Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka, przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Mikrodermabrazję wykonuje się powszechnie w salonach i gabinetach kosmetycznych. W zależności od czynnika ścierającego, dostępne są różne rodzaje tego zabiegu.
Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od naszych preferencji oraz rekomendacji kosmetyczki, która dokona oceny stanu skóry i jej potrzeb, a także określi ile zabiegów będzie potrzebnych, aby poprawić stan skóry. Jednym z, zyskujących na popularności, rodzajów mikrodermabrazji, jest mikrodermabrazja korundowa. Na czym polega ten zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do mikrodermabrazji korundowej?
Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka jest szczególnie polecany wszystkim osobom, które borykają się z problemami skórnymi, takimi jak: rozszerzone pory skórne, wągry, zaskórniki, trądzik oraz blizny potrądzikowe. Mikrodermabrazja polecana jest również w przypadku cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz zmarszczek. W celu zyskania najlepszych rezultatów, należy przejść całą serię, regularnych zabiegów.
W przypadku problemów z cerą mieszaną i tłustą, pozbawioną blasku, szarą, pokrytą zmarszczkami i innymi niedoskonałościami, należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie w odstępie 2-4 tygodni, w celu uzyskania trwałych efektów. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu! Jeśli chcesz przywrócić swojej skórze młodzieńczy blask i świeżość, a także pozbyć się wszelkich niedoskonałości- mikrodermabrazja będzie idealnym wyborem!
W przypadku mikrodermabrazji korundowej, złuszczanie naskórka odbywa się przy pomocy kryształków korundu, wypychanych pod ciśnieniem. Kryształki korundu, uderzają o powierzchnie skóry, usuwając martwy naskórek i zanieczyszczenia.
Usunięty naskórek, razem z kryształkami korundu, jest zasysany do specjalnego pojemnika. Mikrodermabrazja korundowa złuszcza silniej niż diamentowa, co pozwala na uzyskanie szybszych efektów. Głębokość wykonywanego złuszczania zależy od indywidualnego stanu skóry klienta.
Z uwagi na silniejsze działanie mikrodermabrazji korundowej, w porównaniu do innych typów tego zabiegu, należy stosować się do przeciwwskazań. Zabiegu tego należy unikać gdy skóra jest wrażliwa oraz skłonna do podrażnień i alergii. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu są również wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry, np. w wyniku operacji, nowotworu skóry, trądziku ropnego lub opryszczki. Również osoby przechodzące infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, powinny wstrzymać się z wykonaniem mikrodermabrazji, do czasu wyleczenia.
Mikrodermabrazja nie jest również polecana osobom o cerze naczynkowej, skłonnej do pękania naczyń krwionośnych, a także osobom przyjmującym leki rozrzedzające krew. Osoby o wrażliwej skórze mogą doświadczyć silnego zaczerwienienia, utrzymującego się wiele godzin. Posiadacze wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry, powinni decydować się na delikatniejszy zabieg- mikrodermabrazję diamentową. W zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, czynnikiem ścierającym jest naturalny diament, który nie wnika w głąb skóry i nie wywołuje uczuleń.
W przypadku wrażliwej skóry dostępne są również, inne niż mikrodermabrazja, zabiegi ścierające- zobacz jakie. Nie ma natomiast przeciwwskazań, do wykonywania mikrodermabrazji, jeśli chodzi o wiek. Mikrodermabrazji mogą się poddać wszystkie osoby, zarówno młode jak i starsze, chcące poprawić wygląd skóry. Mikrodermabrazja jest bezbolesna oraz bezpieczna dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
ul. Hoża 18, Kielce
Pn-Pt: 8-20 / Sb: 8-16
info@gabinetlumiere.pl 500 230 124
Polityka prywatności | Regulamin karnetów | Regulamin Bonów Upominkowych/Voucherów