IPL – dla pięknej skóry

Obecnie coraz więcej osób dba o siebie, nie tylko poprzez wybór stylowej odzieży czy wykonanie starannego makijażu. To, co jest gwarantem pięknego wyglądu, to jędrna, gładka oraz zadbana skóra. Jednak wiele osób zmaga się z przebarwieniami, naczynkami czy rozszerzonymi, widocznymi porami. Do tego wraz z wiekiem skóra twarzy i dekoltu traci na jędrności i robi się wiotka. Dowiedz się, w jaki sposób technologia IPL Alma™ może wesprzeć Cię w pielęgnacji cery.

Alma Harmony Rejuve – czym jest?

Technologia IPL Alma Harmony Rejuve jest wykorzystywana przy:

  • przebarwieniach,
  • rumieniach,
  • zmianach naczyniowych,
  • utracie jędrności skóry,
  • trądziku różowatym.

Pulsacyjne światło emitowane przez urządzenie pobudza produkcję nowych wiązań kolagenowych, dzięki czemu poprawiony jest owal twarzy oraz samo napięcie skóry. To również doskonały sposób na fotoodmładzanie, gdyż dzięki powstawaniu nowych wiązań kolagenowych niewielkie zmarszczki mogą ulec odmłodzeniu. W przypadku przebarwień Alma Harmony Rejuve działa na zasadzie zjawiska koagulacji. Emitowane pulsacyjne światło działa na melaninę oraz powoduje zjawisko fototermolizy. W następuje zniszczenie selektywnych komór melaniny, a widoczność przebarwień jest zredukowana. Dzięki temu możliwa jest poprawa kolorytu skóry. Zabieg Alma Harmony Rejuve wykonasz w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach.

Czy zabieg Alma Harmony Rejuve boli? 

Wiele osób, zanim zdecyduje się na pielęgnację skóry, obawia się, że procedura będzie powodować dyskomfort. Alma Harmony Rejuve jest wyposażony w specjalną głowicę chłodzącą, przez co zabieg jest bezbolesny i nie wymaga zastosowania dodatkowych środków znieczulających. Do tego jedna sesja trwa około 30 minut, po której można wrócić do codziennych czynności.

O czym pamiętać przed zabiegiem Alma Harmony Rejuve?

Osoby, które chcą poprawić gęstość lub koloryt skóry za pomocą Alma Harmony Rejuve w Gabinecie Kosmetyki Profesjonalnej Lumiere w Kielcach, powinny pamiętać o kilku zaleceniach. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować ze złuszczania naskórka oraz kąpieli słonecznych. Zatem warto wtedy zadbać o stosowanie kosmetyków ochronnych o faktorze 50. Zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi będzie również niezbędne po sesji Alma Harmony Rejuve. Efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach, a w zależności od indywidualnych potrzeb specjalista może zalecić od 3 do 6 sesji. Warto również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu zadbasz, aby skóra Twojej twarzy, dekoltu oraz dłoni była odmłodzona, a jej koloryt ujednolicony.