Stopa kobiety Lumiere Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Julita Stępień

Pedicure podologiczny, leczniczy w Gabinecie Lumiere – Kielce

Pedicure podologiczny (inaczej pedicure leczniczy), oprócz procesu pielęgnacji paznokci i całych stóp, zawiera w sobie również likwidację wszelkich zmian skórnych w okolicach stóp. Jego celem jest leczenie i profilaktyka tych już powstałych zmian. Jego ogromną zaletą jest nie inwazyjność oraz aspekt relaksacyjny, ponadto charakteryzuje go również bezbolesność.

Podstawowy zabieg podologiczny a kosmetyczny pedicure – czym się różnią?

Różnica we wspomnianych zabiegach jest ogromna. W pierwszej kolejności pedicure kosmetyczny ma na celu wypielęgnowanie skóry stóp i paznokci. Aby stopy wyglądały estetycznie, pedicure kosmetyczny obejmuje kąpiel w odpowiednio wybranym olejku eterycznym (ewentualnie soli), następnie obcięcie i pomalowanie paznokci, a w między czasie dodatkowo ich zrelaksowanie. Zabieg kończy się peelingiem i wykańczającym kremem z masażem stóp. Wszystko to dobrze wpływa na krążenie co warunkuje lepsze samopoczucia oraz pozytywne oddziaływanie na punkty reflektoryczne na stopach.

Pedicure podologiczny przeprowadzany jest na zdrowych stopach nie zawierających:

  • odcisków;
  • modzeli;
  • zrogowaciałych, pękających pięt;
  • zmian chorobowych paznokci (grzybica, brodawka lub łuszczyca);
  • wrastających i wkręcających paznokci;

W przypadku istnienia powyższych schorzeń z pomocą przychodzi pedicure podologiczny przeprowadzany przez wykwalifikowanego podologa.

Pedicure podologiczny jest zabiegiem bardzo specjalistycznym. W pierwszej kolejności wykonywany jest wywiad lekarski, oględziny stóp i podudzia. Po tym, następuje założenie karty pacjenta, w której stawiana jest diagnoza oraz dokumentowana jest terapia przeprowadzana w ramach leczenia schorzenia.

Głównym celem zabiegu podologicznego jest usunięcie wszystkich istniejących zmian na stopach. Podolog dobiera odpowiednie preparaty lecznicze oraz zleca stosowaną pielęgnację domową. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, dzięki temu pacjent czuje się swobodnie i bezpiecznie.

Więcej informacji oraz cennik:

Podologia