Aleksandra Zdonka Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

 Peeling dyniowy – innowacja w walce z problemami skórnymi!

Laboratorium DermaQuest to profesjonalne, pierwsze na świecie i jedyne laboratorium, które produkuje kosmeceutyki medyczne z wykorzystaniem czystego retinolu, witaminy C i kwasu ferulowego, a także zaawansowanej technologii liposomów oraz wysokoefektywnych komórek macierzystych. DermaQuest jest amerykańska marką gwarantującą niezwykłe efekty, jest to przełom w specjalistycznej pielęgnacji skóry. 

 

Co to jest peeling dyniowy?

Jest to specjalistyczny peeling o szerokim spektrum działania: oprócz oczywistego złuszczania naskórka zabieg gwarantuje także regulację pracy gruczołów łojowych oraz balansowanie mikroflory znajdującej się na skórze. Najważniejszym składnikiem (aż 40% receptury produktu) jest wyciąg z dyni, zawierający duże ilości zbawiennych dla cery witamin: C, B1, B2, B6, K oraz niacynę. Pozostałymi składnikami są retinol oraz kwasy: mlekowy, kolowy, azelainowy, glikolowy i salicylowy.

 

Zasada działania peelingu z wyciągiem dyni

 

Peeling dyniowy zawiera skuteczne w działaniu połączenie probiotyków odbudowujących mikroflorę i zapobiegających namnażaniu się szkodliwych bakterii na powierzchni skóry, z retinolem, będącym pochodną witaminy A, który sprzyja namnażaniu się włókien kolagenowych.

Wszystko to pomaga przywrócić naturalną zdolność skóry do przyswajania składników aktywnych, zapobiega stanom zapalnym i niweluje obecnie występujące, odbudowuje mikroflorę a także pomaga usunąć przebarwienia, poprawia elastyczność skóry i wypełnia zmarszczki, co czyni skórę młodszą i zdrowszą.

 

Peeling dyniowy DermaQuest – dla kogo ?

Peeling dyniowy pomaga uporać się z przebarwieniami, ogranicza powstawanie zaskórników i zmian zapalnych na skórze, a także zmniejsza łojotok. Kosmeceutyk idealny jest więc dla osób, które mają problemy ze stanami zapalnymi skóry, przebarwieniami (także posłonecznymi), aktywnym trądzikiem czy łojotokiem.

peeling dyniowy kielce

Źródło: dermaquest.pl

Peeling dyniowy DermaQuest – zalety

  • szybki i bezpieczny zabieg
  • satysfakcjonujący efekt widoczny już po pierwszym zabiegu
  • regeneracja  i odmłodzenie skóry

Peeling dyniowy DermaQuest – rezultaty

Tak, aczkolwiek w celu uzyskania najlepszej trwałości zaleca się wykonanie serii zabiegów, na którą 2 razy w roku składa się 4-6 sesji wykonywanych w odstępach dwutygodniowych. Efekty peelingu można zauważyć już po poddaniu się pierwszym zabiegom. Posiadacze skóry wyjątkowo problematycznej muszą przygotować się na ewentualny zabieg utrwalający rezultaty, który wykonywany jest raz w miesiącu.

Zalecana kuracja: 

Ochrona UV: SheerZinc SPF 30 Nude
Oczyszczanie: DermaClear Cleanser
Zmniejszanie zmian trądzikowych: DermaClear Pads
Nawilżanie: SkinBrite Cream

 

Czy zabieg jest bezpieczny? Kiedy go wykonywać?

Peeling dyniowy nie stwarza zagrożenia dla pacjentów, jest całkowicie bezpieczny nawet dla skóry z problemami. Zaleca się przeprowadzać go raz w miesiącu. Zabieg najlepiej wykonywać podczas mniejszego natężenia promieniowania słonecznego, tj. w okresie jesienno-zimowym lub wczesną wiosną.

Można wykonać go w okresie, kiedy nasłonecznienie jest większe, jednak należy wtedy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed promieniowaniem UV.

 

Peeling dyniowy DermaQuest – przeciwskazania

Najważniejszym przeciwwskazaniem jest uczulenie na któryś ze składników peelingu (alergenem może być kwas acetylosalicylowy lub retinol), bardzo wrażliwa skóra, a także skóra podrażniona, z ranami, otarciami, odmrożeniami czy oparzeniami.

 

Jednoczesne odmładzanie, regeneracja i zwalczanie niedoskonałości. 

Peeling z wyciągiem z dyni DermaQuest jest wszechstronnym rozwiązaniem na różnego rodzaju problemy dermatologiczne, które są dość często spotykane. Pomaga uporać się z efektami fotostarzenia skóry, zwalcza zmiany zapalne i łojotokowe, trądzik czy popularne przetłuszczanie (tzw. „świecenie”) się skóry.

Składniki aktywne pozwalają nie tylko na usunięcie niepożądanych niedoskonałości, ale także odbudowują naskórek. Zabieg nie jest inwazyjny: charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a dzięki szerokiemu spektrum działania jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.