Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie jest jednym ze sposobów opóźniania procesów starzenia się skóry twarzy i ciała. Technika zabiegu bazuje na aktywacji endogennej odnowy i rewitalizacji tkanek. Mikronakłuwanie wykorzystuje naturalne procesy regeneracji skóry, które zostają uruchomione w przypadku drobnych zranień na jej powierzchni. Sam zabieg polega na przeprowadzeniu wielu malutkich nakłuć skóry za pomocą niewielkich igiełek o różnej długości. Aby precyzyjnie przeprowadzić taki zabieg wykorzystuje się specjalny przyrząd zwany rollerem. Urządzenie to wyglądem przypomina mały wałek z wystającymi najeżonymi igiełkami.

W zależności od okolicy poddawanej zabiegowi stosuje się różne długości igiełek. Mikronakłuwanie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, co przekłada się na prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. Badania naukowe dowiodły, że wytwarzanie tych cennych włókien odbywa się po około 2-4 tygodniach od wykonania nakłuwania skóry, dlatego zabiegu nie powinno się przeprowadzać częściej niż co 4-5 tygodni.

Zabieg mikronakłuwania jest bezpieczny i bezbolesny. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem, który ogranicza odczuwanie dyskomfortu w trakcie wykonywania terapii. Sam zabieg trwa około 20 minut. Tuż po zabiegu widać lekkie zaczerwienienie skóry i mogą pojawić się niewielkie plamki krwi w miejscu nakłucia. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy nakładać makijażu, aby nie wprowadzić ewentualnych zanieczyszczeń w głąb skóry.

Mikronakłuwanie – wskazania
– widoczne zmarszczki
– wiotkość skóry twarzy, szyi i dekoltu
– wiotkość skóry ramion, brzucha, ud
– rozszerzone pory
– blizny potrądzikowe, pourazowe, pozabiegowe
– rozstępy
– przebarwienia

Mikronakłuwanie – przeciwwskazania
– aktywne zmiany zapalne skóry
– ropnie
– trudnogojące się rany
– aktywna opryszczka
– ciąża
– przyjmowanie leków przeciw nadmiernej krzepliwości krwi
– przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Zabieg mikronakłuwania można wykonywać przez cały rok w odróżnieniu od peelingów lub zabiegów laserowych. Każdy zabieg mikronakłuwania powinien zostać poprzedzony konsultacją ze specjalistą. W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu należy wybierać doświadczonych i zaufanych lekarzy medycyny estetycznej.

Cennik:
Mikronakłucia twarz i szyja – 550 zł
Mikronakłucia twarz, szyja, dekolt – 650 zł
Mikronakłucia Salmon PDRN twarz – 650 zł
Mikronakłucia Salmon PDRN twarz, szyja – 700 zł
Mikronakłucia Salmon PDRN twarz, szyja, dekolt – 850 zł

Umów się na wizytę: +48 500 230 124

Umów się na wizytę: +48 532 081 200