Podologia

Czym się różni podstawowy zabieg podologiczny od kosmetycznego pedicure?

Otóż różnica w wykonywanych zabiegach jest ogromna.

Przede wszystkim pedicure kosmetyczny na celu wypielęgnować skórę stóp i paznokci. Stopy powinny wyglądać estetycznie, pedicure kosmetyczny zawiera kąpiel w odpowiednim olejku eterycznym ewentualnie soli, paznokcie obcięte, pomalowane, a w między czasie dodatkowo zrelaksowane. Peeling i wykańczający krem z masażem stóp przyczynia się do lepszego samopoczucia, gdyż relaks ten dobrze wpływa na krążenie, co w przypadku tej części ciała jest bardzo ważne ponieważ pozytywnie wpływa na punkty reflektoryczne na stopach.
Pedicure kosmetyczny wykonywany jest na zdrowych stopach bez:

  • Modzeli
  • Odcisków
  • Zmian chorobowych paznokci typu grzybica, brodawka czy łuszczyca
  • Zrogowaciałe i pękające pięty
  • Wrastające i wkręcające paznokcie

Tu z pomocą przychodzi zabieg podologiczny wykonany przez doświadczonego podologa.

Zabieg podologiczny jest bardzo specjalistyczny. Przede wszystkim jest wykonywany wywiad, oglądając stopy i podudzia. Założenie karty pacjenta, w której wypisana jest diagnoza oraz leczenie. Ma to na celu udokumentowanie terapii w jaki sposób będzie przeprowadzana. Zabieg podologiczny ma na celu przede wszystkim usunąć wszystkie zmiany na stopach. Przez podologa dobierane są odpowiednie preparaty do leczenia oraz zleca pielęgnację domową. Zabieg ten jest bezbolesny, dzięki czemu pacjent czuje się bezpiecznie i swobodnie.

Cennik:

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie, wszystko zależy od problemu, rodzaju oraz czasu zabiegu. Zależy również od warunków opracowywanych powierzchni a także ilości wykorzystywanych narzędzi i materiałów.

  1. Pedicure leczniczy – opracowanie modzela jako dodatek do zabiegu  50 – 70 zł
  2. Pedicure leczniczy – opracowanie pękających pięt jako dodatek do zabiegu  70 – 90 zł

 

Umów się na wizytę: +48 500 230 124

Umów się na wizytę: +48 532 081 200