Laserowe usuwanie tatuażu Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego – Kielce

Do naszego gabinetu bardzo często zgłaszają się Panie, chcące usunąć makijaż permanentny. Klientki najczęściej decydują się na zabieg usunięcia makijażu permanentnego brwi. Dzieje się tak dlatego, iż wykonane wcześniej makijaże permanentne po latach bledną lub po prostu zmieniają odcień, dlatego w celu odświeżenia oraz uzyskania pożądanego efektu nowego makijażu permanentnego, niezbędne jest usunięcie poprzedniego za pomocą lasera.

Najnowsze techniki pigmentacji stosowane obecnie znacznie różnią się od tych wykorzystywanych dawniej. W przypadku brwi stosowanie czerni jest karygodne, wręcz zakazane. Mizerne efekty takich niegdyś wykonywanych zabiegów można zauważyć, przyglądając się odcieniom od niebieskiego, po granatowo-grafitowe na skórze, których nie jesteśmy w stanie ukryć brązami w żaden sposób.

Laserowe usuwanie tatuażu w Kielcach – czy zabiegów z użyciem lasera należy się bać?

Pojęcie zabiegów laserowych, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę użycie lasera na skórze twarzy,  często budzi niepokój. Dlatego decyzje o pozbyciu się makijażu permanentnego podejmujemy raczej niechętnie, z obawy przed ewentualnymi bliznami, czy bólem związanym z zabiegiem. Rzecz jasna, skóra twarzy jest bardziej delikatna niż w innych częściach ciała, a przede wszystkim twarzy nie jesteśmy w stanie łatwo zasłonić w celu ukrycia jej mankamentów.

Precyzyjność lasera sprawia jednak, że zabiegi z jego użyciem są dokładne, a samo działanie lasera można łatwo przewidzieć. Zostało ono poparte wieloma badaniami oraz pracami, na których bazujemy. Stąd wiemy, co stanie się z pigmentem, który chcemy usunąć ze skóry. Dla naszych Klientów opracowujemy też od podstaw procedury zabiegowe oraz wdrażamy odpowiednie zalecenia pielęgnacyjne po wykonanym zabiegu.

Chciałabym zapoznać Was ze sposobami uzyskania wymarzonych, pięknych brwi, a także przybliżyć metody usuwania niechcianego tatuażu.

Laser typu Q-SWITCH i jego działanie – usuwanie makijażu permanentnego Kielce

Laser Q-Switch jest typem lasera, którego działanie oparte jest na wykorzystaniu ultra krótkich impulsów laserowych. W wyniku ich działania następuje tak zwana dezintegracja chemiczna. Najprościej mówiąc, molekuły barwnika użytego do wykonania tatuażu zostają rozbite, czyli zniszczone. Działanie lasera Q-Switch niszczy cząsteczki barwnika w taki sposób, aby komórki odpornościowe mogły bez problemu usunąć je z organizmu. Wraz z upływem czasu efekt kliniczny takiego zabiegu z się rozszerza.

Oznacza to, że barwnik tatuażu jest stopniowo usuwany przez komórki organizmu odpowiedzialne za te procesy. Ważne jest więc, aby zachować odpowiednie odstępy między kolejnymi zabiegami. Również struktura i właściwości fizykochemiczne samego barwnika ulegają zmianie po zastosowaniu lasera, ułatwiając jego znikanie, co potwierdzono badaniami. Pod wpływem działania wiązki laserowej Q-Switch, barwnik rozprasza światło zamiast je pochłaniać, dzięki temu możliwe jest jego zniknięcie optyczne.

Naskórek po użycia wiązki lasera ulega niewielkiej zmianie, która spowodowana jest odparowaniem wody z powierzchni skóry. Powstają niewielkie strupki, które bardzo szybko odpadają. W ich miejscu odsłania się nowy naskórek. Ponieważ na początku skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona, należy bardzo uważać, by nie wystawiać jej w tym czasie na działanie promieni słonecznych.

Usuwanie tatuażu – kielce

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadza się konsultację. Jest to bardzo ważny element całej procedury zabiegowej. Bardzo istotne jest uświadomienie Klientki, w jaki sposób wykonuje się zabieg oraz co dzieje się po nim i jak przebiega proces regeneracji skóry.

Podczas pierwszej wizyty rozmawiamy na temat oczekiwań Klientki. Przeprowadzamy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz prosimy Klientkę o wypełnienie karty. W przypadku makijażu permanentnego ustalamy, czy Klientka chce usunąć go całkowicie, czy jedynie rozjaśnić do tego stopnia, by możliwe było nałożenie w to miejsce nowego. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zabiegów usunięcia tatuaży, gdyż z reguły Klienci chcą usunąć tatuaż w całości.

W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzeniu kilku sesji, a ich dokładną ilość ustala się na podstawie wyglądu, wielkości, koloru oraz intensywności tatuażu. Ważne, aby odległość czasowa między sesjami wynosiła co najmniej 6 tygodni. Takie odstępy pozwalają skórze całkowicie się zregenerować, w przeciwnym wypadku po zabiegu mogą powstać blizny.

usuwanie tatuażu kielce

Jak wykonuje się zabieg usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego?

Zabieg usuwania makijażu lub tatuażu nie należy do najprzyjemniejszych. Aby zapewnić maksymalny komfort Klientek oraz zmniejszyć ich strach przed ewentualnym bólem, zabieg wykonuje się w znieczuleniu.  Uderzenia lasera porównywane są przez niektóre Klientki do uderzeń gumki recepturki o skórę. Istotny jest czas trwania takiego zabiegu. W przypadku procedury usunięcia makijażu permanentnego, wynosi on od kilu do kilkunastu minut.

Po wykonanym zabiegu skóra ulega delikatnemu zbieleniu, następnie tworzy się w tym miejscu niewielki strupek, który należy intensywnie i głęboko nawilżać. Zdrapywanie strupka jest bezwzględnie zabronione, gdyż może spowodować powstanie blizny, jak również zwiększa ryzyko infekcji.

Do chwili, kiedy pigment wyłuszczy się, niewskazane jest zamalowywanie brwi ani nakładanie henny. Włoski podczas zabiegu ulegają przypaleniu. Ze względu na uniknięcie ryzyka powstania infekcji czy blizn, korzystanie z basenu, solarium czy sauny jest wysoce odradzane. Wskazana jest natomiast ochrona skóry poddanej zabiegowi oraz jej okolic przed działaniem promieni słonecznych. Należy chronić skórę preparatami z wysokimi filtrami ochronnymi.

Więcej info oraz cena:

Laser Q-switch