Emerge laser frakcyjny Kielce Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym Emerge – Kielce

Laserowe usuwanie blizn to dobry pomysł dla osób, które mają nieestetyczne blizny potrądzikowe. Ślady po trądziku stanowią bowiem problem nie tylko estetyczny, ale także psychiczny, ponieważ negatywnie wpływają na samopoczucie, przyczyniają się do obniżenia samooceny, zabierają pewność siebie oraz obniżają nastrój. Według badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 70% z nas uważa, że wygląd zewnętrzny decyduje o powodzeniu naszego życia zawodowego i osobistego. Skutecznym sposobem na usuwanie blizn potrądzikowych jest zabieg wykonywany właśnie za pomocą lasera.

Laser frakcyjnym Emerge działa na zasadzie frakcyjnej fototermolizy. To decyduje o wysokim efekcie zastosowania lasera: wygładzeniu, poprawie wyglądu skóry, spłyceniu blizn głębokich, poprawie napięcia oraz kolorytu skóry. Laserowe usuwanie blizn stymuluje także produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych, a to daje widoczne rezultaty w efekcie napięcia i liftingu skóry.

O intensywności terapii laserowego usuwania blizn decyduje lekarz wykonujący zabieg, sposób leczenia dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Indywidualizacja zabiegu pozwala zoptymalizować skuteczność usuwania blizn.

Zalety laserowego usuwania blizn – Kielce:

  • Bezpieczeństwo zabiegu – zabieg laserowego usuwania blizn jest prawie bezbolesny, komfort pacjenta można zwiększyć przez zastosowanie maści znieczulającej.
  • Krótszy okres rekonwalescencji – usuwanie blizn laserem daje lepsze efekty niż inne metody walki z bliznami potrądzikowymi, jak dermabrazja czy peeling, skóra po zabiegu laserowym szybciej się goi.
  • Pacjent po zabiegu laserowego usuwania blizn powinien unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz regularnie pokrywać twarz kremami regenerującymi i środkami z wysokim filtrem (zwłaszcza w miesiącach letnich, przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu).

Laserowe usuwanie blizn Kielce – przeciwwskazania

Zabieg laserowego usuwania blizn nie jest polecany osobom zażywającym niektóre leki, na przykład retinoidy (takie jak stosowana w leczeniu trądziku izotretynoina) i sterydy, leki fotouczulające i leki rozrzedzające krew (jak np. warfaryna czy acenokumarol).

Do laserowego usuwania blizn można przystąpić dopiero po odczekaniu trzech miesięcy od zakończenia leczenia tymi preparatami.

Korekcja blizn laserem nie jest polecana również kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią. Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby cierpiące na nowotwory skóry, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, atopowe zapalenie skóry, a także osoby ze świeżą opalenizną (na tydzień przed zabiegiem), bliznami przerostowymi i keloidami.

Zastosowanie się do tych zasad pozwala uniknąć nieprzyjemnych komplikacji i uzyskać możliwie najlepsze rezultaty laserowego usuwania blizn. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem, czy stan zdrowia pozwala na jego przeprowadzenie.

Laserowe usuwanie blizn stwarza możliwość pozbycia się nieestetycznie wyglądających śladów na skórze, na przykład po trądziku. Jest to szczególnie przydatne w przypadku skóry na twarzy, której stan ma ogromny wpływ na to, jakie wrażenie robimy na nowo poznanych osobach.

Więcej informacji:

Laser frakcyjny Emerge