mikronakluwanie

Zabieg mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 – Rewolucja w pielęgnacji skóry

Coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych i skutecznych metod poprawy kondycji skóry. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie pielęgnacji jest innowacyjny zabieg mikronakłuwania frakcyjnego 4.0. Poprawia wygląd skóry, ale także  znacznie ją odmładza, pobudzając jej struktury. Dowiedzmy się więcej na temat mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 i korzyściach, jakie może przynieść dla Twojej skóry.

Czym jest mikronakłuwanie frakcyjne 4.0?

Mikronakłuwanie frakcyjne 4.0 to zaawansowane urządzenie medyczne stosowane w zabiegach mikronakłuwania skóry. Składa się z precyzyjnych igieł, które wykonują kontrolowane nakłucia na różnych głębokościach skóry. Proces ten stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a także zwiększa absorpcję składników aktywnych. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i promienna.

Jak działa mikronakłuwanie frakcyjne 4.0?

Podczas zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 urządzenie delikatnie penetruje skórę za pomocą mikronakłuć. Generuje do 1920 nakłuć na sekundę, co 0,1 mm. Przez mikrouszkodzenia pobudzane są procesy naprawcze skóry, co prowadzi do wzrostu produkcji nowego kolagenu i elastyny. Ponadto mikronakłucia umożliwiają lepsze wchłanianie składników aktywnych, takich jak witaminy, peptydy czy kwas hialuronowy. Efektem jest poprawa struktury skóry, jej gęstości, redukcja drobnych zmarszczek, blizn i przebarwień oraz ogólna poprawa jej kondycji.

Główne korzyści zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego 4.0

Zabieg mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 przeprowadzony oryginalnym urządzeniem przynosi wiele korzyści dla skóry. Oto niektóre z głównych efektów, które można osiągnąć dzięki temu zabiegowi:

 • Poprawa tekstury skóry: Mikronakłucia stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się gładka i jednolita w strukturze.
 • Redukcja blizn i przebarwień: Mikronakłucia frakcyjne 4.0 są skutecznym narzędziem w redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów oraz przebarwień skóry, dzięki stymulacji procesów gojenia i regeneracji.
 • Odnowa skóry: Mikronakłucia umożliwiają głębokie wchłanianie składników aktywnych, co przyczynia się do nawilżenia, odżywienia i odbudowy skóry.
 • Odmłodzenie skóry: Poprawa kolagenu, elastyny i struktury skóry przyczynia się do jej odmłodzenia, redukcji zmarszczek i drobnych linii.
 • Bezpieczeństwo i skuteczność: pracujemy tylko na oryginalnym, najnowszym urządzeniu 4.0, które zapewnia precyzyjne i kontrolowane nakłucia, minimalizując ryzyko uszkodzeń skóry i skracając czas rekonwalescencji.

Przeciwwskazania i skutki uboczne zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego 4.0

Przeciwwskazania:

Istnieje kilka przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę rozważając zabieg mikronakłuwania frakcyjnego 4.0. Przed przystąpieniem do zabiegu ważne jest skonsultowanie się z profesjonalistą medycyny estetycznej w celu oceny stanu skóry i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Oto niektóre z najczęstszych przeciwwskazań do zabiegu mikronkłuwania frakcyjnego 4.0:

 • Aktywna infekcja skóry: W przypadku występowania aktywnej infekcji skóry, takiej jak trądzik ropowiczy, opryszczka czy zapalenie skóry, zabieg mikronakłuwania 4.0 powinien zostać odłożony do momentu, gdy infekcja zostanie wyleczona.
 • Opryszczka w okolicy zabiegowej: Jeżeli w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi występuje obecnie opryszczka, konieczne jest oczekiwanie na ustąpienie objawów i wygojenie się zmian przed przystąpieniem do zabiegu.
 • Ciężkie stany skórne: Osoby z ciężkimi stanami skórnymi, takimi jak egzema, łuszczyca czy trądzik ciężki, mogą wymagać specjalistycznej oceny przed przystąpieniem do zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego 4.0.
 • Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających badań dotyczących wpływu zabiegu na ciążę i karmienie piersią, zaleca się unikanie zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 w tym okresie.

Skutki uboczne:

 • Zaczerwienienie i obrzęk skóry: Po zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 można zaobserwować zaczerwienienie i obrzęk skóry, co jest naturalną reakcją organizmu na stymulację. Zazwyczaj te objawy ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni po zabiegu.
 • Świąd i suchość skóry: Niektórzy pacjenci mogą doświadczać łagodnego świądu i suchości skóry po zabiegu. W takim przypadku ważne jest unikanie drapania i nawilżanie skóry odpowiednimi produktami.
 • Delikatne siniaki i wybroczyny: W niektórych przypadkach, szczególnie przy większej głębokości nakłuć, mogą pojawić się delikatne siniaki lub wybroczyny. Zazwyczaj są one łagodne i samoograniczające się.
 • Pieczenie i uczucie napięcia: Po zabiegu może wystąpić uczucie pieczenia i napięcia skóry. To normalna reakcja i powinna ustąpić w ciągu kilku godzin.
 • Wzmożona wrażliwość skóry: Po zabiegu skóra może stać się bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy zimno. Ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej i unikanie ekstremalnych warunków pogodowych.

Ważne jest, aby pamiętać, że skutki uboczne są zazwyczaj łagodne i przejściowe. Przed przystąpieniem do zabiegu, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, który oceni Twoją skórę i ustali, czy zabieg jest odpowiedni dla Ciebie.

 

Zabieg mikronakłuwania frakcyjnego 4.0 to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie pielęgnacji skóry. Dzięki precyzyjnym mikronakłucom stymuluje procesy regeneracji i odnowy skóry, poprawiając jej teksturę, gęstość, elastyczność i ogólną kondycję. Redukcja blizn, przebarwień i odmłodzenie skóry to tylko niektóre z efektów, jakie można osiągnąć dzięki temu nowatorskiemu zabiegowi. Jeśli marzysz o pięknej, promiennej skórze, zabieg mikronakłuwania frakcyjnego 4.0  może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.