Uśmiechnięta kobieta Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Mikrodermabrazja korundowa – na czym polega?

Skóra człowieka składa się z wielu warstw. Wierzchnie warstwy naskórka, narażone na działanie czynników atmosferycznych oraz zanieczyszczeń, wymagają regularnych zabiegów złuszczających, pobudzających ich naturalne mechanizmy regeneracji.

Martwy, zanieczyszczony naskórek, produkuje nadmiar sebum. Może on być również pokryty zmarszczkami lub bliznami potrądzikowymi. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, poprawiających wygląd skóry oraz przywracających jej młodzieńczy blask, jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja kondurowa – Kielce

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka, przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Mikrodermabrazję wykonuje się powszechnie w salonach i  gabinetach kosmetycznych. W zależności od czynnika ścierającego, dostępne są różne rodzaje tego zabiegu.

Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od naszych preferencji oraz rekomendacji kosmetyczki, która dokona oceny stanu skóry i jej potrzeb, a także określi ile zabiegów będzie potrzebnych, aby poprawić stan skóry.  Jednym z, zyskujących na popularności, rodzajów mikrodermabrazji, jest mikrodermabrazja korundowa. Na czym polega ten zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do mikrodermabrazji korundowej? 

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji kondurowej

Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka jest szczególnie polecany wszystkim osobom, które borykają się z problemami skórnymi, takimi jak: rozszerzone pory skórne, wągry, zaskórniki, trądzik oraz blizny potrądzikowe. Mikrodermabrazja polecana jest również w przypadku cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz zmarszczek. W celu zyskania najlepszych rezultatów, należy przejść całą serię, regularnych zabiegów.

W przypadku problemów z cerą mieszaną i tłustą, pozbawioną blasku, szarą, pokrytą zmarszczkami i innymi niedoskonałościami, należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie w odstępie 2-4 tygodni, w celu uzyskania trwałych efektów. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu! Jeśli chcesz przywrócić swojej skórze młodzieńczy blask i świeżość, a także pozbyć się wszelkich niedoskonałości- mikrodermabrazja będzie idealnym wyborem!

Mikrodermabrazja korundowa kielce

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji korundowej?

W przypadku mikrodermabrazji korundowej, złuszczanie naskórka odbywa się przy pomocy kryształków korundu, wypychanych pod ciśnieniem. Kryształki korundu, uderzają o powierzchnie skóry, usuwając martwy naskórek i zanieczyszczenia.

Usunięty naskórek, razem z kryształkami korundu, jest zasysany do specjalnego pojemnika. Mikrodermabrazja korundowa złuszcza silniej niż diamentowa, co pozwala na uzyskanie szybszych efektów. Głębokość wykonywanego złuszczania zależy od indywidualnego stanu skóry klienta.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji korundowej

Z uwagi na silniejsze działanie mikrodermabrazji korundowej, w porównaniu do innych typów tego zabiegu, należy stosować się do przeciwwskazań. Zabiegu tego należy unikać gdy skóra jest wrażliwa oraz skłonna do podrażnień i alergii. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu są również wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry, np. w wyniku operacji, nowotworu skóry, trądziku ropnego lub opryszczki. Również osoby przechodzące infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, powinny wstrzymać się z wykonaniem mikrodermabrazji, do czasu wyleczenia.

Mikrodermabrazja nie jest również polecana osobom o cerze naczynkowej, skłonnej do pękania naczyń krwionośnych, a także osobom przyjmującym leki rozrzedzające krew. Osoby o wrażliwej skórze mogą doświadczyć silnego zaczerwienienia, utrzymującego się wiele godzin. Posiadacze wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry, powinni decydować się na delikatniejszy zabieg- mikrodermabrazję diamentową.  W zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, czynnikiem ścierającym jest naturalny diament, który nie wnika w głąb skóry i nie wywołuje uczuleń.

W przypadku wrażliwej skóry dostępne są również, inne niż mikrodermabrazja, zabiegi ścierające- zobacz jakie. Nie ma natomiast przeciwwskazań, do wykonywania mikrodermabrazji,  jeśli chodzi o wiek. Mikrodermabrazji mogą się poddać wszystkie osoby, zarówno młode jak i starsze, chcące poprawić wygląd skóry. Mikrodermabrazja jest bezbolesna oraz bezpieczna dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.