Kobieta Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

60+

Skóra po 60 roku życia stanowi wiele wyzwań dla specjalistów. Nie oznacza to jednak, że nie ma na rynku kosmetycznym, kosmetologicznym metod i technik pozwalających spowolnić procesy starzenia oraz poprawić jakość skóry po 60-tym roku życia . Chcąc podtrzymać lub przywrócić zdrowy i piękny wygląd skóry, warto skonsultować się z kosmetologiem, lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednią terapię. W gabinecie kosmetycznym Lumiere w Kielcach świadczymy usługi konsultacji kosmetycznych oraz konsultacji lekarskich z zakresu medycyny estetycznej.

Zaczynając przygodę z odmładzaniem skóry po 60-tym roku życia warto skupić się na właściwym doborze kuracji przeciwstarzeniowej, tak aby nie podrażnić skóry dojrzałej a zarazem uzyskać widoczne efekty odmłodzenia skóry.

Najnowszą technologią stosowaną w naszym salonie kosmetycznym w Kielcach jest MESOTHERM, który wykorzystuje tzw. radiofrekwencję mikroigłową. Zabieg MESOTHERM łączy kilka technologii w trakcie jednej sesji zabiegowej: mikrodermabrazję laserową, radiofrekwencję mikroigłową, falę radiową oraz elektroporację. Do zabiegu dodatkowo wykorzystujemy odpowiednio dobrane koktajle pielęgnujące skórę. Kosmetolog dobiera je indywidualnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. MESOTHERM z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej pozwala na uzyskanie w krótkim czasie szybkich efektów w tzw. niechirurgicznym liftingu skóry twarzy, poprzez wywołanie w skórze miejscowej termolizy za pomocą odpowiednio rozgrzanych mikroigiełek. Dzięki temu dochodzi do uruchomienia procesów odbudowy i regeneracji nowego kolagenu, skóra staje się bardziej napięta, jaśniejsza, wygładzona, bez widocznych porów, spłycenie lub zniwelowanie zmarszczek jest znacząco widoczne. Zabiegi MESOTHERM należy wykonać w serii 3-6 zabiegów co ok 3 tygodnie.

Wśród szerokiej gamy nowoczesnych zabiegów dostępnych w naszym gabinecie Lumiere polecamy również zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego EMERGE.. Laseroterapia EMERGE to metoda bezpiecznego, frakcyjnego odmładzania i liftingu skóry. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego EMERGE polega na tzw frakcjonowaniu skóry, czyli nieinwazyjnie “nakłuwamy” wiązką lasera fragmenty skóry z zachowaniem przerw wolnych od uszkodzenia. W ten sposób skóra bardzo silnie się regeneruje, odnawia. Po serii 3-5 zabiegów wykonywanych co ok 2-3 tygodnie uzyskujemy silny efekt napięcia skóry, spłycenia rozszerzonych porów, zniwelowania zmarszczek. Zabieg laserowy EMERGE warto przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym.

Odpowiednie złuszczanie i regeneracja w przypadku skór 60+ będzie odgrywać duże znaczenie. Idealnym zabiegiem przebudowującym skórę jest zabieg z użyciem RETINOLU. Retinol jest substancją doskonale przebadaną, sprawdzoną i od wielu lat skutecznie wykorzystywaną do odmładzania i regeneracji skóry, stanowi zaawansowane narzędzie o wysokiej intensywności. Swoje zastosowanie znajduje w głębokim złuszczaniu naskórka, przez co efektywnie spłyca zmarszczki, poprawia gęstość skóry. Ponadto ujędrnia i liftinguje, a także poprawia koloryt skóry wyraźnie zmniejszając lub likwidując przebarwienia. Zabieg polecamy wykonać w serii 5 zabiegów co 3 tygodnie. Zabiegi z retinolem wykonujemy w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Bardzo ważną sprawą w trakcie kuracji RETINOLEM jest stosowanie wysokiej fotoprotekcji, czyli kremów SPF 50. Na rynku pojawiły się także inne formy retinolu (zamknięte w nanosomach, które uwalniają się bardzo powoli) które możemy stosować również w okresie letnim. Należy mieć na uwadze, że przebudowa skóry wymaga czasu, ale efekty są warte cierpliwości.

Kolejny zabieg, który polecamy w gabinecie kosmetycznym Lumiere w Kielcach, to zabieg z użyciem rollera. Polega on na wykorzystaniu derma rollera i równomiernym nakłuwaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu. Nakłucia rollerem wygładzają skórę, niwelują zmarszczki, poprawiają wyraźnie kondycję skóry. Roller służy do intensywnego pobudzenia skóry, aby w naturalny, bezinwazyjny sposób zmusić ją do tworzenia nowych, zdrowych komórek a także do przebudowy włókien kolagenowych, aby stały się bardziej sprężyste. Kuracja rollerem powoduje także spłycenie blizn. Zabieg ten polecamy w serii 3-5 zabiegów co ok 3-4 tygodnie. Można go wykonywać całorocznie (z pewnymi obostrzeniami, o których poinformuje kosmetolog podczas konsultacji przed zabiegiem).

Innowacyjną metodą w naszym salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach jest nieinwazyjny lifting twarzy ENDERMOLIFT LPG.. Jego zadaniem jest poprawa jędrności i gęstości skóry w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki specjalnej technice wykorzystującej do masażu rolki masujące, owal twarzy natychmiast zostaje uniesiony, zmarszczki ulegają spłyceniu i wygładzeniu a skóra na twarzy, szyi, dekolcie staje się bardziej napięta i nabiera zdrowego, promiennego kolorytu. Zabieg ENDERMOLIFT LPG gorąco polecamy jako zabieg tzw. bankietowy, zabieg przed “wielkim wyjściem”. natomiast, aby efekty utrzymywały się dłużej zalecana seria to 6-8 zabiegów co 1 tydzień lub 2 razy w tygodniu. Jest to zabieg bardzo przyjemny, relaksujący, nieinwazyjny.

Polegając na wiedzy i doświadczeniu kosmetologów gabinetu kosmetologicznego Lumiere w Kielcach, warto również przyjrzeć się kolejnemu zabiegowi zwanemu “zabiegiem gwiazd”, jakim jest infuzja tlenowa INTRACEUTICALS. Zabieg ten łączy w sobie zastosowanie hiperbarycznego tlenu wraz z dedykowanym specjalnym serum (odpowiedni koktajl dobieramy do potrzeb skóry, stopnia zaawansowania starzenia się skóry, jej kondycji), które zawsze bazuje na kwasie hialuronowym o różnej wielkości cząsteczkach, tak, aby dotrzeć do każdej warstwy skóry oraz aktywnych składnikach antyoksydacyjnych. Takie połączenie skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry, wypełnia zmarszczki oraz bardzo skutecznie nawilża ją. Skóra staje się młodsza, zdrowsza co natychmiast wpływa na poprawę samopoczucia. Zabiegi INTRACEUTICALS polecamy wykonać w serii 3-5 zabiegów 1 raz w tygodniu. W salonie kosmetycznym Lumiere polecamy go także jako tzw. zabieg bankietowy oraz “przed wielkim wyjściem”, ponieważ daje natychmiastowe efekty już po pierwszym zabiegu.

Wśród szerokiej gamy zabiegów przeciwstarzeniowych w salonie kosmetycznym Lumiere w Kielcach proponujemy również zabiegi z wykorzystaniem pulsacyjnego źródła światła, technologii IPL zwanej także FOTOODMŁADZANIEM. IPL to metoda bezpiecznego zastosowania światła pulsacyjnego, które działając na odpowiedniej głębokości skóry (zastosowanie odpowiednio dobranej długości fali) poprawia jej napięcie, wyrównuje koloryt a po serii zabiegów wyraźnie poprawia napięcie i jędrność twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. FOTOODMŁADZANIE IPL jest zabiegiem, który w naturalny sposób pobudza skórę do regeneracji i odbudowy, rozjaśnia lub usuwa przebarwienia. Jest to zabieg, który bardzo skutecznie radzi sobie z częstym problemem skór dojrzałych jakim jest rumień, zaczerwienienie skóry twarzy, drobne naczynka krwionośne. IPL jest zabiegiem sprawdzonym, bezpiecznym, stosowanym z powodzeniem od wielu lat w kosmetyce, kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg FOTOODMŁADZANIA IPL wymaga serii 5-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie.

Dla skóry dojrzałej 60+ polecamy także w Lumiere nowoczesne urządzenie do indukcji oraz stymulowania produkcji kolagenu w skórze – NANOPORE TURBO ROLLER. Jest to jedna z najnowocześniejszych, bezinwazyjnych, bezigłowych metod mezoterapii. Pozwala ona na wprowadzenie substancji aktywnych przy pomocy automatycznego, bezbolesnego nakłuwania, wykorzystując w trakcie zabiegu specjalnie dedykowane mezokoktajle. Zabiegi przy wykorzystaniu NANOPORE TURBO ROLLER mają działanie odmładzające, spłycające blizny i zmarszczki, odżywiające skórę, ujędrniające, wzmacniające odporność tkanki łącznej, poprawiające owal twarzy. Urządzenie NANOPORE TURBO ROLLER wykonuje około 150 pulsacji na 1 sekundę, co przy 6 igłach daje średnio 900 nakłuć na sekundę! Tak stworzone mikrokanały zamykają się po około dziesięciu minutach, więc nie ma ryzyka rozwoju infekcji. Zabieg mikronakłuć nie tylko zwiększa przenikanie transdermalne, ale także naprawia macierz skóry, a dzięki naturalnym mechanizmom jej regeneracji, skutecznie zwiększa produkcję włókien kolagenowych. W trakcie kuracji do skóry dostarczane są aktywne składniki odżywcze, między innymi: kwas hialuronowy, aminokwasy, koenzymy, peptydy biomimetyczne oraz kwasy nukleinowe. Zalecana seria mikronakłuć NANOPORE TURBO ROLLER to 5 zabiegów co 2-3 tygodnie

Współczesną innowacją polecaną przez specjalistów w gabinecie kosmetycznym oraz medycyny estetycznej dla skór dojrzałych 60+ jest linia szwajcarskiej marki dermokosmetycznej SELVERT THERMAL – CELL VITALE ANTI AGE. To rewolucyjna linia z komórkami macierzystymi i nowoczesnymi składnikami, szczególnie bogata w odżywcze witaminy. Chroni i przedłuża życie komórek macierzystych skóry, zwiększa ich witalność oraz spowalnia proces starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Zabieg SELVERT THERMAL ANTI AGE to rewolucyjny, jeden z najlepszych zabiegów kosmetologicznych opóźniających starzenie się skóry dojrzałej.. Dzięki cytozolowi (płyn wewnątrzkomórkowy z komórek macierzystych jabłoni) – chroni i przedłuża życie komórek macierzystych skóry, zwiększa ich witalność oraz skutecznie spowalnia proces starzenia. Stymulując odnowę komórkową skóry, przywraca jej młody wygląd i naturalny blask. Dzięki specjalnie opatentowanemu składnikowi OVALISS™ redukuje i napin. Zabieg przeciwstarzeniowy SELVERT THERMAL ANTI AGE korzystnie działa na krążenie powierzchniowe oraz gospodarkę wodną skóry. Poprawia natlenienie komórek i przywraca właściwy metabolizm skóry. Działa przeciw wolnym rodnikom, regeneruje i rozjaśnia. Wspomaga produkcję kolagenu i restrukturyzację jego sieci, odmładza i ujędrnia. Zabieg ten należy do zabiegów bardzo relaksujących i odprężających, gdyż towarzyszy mu liftingujący masaż twarzy, szyi i dekoltu. Zalecany jest w serii 5 zabiegów 1 raz w tygodniu.

Umów się na wizytę: +48 500 230 124

Umów się na wizytę: +48 532 081 200