Medycyna estetyczna Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Fotoodmładzanie IPL Kielce – w czym i komu może pomóc?

Każdy człowiek chciałby cieszyć się piękną, młodą skórą możliwie jak najdłużej. Niestety, nawet intensywna i właściwa pielęgnacja nie jest w stanie zatrzymać upływającego czasu. W wieku około 25 lat skóra zaczyna się powoli starzeć i proces ten będzie postępować, choć oczywiście istnieją sposoby na jego spowolnienie. Z tych sposobów warto korzystać – kiedyś nie było takich możliwości.

Obecnie jednak dysponujemy technikami, narzędziami i wiedzą, które pozwalają zadbać o skórę, usuwając pierwsze oznaki starzenia, bądź też pomagając radzić sobie z innymi, dotykającymi ją problemami – jak trądzik czy rozszerzone pory. Jedną z takich technik jest fotoodmładzanie. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczone?

Fotoodmładzanie – komu polecane?

Zabieg fotoodmładzania to metoda regenerowania skóry przy pomocy światła. Polecana jest nie tylko osobom, które zauważyły już u siebie pierwsze oznaki starzenia i chcą coś z tym zrobić, lecz także i tym, którzy chcą się uchronić przed zbyt szybkim rozpoczęciem podobnego procesu.

Fotoodmładzanie to również zabieg dla wszystkich osób walczących z przeróżnymi problemami skórnymi, ponieważ pozwala nie tylko odmładzać skórę, lecz również ją leczyć. Można się więc zgłaszać na nie między innymi wówczas, gdy walczymy z trądzikiem różowatym, z rozszerzonymi porami, z przebarwieniami słonecznymi i plamami starczymi, ale też gdy na przykład pojawiły się jakieś zmiany naczyniowe.  W związku z tak szerokim spektrum działania, na zabieg fotoodmładzania można się zgłaszać nie tylko w dojrzałym wieku, lecz również będąc osobą młodą. Nawet i młodzież, która walczy z nadmiernym wydzielaniem sebum przez skórę zyska pomoc! Tym bardziej, że można w ten sposób zadbać o skórę na dowolnej części ciała – nie tylko na twarzy. Jeśli więc ktoś ma niezbyt ładne plecy, przebarwienia na ramionach, albo pierwsze zmarszczki na dekolcie, fotoodmładzanie to idealny pomysł, który na pewno przyniesie pozytywne efekty.

Fotoodmładzanie – na czym polega?

Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu skóry światłem o niskiej gęstości energii. Jest to światło bezpieczne, które nie tylko nie szkodzi, lecz wręcz pobudza skórę do regeneracji. Zabieg poprawia gęstość skóry, stymulując tkanki do naprawy. Oczywiście, jest to zabieg nieinwazyjny, a w dodatku dosyć szybki. Skóra przyjemnie się nagrzewa – niekiedy lekko piecze. Cały proces trwa od 5 do 30 minut, w zależności od konkretnego przypadku.  Istnieje kilka warunków, które trzeba spełnić, by poddać się zabiegowi – a raczej kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać, gdy już się mu poddamy.

Chodzi o to, że po jego wykonaniu należy wstrzymać się między innymi z sauną, opalaniem czy dużym wysiłkiem i to nawet do miesiąca czasu. Także nie wszystkie kosmetyki można później od razu stosować – należy unikać tych z alkoholem. Jednakże to tylko drobne niedogodności, a efekty, jakie uzyskujemy to na przykład:

  • odnowione tkanki
  • zwężone pory
  • spłycone zmarszczki
  • rozjaśnione przebarwienia
  • ujędrniona, gładsza skóra
  • usunięte zmiany naczyniowe.

Fotoodmładzanie IPL+RF