwalcza zaskórniki, poprawiając ogólny wygląd skóry. Fototerapia lampą led to zabieg oddziaływujący dwutorowo: przy wykorzystaniu światła czerwonego powoduje stymulację produkcji kolagenu i elastyny w skórze, ponadto wpływa na uwalnianie czynników wzrostu w tkankach w celu przeciwdziałania starzenia się skóry, zaś emitowane przez lampę światło niebieskie sprzyja redukcji trądziku. Mikronakłucia Nanopore stanowią kolejną innowacyjną matodę anty-aging, dedykowaną na problemy z bliznami i rozstępami na skórze, jak również przy eliminacji trądziku. Warto podkreślić, że jako zabieg anty-aging wysokiej skuteczności stymuluje odbudowę kolagenu, poprawia jędrność skóry oraz spłyca niechciane zmarszczki. Innym sposobem na spowolnienie procesów starzenia może być infuzja Intraceuticals. Polega na łączeniu hiperbarycznego tlenu ze specjalnym serum, które bogate jest w kwas hialuronowy oraz składniki regenerujące. Preparat w połączeniu z tlenem oddziaływuje w sposób liftingujący na powierzchnię skóry, wygładza i wypełnia zmarszczki.


20+

Młoda skóra u osób w wieku 20+ potrafi być wymagająca. Należy zwrócić szczególną uwagę na oczyszczanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała zwłaszcza w miejscach problematycznych takich jak plecy i ramiona. Wiele osób w wieku 20+ skarży się na wypryski, pryszcze, zaskórniaki oraz ropnie, które stanowią znaczny mankament estetyczny. Specjalnie dla potrzeb młodej skóry stworzono delikatne i skuteczne zabiegi. Jednym z zabiegów godnych polecenia jest peeling kawitacyjny. Powszechnie znana kawitacja jest zabiegiem oczyszczającym skórę. Jest to skuteczny sposób złuszczenia skóry w stopniu głębszym niż umożliwia to peeling wykonywany w domu, a jednocześnie delikatnym i bezpiecznym. Kawitacja jest odpowiednia dla każdego rodzaju cery, sprawdza się w walce z trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym, zaskórnikami, wągrami, nadmiernym wydzielaniem sebum, widocznymi przebarwieniami oraz pierwszymi drobnymi zmarszczkami. Kolejnym interesującym zabiegiem jest mikrodermabrazja laserowa, która wykorzystuje działanie lasera ablacyjnego CO2 pracującego z małą mocą. Zabieg polecany jest dla osób zmagających się z problemem trądziku, łojotoku, rozszerzonych porów, zaskórników, nierównego kolorytu skóry, ziemistego odcienia skóry, wiotkiej skóry oraz widocznych drobnych zmarszczek. Nowym rozwiązaniem jest również wykorzystanie wyciągu z dyni, który znalazł zastosowanie w peelingach dyniowych o charakterze terapeutycznym. Zabieg niweluje stany zapalne i ropne, przebarwienia pozapalne, trądzik, przebarwienia posłoneczne oraz rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Do nowości należy również laserowy peeling węglowy, dzięki któremu uzyskać można efekt oczyszczonej i jędrnej skóry, bez stanów zapalnych oraz widocznych niedoskonałości. W trakcie zabiegu wykorzystuje się terapeutyczne właściwości maseczki węglowej oraz lecznicze działanie lasera. Dodatkowymi wskazaniami do tego zabiegu to rumień, naczynka, blizny potrądzikowe, nadmierny łojotok oraz ziemista i szorstka skóra. Jednym z bardziej popularnych jest peeling pirogronowy, który jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które zaobserwowały u siebie problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka, trądzikiem zaskórnikowym, bliznami lub przebarwieniami potrądzikowymi. Należy jednak podkreślić, że kwas pirogronowy jest produktem agresywnym i w związku z tym nie jest polecany dla skóry wrażliwej i naczynkowej. Wartym uwagi jest peeling salicylowy, jako jedyny kwas BHA stosowany w kosmetyce. Kwas salicylowy ma wszechstronne zastosowanie i jest idealnym rozwiązaniem dla skóry zanieczyszczonej. Dla cery problematycznej stworzono specjalną terapię DMK. Danne Montague King (DMK) to światowa marka z ponad 40letnim doświadczeniem. Terapia ta ma na celu współdziałanie ze skórą, dzięki czemu poprawia się struktura skóry, jej koloryt oraz napięcie. Osobom w wieku 20+ poleca się również fototerapię światłem LED. Światło LED na stałe zagościło już w medycynie estetycznej i kosmetologii, dlatego można korzystać z tego typu zabiegów w wielu sprawdzonych gabinetach. Specjalne lampy używane podczas profesjonalnych terapii leczniczych wywołują bardzo korzystne procesy dla skóry. Wymienione powyżej zabiegi są przeznaczone zwłaszcza dla skóry młodej, wymagającej terapii leczniczej oraz profilaktyki.


Trądzik

Trądzik kojarzy się okresem dojrzewania i problemami skórnymi osób młodych. Jednak te uporczywe zmiany mogą pojawić się w każdym wieku i zawsze istnieje ryzyko, że na skórze pozostaną nieestetyczne blizny potrądzikowe. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Godnym polecenia jest peeling dyniowy. Terapeutyczny peeling dyniowy przeznaczony jest dla skór mieszanych, z problemem grudek, krostek, zaskórników, rozszerzonych porów oraz nadmiernym przetłuszczaniem się. Można połączyć ten zabieg z manualnym oczyszczaniem skóry twarzy. Dla skóry problematycznej, zmagającej się z trądzikiem zaleca się również inne rodzaje peelingów: węglowy, pirogronowy, kawitacyjny, salicylowy oraz lite refresh. Doświadczony specjalista dobierze najwłaściwszy zabieg indywidualnie do potrzeb naszej skóry i pomoże odzyskać zdrową, promienną cerę.


Zmarszczki

Upływający czas nieubłaganie pozostawia swoje świadectwo na naszej skórze. Na szczęście dzięki zabiegom medycyny estetycznej, bez względu na metrykę można wyglądać młodo i atrakcyjnie. Radiofrekwencja mikroigłowa jest popularnym zabiegiem pozwalającym na zwiększenie jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg wykorzystuje falę radiową RF, która doskonale sprawdza się w zagęszczaniu skóry i likwidowaniu widocznych zmarszczek. Rewolucyjnym zabiegiem dla skóry dojrzałej jest Cell Vitale, który skutecznie opóźnia procesy starzenia się organizmu. Zabiegów typu anti age jest wiele m.in.: advanced retinol selvert thermal, intraceuticals, mikronakłucia nanopore, roller, retises yellow peel, skin master plus, karboksyterapia absolute regeneration selvert thermal, sculptra, roller, mikronakłucia nanopore, wypełniacze, kwas hialuronowy, botoks, mezoterapia igłowa. Wartym uwagi jest na pewno zabieg osoczem bogatopłytkowym, ponieważ wykorzystuje się w nim własną krew pacjenta, a zatem jest to zabieg całkowicie naturalny i bez ryzyka alergii. Zmarszczki można również zredukować poprzez fotoodmładzanie IPL, zabiegi laserem frakcyjnym Emerge lub stosując różnego rodzaju peelingi chemiczne, które wygładzą skórę i nadadzą jej młodzieńczego napięcia.


Blizny twarz i ciało

Niechciane blizny na twarzy lub w innych rejonach ciała negatywnie wpływają na samoocenę i poczucie atrakcyjności. Można jednak znacznie zredukować widoczność nieestetycznych zmian a czasem sprawić, że staną się wręcz całkowicie niewidoczne. W walce z bliznami bardzo dobrze sprawdza się laser frakcyjny CO2. Laser frakcyjny Emerge w kontrolowany sposób powoduje mikrouszkodzenia skóry i mobilizuje naturalne procesy regeneracyjne oraz wytwarzanie nowych komórek. Podobną stymulację można uzyskać za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej mesotherm, dzięki czemu skóra staje się bardziej gęsta, sprężysta i świeża. Płytko umiejscowione blizny można usunąć stosując peelingi chemiczne takie jak retises yellow peel, który stopniowo usuwa wierzchnią warstwę skóry i zmusza organizm do wyprodukowania nowych zdrowych komórek. Mikronakłucia nanopore oraz roller również mają na celu stymulowanie skóry i wymuszanie procesów regeneracyjnych. W zależności od umiejscowienia blizny, jej wieku, głębokości oraz rozległości, dobierany jest najlepszy zabieg. W przypadku walki z bliznami należy się liczyć z koniecznością powtarzana zabiegów, gdyż jednorazowa interwencja raczej na pewno nie przyniesie oczekiwanych efektów.


Rozstępy

Można przyjąć, że rozstępy to blizny znajdujące się pod powierzchnią skóry. Stanowią one źródło kompleksów, zaniżają samoocenę i negatywnie wpływają na poczucie atrakcyjności. Staramy się je maskować dobierając odpowiednio zakrywającą bieliznę lub ubranie wierzchnie i zastanawiamy się, czy widać nieestetyczne kreski. Czas skończyć z tym problemem i przestać się krępować wyglądem własnego ciała. W walce z rozstępami dobrze sprawdza się nanopore, laser frakcyjny Emerge, mesotherm, roller oraz karboksyterapia. Każdy z tych zabiegów ma na celu spłycenie rozstępu, zmniejszenie jego rozmiarów i zmianę barwy, tak aby ujednolicić koloryt skóry w całym obszarze poddawanym terapii. Należy nastawić się na konieczność wykonania serii zabiegów w celu uzyskania maksymalnie dobrych efektów. Im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym lepiej, gdyż im rozstępy są starsze, tym trudniej je zredukować.


Przebarwienia

Przebarwienia stanowią nieestetyczne plamy na skórze, a walka z nimi bywa uciążliwa. Im płycej zlokalizowane przebarwienie tym łatwiej je usunąć, niemniej jednak istnieje ryzyko, że po jakimś czasie niechciane plamy na skórze znów się pojawią. Dlatego zabiegi, które można polecić do redukcji przebarwień należy wykonywać systematycznie oraz odpowiednio do zaleceń specjalisty, a po zabiegu dbać o skórę, nawilżać ją i chronić przed słońcem. W walce z przebarwieniami sprawdzają się peelingi chemiczne takie jak retiste yellow peel. Kolejnym wartym uwagi jest preparat Dermamelan, Cosmelan, który ma silne działanie depigmentacyjne. Kuracja z jego wykorzystaniem zapewnia redukcję plam barwnikowych oraz przywrócenie skórze młodzieńczej gładkości, blasku i zdrowego wyglądu. Specjaliści polecają również fotoodmładzanie IPL, Nanopore oraz mikrodermabrazję laserową. Zabiegi te znacznie wzmagają procesy regeneracyjne w skórze i zwiększają jej odporność. Ma to ogromne znaczenie w przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do alergii a także dla cery naczynkowej.


Utrata jędrności twarz

Jeśli dostrzegasz pierwsze znaki upływającego czasu, a twarz straciła swą dawną jędrność – jest na to rada. Obecnie medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które przywracają prawidłową elastyczność i sprężystość skóry, dzięki czemu twarz nabiera świeżego i młodego wyglądu. Lista dostępnych zabiegów jest długa: sculptra, mangolift dermaquest, pq age, nanopore, osocze bogatopłytkowe, mesotherm, roller, fotoodmładzanie IPL, laser frakcyjny Emerge, fala radiowa RF, skin master plus, endermolift, mezoterapia aquashine btx, dmk quick peel. I jak wybrać najlepszy zabieg? Rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty, który dzięki wiedzy i doświadczeniu będzie w stanie dobrać adekwatny zabieg do naszych potrzeb. Jeśli skóra skłonna jest do reakcji alergicznych, to warto zastanowić się nad naturalnym sposobem ujędrniania za pomocą ostrzyknięcia skóry osoczem bogatopłytkowym uzyskanym z własnej krwi pacjenta. Poprawę wyglądu okolic oczu uzyskamy dzięki laserowi frakcyjnemu Emerge, który precyzyjnie opracowuje nawet najtrudniejsze i najdelikatniejsze obszary ciała. Wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie skóry ku górze, wygładzenie szyi i dekoltu zapewni nam radiofrekwencja radiowa RF. Zatem jak widać, każdy z zabiegów ma swoje plusy i poprawia napięcie skóry. W celu osiągnięcia możliwie najlepszych efektów należy jednak skonsultować się ze specjalistą.


Utrata jędrności ciało

Utrata jędrności ciała może dotyczyć każdego i to bez względu na wiek. Zdarza się tak po ciąży, w trakcie odchudzania, na skutek przyjmowania leków lub zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Przyczyn utraty jędrności skóry może być wiele, jednak można się wspomóc zabiegami i poprawić wygląd ciała. Stworzono szereg zabiegów ujędrniających takich jak ujędrniające i pielęgnacyjne body strategist lub elektrostymulację. Jeśli pragniemy możliwie szybkich efektów, można wykonać zabiegi z zastosowaniem fali radiowej RF, które świetnie zagęszczają skórę i poprawiają jej napięcie. Najbardziej naturalnym zabiegiem jest endermologia, która bazuje na masażu podciśnieniowym i drenażu całego ciała. W tym przypadku należy wykonać całą serię zabiegów, a na rezultaty trzeba będzie zaczekać. Jednak dla osób stawiających na naturalne sposoby, ten zabieg będzie najlepszy. Poza ujędrnianiem skóry, endermologia wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu, usuwa cellulit oraz pomaga modelować sylwetkę.


Cellulit

Cellulit to prawdziwa zmora większości kobiet. Jak się go pozbyć? Przede wszystkim cellulit nie lubi systematycznych zabiegów. Dlatego w walce z cellulitem bardzo dobrze sprawdzają się regularne masaże endermologii. Endermologia to intensywny masaż całego ciała, dzięki czemu usprawniany jest przepływ limfatyczny, poprawia się ukrwienie, mięśnie stają się odżywione i rozluźnione, a tkanka tłuszczowa zostaje pobudzona do redukcji. Kolejnym zabiegiem bazującym na naturalnych procesach zachodzących w organizmie jest karboksyterapia. Polega ona na podskórnym ostrzykiwaniu miejsca objętego cellulitem ściśle określoną ilością CO2. Body Strategist to sposób na pielęgnację ciała i możliwość działania na trzech płaszczyznach: przyspieszanie spalania tłuszczu, aktywacja mikrokrążenia, stymulacja metabolizmu. Jeśli dodatkowo zastosujemy właściwą dietę i zapewnimy sobie umiarkowaną aktywność fizyczną, efekty na pewno będą zadowalające.


Okolica oka – cienie, worki pod oczami

Okolica oka jest bardzo delikatnym obszarem, wymagającym pielęgnacji i szczególnej uwagi. Jest to też miejsce, w którym w pierwszej kolejności pojawiają się oznaki zmęczenia, niewyspania oraz odwodnienia skóry. W celu uporania się z powszechnym problemem cieni i worków pod oczami warto zapoznać się z popularnymi zabiegami medycyny estetycznej. Jednym z zabiegów godnych polecenia jest laser Emerge. Doskonale poprawia elastyczność skóry, zwiększa mikrokrążenie, redukuje obrzęk dolnej powieki oraz poprawia koloryt skóry. Inne zabiegi to: intraceuticals, endermolift, karboksyterapia, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne takie jak Mandelac T i Enerpeel. Aby dobrać najlepszy zabieg do naszych potrzeb, należy skonsultować się z doświadczonym specjalistą. Trzeba ustalić przyczyny pojawienia się cieni i worków pod oczami, dopiero wtedy można zająć się skuteczną walką z tym mankamentem urody.


Nadmiar tkanki tłuszczowej

Nie zawsze dieta i ćwiczenia fizyczne dają nam takie rezultaty o jakich marzymy. Pozostają miejsca, gdzie pozostaje oporna tkanka tłuszczowa i nie można się jej pozbyć w żaden sposób. I w takim przypadku przychodzi z pomocą zabieg Aqualyx. Jest to miejscowe aplikowanie preparatu, który rozpuszcza depozyt tkanki tłuszczowej w konkretnym obszarze. Jeśli chcemy wysmuklić sylwetkę i zadziałać całościowo, to dobrym rozwiązaniem będzie zabieg endermologii. Seria masaży podciśnieniowych skutecznie poprawia jakość skóry oraz pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Godnymi polecenia są również elektrostymulacja oraz karboksyterapia. Są to zabiegi, które także najlepiej wykonywać w seriach z odpowiednią systematycznością. Zabieg pielęgnacyjny Body Strategist jest dobrą alternatywą dla osób, które cenią sobie kosmetyki najwyższej jakości oraz dobroczynny wpływ naturalnych składników.


Skóra szara i ziemista

Co zrobić kiedy nasza cera jest szara i ziemista? Na szczęście sposobów na zlikwidowanie tego problemu jest wiele. Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres usług i profesjonalnych zabiegów takich jak: Selvert Thermal Vitamin C, Retises Yellow Peel, Intraceuticals, mikrodermabrazja laserowa, peeling migdałowy z witaminą C, peeling Ferulac, DNA Recovery, peeling kawitacyjny z ultradźwiękami, mezoetarpia igłowa Auqshine BTX, Mesotherm, Absolute Regeneration Selvert Thermal, DMK Quick Peel i wiele innych. Zabiegi te mają na celu poprawę mikrokrążenia pod powierzchnią skóry, lepsze odżywienie i dotlenienie skóry. Jednocześnie poprawie ulega sama struktura skóry, czyli staje się ona bardziej zwarta, jędrna i elastyczna, dzięki czemu poprawia się jej napięcie. Powierzchnia skóry staje się wygładzona i sprężysta, a koloryt staje się jednolity. Cera nabiera blasku, zdrowego i świeżego wyglądu, przez co twarz jest promienna i młoda. W celu dopasowania najodpowiedniejszego zabiegu najlepiej udać się do zaufanego gabinetu medycyny estetycznej. Jak widać, oferta zabiegów jest bogata, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.


Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie często jest przyczyną wielu kompleksów oraz niskiej samooceny. Niejednokrotnie dochodzi do krępujących sytuacji kiedy nie mamy pewności, czy nasza skóra jest wystarczająco gładka. Jest jednak sposób, aby raz na zawsze pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia. Depilacja laserowa laserem Light Sheer Duet umożliwia usunięcie niechcianych włosów na stałe. Jeden zabieg nie wystarczy, trzeba się liczyć z koniecznością wykonania kilku zabiegów na wybraną partię ciała. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami na tą samą okolicę powinny wynosić nie mniej niż 7tygodni, dlatego laseroterapię należy rozplanować długofalowo, a najlepiej w miesiącach jesienno-zimowych. Trwała depilacja to niebywała wygoda, komfort oraz oszczędność czasu i pieniędzy w dalszej perspektywie. Popularnymi metodami usuwania nadmiernego owłosienia są również depilacja Lycon i elektroliza.


Skóra sucha

Skóra sucha jest wymagająca i trzeba dbać o nią w sposób specjalny. W tym celu poleca się zabieg Intraceuticals, który łączy infuzję hiperbarycznym tlenem z aktywnym serum bogatym w kwas hialuronowy i składniki regenerujące. Preparat w połączeniu z tlenem natychmiastowo wypełnia zmarszczki, wygładza skórę oraz liftinguje powierzchnię skóry. Jednym z najlepszych zabiegów opóźniających starzenie się skóry i odpowiednie jej nawilżenie to zabieg Cell Vitale Hydra. Doskonałe nawilżenie zapewnia również Aquashine, Absolute Regeneration Selvert Thermal. Aby usunąć martwy naskórek, wygładzić skórę oraz ujednolicić jej koloryt poleca się peeling migdałowy z witaminą C, który w delikatny ale skuteczny sposób oddziałuje na wymagającą skórę suchą. Ujędrnianie dobrze jest przeprowadzić za pomocą fotoodmładzania IPL, ponieważ jest to precyzyjna i bezpieczna metoda.


Skóra naczynkowa

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniego postępowania. Nadmiernie rozszerzone naczynka krwionośne widoczne w postaci czerwonych niteczek, pajączków lub długotrwale utrzymujących się rumieńców należy redukować specjalnymi zabiegami. Laserowe zamykanie naczynek jest obecnie najskuteczniejszą metodą walki z tym problemem. Laser MedArt jest specjalistycznym urządzeniem o dużej mocy, dzięki czemu laseroterapia tym sprzętem daje dobre rezultaty. Zaraz po zabiegu w miejscu, gdzie było naczynko pojawia się strupek, który po paru dniach znika. Dla skóry naczynkowej bezpieczne jest również fotoodmładzanie IPL. Formuła zabiegu Exuviance stop naczynkom, opiera się na połączeniu wyjątkowego peelingu oraz kremowego serum redukującego rumień i zaczerwienienie skóry. Trafnym wyborem będzie peeling azaleinowy, który dzięki właściwościom złuszczającym sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku.


Tatuaż – laserowe usuwanie tatuażu Q Switch

Decyzja o zafundowaniu sobie tatuażu podejmowana jest czasami pod wpływem impulsu, aktualnej mody lub na skutek pewnych wydarzeń w życiu. Jednak po upływie jakiegoś czasu okazuje się, że chętnie zrezygnowalibyśmy z takiej pamiątki, która nie stanowi już ozdoby, a zaczyna przeszkadzać i drażnić każdego dnia. Jeśli tatuaż okazał się nieudany lub zwyczajnie się znudził, jest możliwość usunięcia go za pomocą specjalnego lasera Q Switch. Usuwanie tatuażu jest procesem stopniowej redukcji i wymaga cierpliwości. Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie do potrzeb Klienta i zależy od głębokości wprowadzonego pigmentu oraz barwy użytego tuszu. Zwykle zabiegi przeprowadzane są co około 6-8 tygodni. W trakcie wykonywania zabiegu może być odczuwane pieczenie. Na skutek działania lasera, pigment z tatuażu zostaje rozproszony na drobne fragmenty, które z czasem są wydalane z organizmu. Po zabiegu skóra wymaga głębokiego i intensywnego nawilżania. Absolutnie zabronione jest korzystanie z basenu oraz sauny przez minimum 5 dni po zabiegu. Dodatkowo należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV. Zabieg usuwania tatuażu powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą w profesjonalnym i sprawdzonym gabinecie. Podczas wizyty omawiane są przeciwwskazania, wady i zalety zabiegu. Należy być świadomym, że niefachowo przeprowadzony zabieg usuwania tatuażu niesie za sobą duże ryzyko niechcianych powikłań.


Dłonie – laser frakcyjny nieablacyjny emerge, laser CO2, IPL, zabieg lighteting

Dłonie stanowią naszą wizytówkę, zdradzają również wiek oraz stan zdrowia. Pracując z ludźmi, nawiązując nowe kontakty biznesowe, jak również chcąc prezentować się elegancko – warto zadbać o wygląd dłoni. Miękka skóra, gładka i dobrze nawilżona świadczy o dobrej kondycji organizmu i wysokiej witalności. W celu wygładzenia zmarszczek, zniwelowania wiotkości skóry i nadania jej młodzieńczej elastyczności można poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym nieablacyjnym Emerge. W zależności od stopnia zaawansowania zmian i niekorzystnego wyglądu skóry specjaliści polecają również laser CO2, zabiegi IPL oraz szeroką gamę peelingów medycznych np. Lightening peeling. Wszystkie te zabiegi mają na celu ujednolicić koloryt skóry dłoni, odpowiednio ją ujędrnić oraz wygładzić widoczne zmarszczki. Poprawę stanu skóry widać już po pierwszym zabiegu, natomiast w celu osiągnięcia maksymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Po zakończonej terapii skóra dłoni jest rozjaśniona, gładka, widocznie zregenerowana, z wyrównaną strukturą i kolorytem. Dłonie wyglądają zdrowo i znacznie młodziej niż przedtem, co korzystnie wpływa na samopoczucie i pewność siebie.


Łysienie – dr Cyj hair filler, męska mikopigmentacja skóry głowy

Łysienie to przykry problem dotykający mężczyzn, ale również wielu kobiet. Wypadanie włosów może prowadzić do powstawania kompleksów, utraty poczucia atrakcyjności, spadku pewności siebie, a nawet do depresji. Jest jednak kilka sposobów jak poradzić sobie w takiej sytuacji i powstrzymać proces łysienia. Polecanym i coraz popularniejszym zabiegiem staje się ostrzykiwanie skóry głowy preparatem dr Cyj Hair Filler. Jest to preparat o przedłużonym uwalnianiu substancji aktywnych, co oznacza, że działa jeszcze 14 dni po aplikacji. Dzięki temu możliwe jest powolne i długotrwałe uwalnianie się cennych składników preparatu zawierającego aż 7 peptydów i kwas hialuronowy. Kuracja ta powstrzymuje wypadnie włosów, przyspiesza odrost włosów, pogrubia i zagęszcza włosy, pobudza krążenie w skórze głowy, rewitalizuje mieszki włosowe, pielęgnuje skórę głowy oraz wzmacnia włosy przed i po przeszczepie. Z kolei mikropigmentacja skóry głowy jest skierowana dla tych, którzy mają widoczne ubytki owłosienia skóry głowy. Jest to rodzaj tatuażu medycznego imitującego krótko ostrzyżone włosy. Pozwala to osiągnąć bardzo naturalny wygląd, a głowa sprawia wrażenie świeżo ogolonej. Obydwa zabiegi wykonywane są przy minimalnej bolesności jednorazowymi igłami.

ul. Żeromskiego 15/2, Kielce Pn-Pt: 8-20 / Sb: 8-16 info@gabinetlumiere.pl 500 230 124