Oczy kobiety Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Laserowe zamykanie naczynek – wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu

W tej chwili mamy zdecydowanie dużo większe możliwości w zakresie medycyny estetycznej, więc potrafimy sobie radzić z wieloma problemami. Popękane naczynka to kłopot nie tylko z uwagi na wygląd, lecz również na zdrowie.

Laserowe zamykane naczynek jest zabiegiem bardzo powszechnie wykonywanym i bardzo popularnym. Głównie klienci i klientki zainteresowani są zamykaniem naczynek na twarzy, jednak zabieg można wykonywać na różnych innych partiach ciała. Przed zgłoszeniem się na niego warto jednak dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o tym jak wygląda i kto może, a kto nie może się na niego zgłosić! Jakie są wskazania do zabiegu?

W tej chwili mamy zdecydowanie dużo większe możliwości w zakresie medycyny estetycznej, więc potrafimy sobie radzić z wieloma problemami. Popękane naczynka to kłopot nie tylko z uwagi na wygląd, lecz również na zdrowie. Laserowe zamykane naczynek jest zabiegiem bardzo powszechnie wykonywanym i bardzo popularnym. Głównie klienci i klientki zainteresowani są zamykaniem naczynek na twarzy, jednak zabieg można wykonywać na różnych innych partiach ciała. Przed zgłoszeniem się na niego warto jednak dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o tym jak wygląda i kto może, a kto nie może się na niego zgłosić!
Jakie są wskazania do zabiegu?

Laserowe zamykanie naczynek – wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest oczywiście nadmierna widoczność naczynek – ich pękanie i powstawanie przez to nieestetycznych pajączków na skórze. Jednak zabieg przy użyciu lasera potrafi poradzić sobie także z wieloma innymi problemami – w tym na przykład z trądzikiem różowatym czy zmarszczkami. Jakie są jeszcze wskazania do zabiegu?- rumień- wiotkość skóry- naczyniaki starcze, gwiaździste, płaskie i krwionośne- płytko osadzone i widoczne naczynka.Efektem zabiegu jest zamknięcie naczynek i zredukowanie ich widoczności, zredukowanie rumienia, całkowite pozbycie się naczyniaków, jak również zmniejszenie objawów trądziku różowatego, jeśli ktoś właśnie z nim ma problem. To tylko główne efekty, które pojawiają się już kilka dni po zabiegu. Rezultaty są długotrwałe i na kolejny zabieg laserowy należy się zgłosić dopiero, gdy pojawi się jakiś nowy problem.

Laserowe zamykanie naczynek – przeciwwskazania

Chociaż laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem raczej bezpiecznym, które ma na celu pomóc i potrafi to wspaniale zrobić, są pewne przeciwwskazania. Nie każdy może poddać się zabiegowi z użyciem lasera. Do przeciwwskazań, które warto mieć na uwadze należy między innymi zaawansowana cukrzyca, nowotwór, epilepsja, ciąża oraz okres karmienia piersią, przyjmowanie lekarstw mających na celu rozrzedzenie krwi, jak również różne mechaniczne uszkodzenia skóry, które mogłyby utrudnić poprawne przeprowadzenie zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek – zabieg

Do wykonywania zabiegu używane są specjalne lasery – maszyny o dość dużej mocy. Parametry sprzętu są dostosowane do sytuacji i potrzeb konkretnego pacjenta. Stąd też moc czy długość fali mogą być różne, by skutecznie leczyć pęknięte naczynka. Warto wspomnieć, że robi się wszystko w taki sposób, żeby tkanki okalające naczynka nie zostały podgrzane. Podgrzewana jest tylko krew w konkretnych naczynkach, co umożliwia ich obkurczanie, a w konsekwencji powoduje redukcję widoczności naczynka. Oczywiście, zabieg powinien jednak przeprowadzać profesjonalista, posługujący się solidnym sprzętem. Źle wykonany zabieg może wywołać bowiem zaczerwienienie oraz obrzęk.

Więcej informacji:

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych