Makijaż Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Mezoterapia osoczem bogatoplytkowym – Kielce

Terapia przy pomocy osocza bogatopłytkowego to rewolucyjna metoda, która pozwala na pozbycie się zmarszczek na twarzy bądź wyjątkowo mocne ich spłycenie. Taki zabieg zwany jest pod nazwą wampirzy lifting. Stanowi on świetny wybór dla tych pań, które obawiają się korzystania z botoksu, w szczególności ze względu na obawy związane z efektem naciągnięcia skóry.

Terapia osoczem zyskuje popularność – o kobietach zadowolonych z jej efektów słyszy się z każdym rokiem coraz więcej. Warto się zatem dowiedzieć jak najwięcej na jej temat. Przecież od razu pojawia się wiele pytań. 

Jakie mogą pojawić się powikłania po zastosowaniu wampirzego liftingu?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że terapia osoczem bogatopłytkowym to nie operacja chirurgiczna. Polega ona na wstrzyknięciu przez lekarza osocza w skórę pacjentki (jest to cała seria), co skutkuje likwidacją zmarszczek. Samo osocze to specjalnie przygotowany preparat krwiopochodny, który wytwarza się przy pomocy krwi osoby decydującej się na zabieg.

Krew jest pobierana odpowiednio wcześniej przed samym zabiegiem. Osocze ma w sobie większą ilość płytek krwi i czynników wzrostu, a te mają właściwości sprzyjające regeneracji.

Osocze bogatoplytkowe – dla kogo?

  • okolice oczu (brak tzw. kurzych łapek);
  • czoło;
  • policzki;
  • nos;
  • okolice ust;
  • szyja oraz dekolt;
  • dłonie.

 

Mezoterapia osoczem bogatoplytkowym na włosy

Również panowie zmagający się z łysieniem, mogą postawić na zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, gdyż pobudza to do wzrostu włosy i sprawia, że staną się one wyraźnie gęstsze.

Mezoterapia osoczem bogatoplytkowym  – przebieg zabiegu

Całość trwa około jednej godziny, a zapłacić za zabieg trzeba od 900 do 2500 złotych. Przed jego wykonaniem lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog musi pobrać od pacjentki niewielką ilość – około 8 ml – krwi. Później dochodzi do oddzielenia erytrocytów (krwinek czerwonych) od osocza, w którym zawarte są płytki krwi. Do tego procesu używa się specjalnej wirówki z jałowym żelem, dzięki któremu następuje rozdział krwinek od osocza z płytkami.

Następnie czynnik aktywujący trombocyty (płytki krwi) do produkowania cytokin dodawany jest do osocza z płytkami. Cytokiny zaś to białka, których zadaniem jest przyspieszanie wzrostu komórek. Najczęstszymi czynnikami aktywującymi są trombina lub chlorek wapnia.

Zabieg z osoczem przeprowadzany jest jak mezoterapia albo wolumetria. Metoda mezoterapii polega na tym, że lekarz medycyny estetycznej wprowadza preparat bezpośrednio do skóry poprzez iniekcje. Wolumetria zakłada natomiast wprowadzanie osocza liniowo wzdłuż zmarszczek (również poprzez iniekcje), co skutkuje modelowaniem konturów twarzy.

Mezoterapia osoczem bogatoplytkowym  – efekty

Wiele osób nim przystąpią do zabiegu chcą dowiedzieć się, jak długo muszą czekać, by zaobserwować zmiany w swojej twarzy. Już podczas trwania zabiegu zaczyna zachodzić proces podziałów komórkowych, który jest wymuszany poprzez wstrzykiwanie osocza. Dochodzi także do stymulacji fibroblastów – komórek tkanki łącznej zdolnych do produkcji kolagenu. 

Skóra zaczyna regenerować się i dochodzi do jej intensywnego odżywiania. Odczuwa się również intensywne jej nawilżenie. Już podczas zabiegu dochodzi również do procesu angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. Efekt jest zatem natychmiastowy.

Po zakończeniu terapii skóra jest lepiej ukrwiona, ma większą elastyczność oraz jędrność, a zmarszczki zostają skutecznie wyeliminowane. Często pada porównanie, że pozbyto się zmarszczek jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Takie spektakularne efekty zauważalne są nawet przez kolejnych sześć miesięcy od odbycia zabiegu.

Mezoterapia osoczem bogatoplytkowym  – przeciwskazania

Terapia z osoczem bogatopłytkowym nie może być wykonywana przez pacjentki, które przyjmują preparaty antykoaguacyjne. Powinny unikać jej również osoby z chorobami krwi oraz cierpiące na choroby nowotworowe. Także ciąża oraz karmienie piersią wykluczają bezwzględnie wykonanie zabiegu.

Powikłania po terapii osoczem bogatopłytkowym

Zabieg jest bezpieczny i w ogóle nie zagraża zdrowiu. Ważne jest jednak, by został on przeprowadzony w odpowiednim, sprawdzonym miejscu i u zaufanego specjalisty, który ma doświadczenie.

Więcej informacji oraz cena:

Regeneris osocze bogatopłytkowe