Uśmiechnięta kobieta Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Botoks Kielce- pytania i odpowiedzi

Wraz z rosnącymi inwestycjami w rozwój medycyny estetycznej oraz zastosowaniem w niej innowacyjnych technologii, proporcjonalnie rośnie zainteresowanie zabiegami plastycznymi wśród kobiet nie tylko spoza, ale także z rodzimego kraju.

Na to, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są tak popularne, wpłynęło również wiele innych czynników, takich jak wysoki poziom danych usług, dostęp do renomowanych klinik bez kolejek, a także atrakcyjna, jak na europejskie standardy cena. Co więcej, w Polsce zakres medycyny naturalnej jest bardzo szeroki, bowiem obejmuje korektę niemalże każdej części ciała. Niemniej jednak, obserwując statystyki, to pacjentki najczęściej decydują się na modelowanie ust, które realizowane jest za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten, cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony polskich kobiet, jednak na czym on właściwie polega, czy jest bolesny?

Modelowanie ust – Kielce

Popularne ostatnimi czasy modelowanie ust, ma na celu zachowanie naturalnego konturu, przy jednoczesnym nadaniu wargom zmysłowej objętości. Największym atutem modelowania ust, jest to, że może poddać się mu każda kobieta, bez względu na wiek. W przypadku osób młodych najczęściej realizuje się taki zabieg, w ramach którego będzie dochodzić do korekcji zbyt słabo ukształtowanej wargi dolnej albo górnej. Starsze panie poddają się temu zabiegowi, by skorygować kontury ust, które posiadają już mniej lub bardziej widoczne znaki czasu oraz w celu nawilżenia warg, które po modelowaniu ponownie zyskują świeżego, naturalnego kolorytu, dzięki nawodnieniu ustna na nowo są jędrne, kształtne i sprężyste.

Powiększenie objętości ust gwarantuje, że znikać będą małe i większe zmarszczki wokoło ust co sprawi, że osiągnie się efekt odmłodzenia. Wiele kobiet jednak, nadal obawia się zabiegów estetycznych, ze względu na ból i długą rekonwalescencję. Rzeczywiście, usta są bardzo delikatnym elementem twarzy, zatem uprzednio przed wykonaniem zabiegu modelowania niezbędne jest zastosowanie znieczulenia, w formie kremu bądź znieczulenia przewodowego. Kolejną obawą jest również trwałość efektu po zabiegu, wiele pań boi się, że ten kosztowny zabieg utrzyma się niewystarczająco długo, a sam implant przysporzy ogrom dyskomfortu. Jest to mit, ponieważ niemalże zaraz po zabiegu implant staje się niewyczuwalny, a sam rezultat utrzymuje się aż rok!

Czym właściwie jest modelowanie ust ? – Gabinet Lumiere Kielce

Proces upiększający bazuje na toksynie botulinowej, potocznie zwanej botoksem lub jadem kiełbasianym. Wbrew pozorom, jest to substancja pochodzenia naturalnego, która daje pewność, że praca mięśni zostaje zablokowana, poprzez zneutralizowanie funkcjonowania połączeń między zakończeniami nerwów a unerwianymi mięśniami. Dodatkowo, jad kiełbasiany zatrzymuje również synapsy nerwowo-mięśniowe, w rezultacie błony presynaptyczne płytki motorycznej i będą się blokowały wydzielania acetylocholiny, co może sprawić, że mięśnie będą się rozluźniać i skóra ulegnie wygładzeniu. Jednak wykorzystanie toksyny botulinowej nie kończy się jedynie na medycynie estetycznej.

Botoks, ze względu na szereg zdrowotnych właściwości wykorzystywany jest w okulistyce, dermatologii. Wracając jednak do medycyny estetycznej, to gdy decydujemy się na terapię botoksem, należy pamiętać o wyborze sprawdzonego specjalisty, który dobierze optymalną dawkę preparatu, co daje gwarancję skuteczności całej terapii i efektownych rezultatów