Masaże orientalne w Lumiere Kielce

Dzisiaj czas dla siebie jest często postrzegany jako luksus, zarezerwowany jedynie dla nielicznych. Jednak nasi klienci, którzy doświadczyli masażu relaksacyjnego w naszym gabinecie Lumiere w Kielcach, doskonale wiedzą, że ten „luksus” jest w zasięgu ręki. Masaże nie tylko rozluźniają mięśnie, ale pełen relaks pomaga w zwalczaniu skutków nawet chronicznego stresu.

W naszym gabinecie oferujemy profesjonalne masaże relaksacyjne, które skupiają się na harmonii między Twoim ciałem a umysłem. To nie tylko zabieg, ale prawdziwe doświadczenie, które pozwoli Ci oderwać się od codziennych zmartwień i napięć. W czasie naszego masażu, wypełnionego delikatnymi dźwiękami i przyjemnymi zapachami, pozwól sobie na regenerację i wewnętrzny spokój.

 

Masaż ajurwedyjski Udvartana

Masaż ajurwedyjski Udvartana stanowi doskonałe połączenie silnie detoksykującego peelingu proszkami ziołowymi i relaksującego dotyku. W bogatym składzie odżywczym peelingu znajdują się m.in. kwas krzemowy i witamina C. Masaż pobudza krążenie krwi w strefie cellulitu, eliminuje nadmiar toksyn, wygładza i wyrównuje nierówności skóry. Pozostawia uczucie jedwabistej miękkości. Ze względu na swoje właściwości, zabieg szczególnie polecany jest kobietom.

Cennik:
50 minut – 330 zł


Masaż ajurwedyjski Abhyanga

Masaż ajurwedyjski Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych w ajurwedzie. To tradycyjna, holistyczna technika wywodząca się z medycyny indyjskiej. Opiera się na założeniu, że ciało i stan ducha tworzą nierozerwalną całość.
Ten głęboko relaksacyjny i oczyszczający masaż wykonywany jest ciepłym olejkiem ziołowym. Pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów marma oraz kanałów energetycznych nadis, odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów. Masaż ajurwedyjski Abhyanga to doskonały sposób na odstresowanie, pozbycie się lęków, problemów ze snem. Jego zadaniem jest przywrócenie równowagi energetycznej organizmu. Poleca się go również osobom z osłabioną odpornością.

Cennik:
60 min – 350 zł
90 min – 400 zł


Masaż balijski

Masaż balijski to kombinacja kilku azjatyckich technik, m.in. ajurwedy, chińskich technik akupresury oraz typowego dla wyspy Bali masażu relaksacyjnego.
Ta technika masażu charakteryzuje się płynnymi, lecz mocnymi i głębokimi ruchami, które przynoszą odprężenie, holistyczną odnowę i ulgę. Usprawnia przepływ krwi oraz limfy w organizmie, co prowadzi do odprężenia. Jest masażem relaksującym i niwelującym bóle mięśniowe, przynoszącym fizyczne i emocjonalne ukojenie. Przywraca poczucie równowagi wewnętrznej.

Cennik:
55 min – 300 zł
80 min – 350 zł


Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami ma silne właściwości odprężające i regenerujące. Zabieg ten był znany już w medycynie chińskiej. Stosowali go także hawajscy szamani, wykorzystując do masażu kawałki wygładzonych skał wulkanicznych.
Do wykonania masażu rozgrzewa się kamienie w wodzie o temperaturze od 42 do 50°C. Osuszone naciera się przed masażem aromatyczną oliwą.
Masaż gorącymi kamieniami, wykonywany w naszym gabinecie przy relaksacyjnej muzyce, łagodzi objawy stresu, działa uspokajająco. Ciepło niweluje napięcia i bóle mięśni, regeneruje, przywracając siły witalne organizmu i sprawność wysiłkową. Poprawia również cyrkulację limfy.
W trakcie masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się takie techniki jak: głaskanie, ugniatanie, rozcieranie.

Cennik:
50 min – 270 zł


Masaż relaksacyjny całego ciała

Masaż relaksacyjny całego ciała to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów masażu. Szczególnie polecany jest osobom narażonym na stres, pośpiech i zmęczenie, w tym również wyczerpanie psychiczne, zaburzenia snu, a także problemy z koncentracją lub kreatywnością, odczuwającym niepokój i spadek energii życiowej. Masaż relaksacyjny jest dobrym sposobem na odprężenie, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Podczas jego wykonywania zmniejsza się częstość akcji serca i oddechów, obniża poziom hormonów stresu (kortyzolu i adrenaliny), a wzrasta poziom hormonów szczęścia: endorfiny, dopaminy i serotoniny. Następuje rozluźnienie napiętych mięśni i uśmierzenie bólu. Dla masażu relaksacyjnego charakterystyczne są płynne ruchy wykonywane powoli i w taki sposób, aby docierać głęboko do tkanek.

Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego:
• I trymestr ciąży
• ostre stany zapalne i gorączka
• niewydolność krążenia, zaawansowana miażdżyca, żylaki, zakrzepica i zapalenie żył, zaawansowane nadciśnienie, tętniaki
• podrażnienia skóry, otwarte i trudno gojące się rany, owrzodzenia podudzi, stany ropne
• choroby nowotworowe
• choroby zakaźne
• niewydolność nerek i wątroby
• niezrośnięte złamania, świeże skręcenia i zwichnięcia, łamliwość kości.

Cennik:
50 min – 250 zł


Masaż klasyczny/sportowy

Masaż klasyczny/sportowy to jedna z najpopularniejszych technik. Uśmierza ból, rozluźnia napięte mięśnie, odpręża i relaksuje. Działa również ujędrniająco na skórę oraz zwiększa jej elastyczność. Masaż ten najczęściej polega na głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu i ugniataniu. Szczególnie polecany jest osobom, które odczuwają zwiększone napięcie mięśniowe, bóle, zwłaszcza po intensywnym wysiłku.

Cennik:
50 min – 300 zł
25 min – 170 zł


Masaż modelujący bańką chińską

Masaż modelujący bańką chińską to doskonały sposób na redukcję tkanki tłuszczowej oraz jako uzupełnienie kuracji antycellulitowej. Wykonywanie masażu tą metodą pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów w krótkim czasie. Bańka chińska poprawia ukrwienie skóry, redukuje tkankę tłuszczową. Masaż zwiększa przekrwienie, dotlenia i pobudza komórki do szybszego metabolizmu. Podciśnienie, które wywołujemy przez zassanie skóry bańką, wspomaga przepływ limfy, przez co zmniejszają się obrzęki i redukuje cellulit.

Cennik:
40 min – 200 zł

Umów się na wizytę: +48 500 230 124

Umów się na wizytę: +48 532 081 200