Medycyna estetyczna Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Zabieg z użyciem fal radiowych (RF) – lifting bez skalpela – Kielce

Upływ lat niepokoi wiele kobiet – z czasem, zupełnie niespodziewanie, odkrywają, że proces starzenia już się u nich rozpoczął i ich skóra już nie jest taka jak dawniej. Mimo iż każdy wie, że upływ czasu nie oszczędza nikogo, jakoś zawsze jesteśmy zdziwieni, że oto na skórze pojawiają się zmarszczki, zaczyna ona obwisać, albo pojawiają się na niej plamy. W tej chwili mamy jednak lepsze niż kiedykolwiek wcześniej metody na opóźnianie procesu starzenia – i to nie operacje, które tak naciągają skórę, że człowiek zaczyna wyglądać groteskowo, lecz zabiegi kosmetyczne, które są skuteczne, a mniej inwazyjne.

Właśnie takim zabiegiem jest ten z użyciem fal radiowych, nazywany nawet „liftingiem bez skalpela”. Warto dowiedzieć się o nim więcej!Upływ lat niepokoi wiele kobiet – z czasem, zupełnie niespodziewanie, odkrywają, że proces starzenia już się u nich rozpoczął i ich skóra już nie jest taka jak dawniej. Mimo iż każdy wie, że upływ czasu nie oszczędza nikogo, jakoś zawsze jesteśmy zdziwieni, że oto na skórze pojawiają się zmarszczki, zaczyna ona obwisać, albo pojawiają się na niej plamy. W tej chwili mamy jednak lepsze niż kiedykolwiek wcześniej metody na opóźnianie procesu starzenia – i to nie operacje, które tak naciągają skórę, że człowiek zaczyna wyglądać groteskowo, lecz zabiegi kosmetyczne, które są skuteczne, a mniej inwazyjne. Właśnie takim zabiegiem jest ten z użyciem fal radiowych, nazywany nawet „liftingiem bez skalpela”.

Fale radiowe RF Kielce – Na czym polega zabieg?

Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na podgrzaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej twarzy falami radiowymi, które są emitowane przez głowicę specjalnego urządzenia. Włókna kolagenowe rozgrzewają się punktowo do temperatury 45-60 stopni Celsjusza, dzięki czemu przebudowuje się zawarty w skórze kolagen. Naskórek nie zostaje uszkodzony – zmienia się za to jakość skóry, która już po jednym zabiegu jest wyraźnie bardziej elastyczna.

Jak dokładnie wygląda zabieg falami radiowymi RF ?

W trakcie zabiegu, poddawana działaniu fal radiowych osoba może odczuwać ciepło, a następnie mogą wystąpić krótkotrwałe skutki uboczne – zaczerwienienie, suchość skóry, a nawet opuchlizna. Czasem skóra niektórych klientów lub klientek reaguje w ten sposób, jednak nie ma się czym niepokoić, ponieważ jest to chwilowy efekt. Do zabiegu należy się jednak odpowiednio przygotować – przede wszystkim unikać rzeczy, które mogłyby podrażnić skórę twarzy. Nie można się więc na przykład opalać – i to zarówno w solarium, jak i na zwyczajnym słońcu.

Jakie korzyści płyną z zabiegu falami radiowymi ?

Już po jednym zabiegu widać zdecydowaną różnicę między tym jak wyglądała skóra wcześniej, a jak prezentuje się po nim. Możliwe nawet, że osoba wykonująca zabieg lub jej asystent będą chcieli wykonać fotografie dokumentujące zmiany. Lista pozytywnych efektów jest dosyć długa, a obejmuje przede wszystkim poprawę owalu twarzy, zmniejszenie podwójnego podbródka, poprawę elastyczności i napięcia skóry, lifting skóry wiotkiej, opóźnienie procesów starzenia, a także spłycenie bruzd i zmarszczek oraz likwidację przebarwień. Skóra posiada wyrównany koloryt, jest piękniejsza, gładsza, cienie pod oczami są zniwelowane, a obrzęki znikają. Przy tym możliwe jest uniesienie opadających powiek. Jak więc widać, ten bezpieczny zabieg niesie ze sobą liczne korzyści!